reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę, nie ucz dziecka, że zabawnie jest bać się kogoś, kto wygląda inaczej

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Słyszałyście o najnowszym wyzwaniu "#newteacherchallenge? Pojawiło się na TIK TOK kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Rodzice pokazywali dzieciom „nowego nauczyciela” i filmowali ich reakcje. Na części zdjęć widoczni byli ludzi robiące głupie miny, na pozostałych osoby chore i niepełnosprawne. Reakcje dzieci były różne, od niedowierzania do płaczu z przerażenia. A rodzice? No cóż… śmiali się. Przecież to takie zabawne, kiedy dzieci się boją… Przecież to takie fajne pośmiać się z czyjejś niepełnosprawności. Całość artykułu pod tym linkiem

Czasami mam wrażenie, że niektóre osoby nie powinny mieć dostępu do internetu. Czasami mam wrażenie, że gdzieś się pogubiliśmy. Wydaje się, że powinno być jasne, że niektóre zachowania są po prostu złe. Może jestem naiwna, ale głęboko chcę wierzyć, że to co się zadziało było efektem braku wyobraźni, a nie złej woli. Jednak przeraża mnie, kiedy rodzice pokazują dzieciom, że poniżanie, wyśmiewanie, dyskryminacja są ok. I ogromnie mi smutno, że dorośli ludzie nie myślą również o tym, jakie konsekwencje poniosą ich dzieci. Zwłaszcza te, które są bardzo wrażliwe. Daj znać co sądzisz o takich pomysłach?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nie rozumiem tego że ludzie wyzbyli się wszelakich norm a oprócz tego są wyjątkowo skłonni do przesady - już tłumaczę - pewnie wiele z osób które wzięły udział w tym "wyzwaniu" "solidaryzuje się" z innymi ludźmi w różnych modnych akcjach tego typu (BLM, LGBT, Białoruś, ProLife) i wykazują się w niektórych przypadkach nadmierną tolerancją którą ja osobiście nazwała bym głupotą a z drugiej strony biorą udział w (nie mających nic wspólnego z tolerancją i jednoczeniem się) takich "wyzwaniach" bo też są modne. Czasami mam wrażenie że niektórzy ludzie wyzbyli się umiejętności samodzielnego myślenia i tylko na oślep gonią za tym co teraz modne, "fajne" i ciągną za sobą niewinne dzieci - nie patrząc na to że krzywią im psychikę.
Zastanawia...
Ja tylko to tu zostawię. Niestety, ale obrazek mówi wszystko.
IMG_20200902_210835.jpg
 
Jestem absolutnie przerażona kierunkiem, w który zmierza społeczeństwo. To już nie są sporadyczne przypadki, tylko masowa skala. Ja byłam uczona, że każdy człowiek nosi w sobie serce i mózg, a to, co nosi czy jak wygląda nie ma najmniejszego znaczenia. Miałam w podstawówce lekko upośledzoną koleżankę i nie przyjaźniłam się z nikim, kto się z niej śmiał. To nieludzkie i po prostu nieprzyzwoite. A ludzie zamiast uczyć dzieci tolerancji, nakręcają idiotyczną karuzelę śmiechu. Szkoda, że to kiedyś będzie śmiech przez łzy.
 
Ja nie rozumiem tego że ludzie wyzbyli się wszelakich norm a oprócz tego są wyjątkowo skłonni do przesady - już tłumaczę - pewnie wiele z osób które wzięły udział w tym "wyzwaniu" "solidaryzuje się" z innymi ludźmi w różnych modnych akcjach tego typu (BLM, LGBT, Białoruś, ProLife) i wykazują się w niektórych przypadkach nadmierną tolerancją którą ja osobiście nazwała bym głupotą a z drugiej strony biorą udział w (nie mających nic wspólnego z tolerancją i jednoczeniem się) takich "wyzwaniach" bo też są modne. Czasami mam wrażenie że niektórzy ludzie wyzbyli się umiejętności samodzielnego myślenia i tylko na oślep gonią za tym co teraz modne, "fajne" i ciągną za sobą niewinne dzieci - nie patrząc na to że krzywią im psychikę.
Zastanawia mnie też to że ludzie są bezkarni wrzucając takie filmiki - wyobraźcie sobie co by było gdyby wyzwanie dotyczyło reakcji dziecka na afroamerykanina czy transwestyte?
@aniaslu piszesz że niektórzy ludzie nie powinni mieć internetu, ja bym poszła dalej - niektórzy nie powinni mieć dzieci albo mieć ciągły nadzór nad sobą.
 
Rozwiązanie
Do góry