reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o interpretację wyników badania nasienia

Dołączył(a)
15 Sierpień 2020
Postów
5
Witam. Staramy się z narzeczoną o dziecko. Jeśli ktoś zna się na wynikach badań nasienia to prosimy o interpretację. Będziemy wdzięczni
 

Załączniki

  • IMG_20200815_140845.jpg
    IMG_20200815_140845.jpg
    287,8 KB · Wyświetleń: 2 869
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję, podniosłyście mnie na duchu. Jestem stymulowana lamettą i duphastonem, co strasznie mnie już męczy, więc gdyby wyniki męża też były bardzo zle to chyba bym się załamała.
Jak dobrze widzę to jest napisane że ponad 90% nieprawidłowa budowa, musisz zrobić morfologię plemnika co jest nieprawidłowe główka witka a najlepiej badanie MSONE. To badanie w którym powiększają plemniki pod specjalną aparatura i widzą jaki plemnik ma wady.
 
Ostatnia edycja:
To zależy jak wyjdzie badanie MSONE to podział plemnika na 4 klasy 1i2 to dobre klasy a 3i4 to już nie koniecznie. U nas jest tak że mąż ma tylko plemniki w 3 klasie i klinika zaproponowała im vitro po procedurze by tylko 2zarodki dobrej jakości niestety nie przyjął się ale to z powodu moje immunologi. Co jeszcze mogę napisać maz cały czas bierze fertilmen ale na morfologię to nie działa tylko na ilość która u was jest ok ale jak mówię najlepiej zrobić to badanie co napisałam to wszystko się wyjaśni
 
To zależy jak wyjdzie badanie MSONE to podział plemnika na 4 klasy 1i2 to dobre klasy a 3i4 to już nie koniecznie. U nas jest tak że mąż ma tylko plemniki w 3 klasie i klinika zaproponowała im vitro po procedurze by tylko 2zarodki dobrej jakości niestety nie przyjął się ale to z powodu moje immunologi. Co jeszcze mogę napisać maz cały czas bierze fertilmen ale na morfologię to nie działa tylko na ilość która u was jest ok ale jak mówię najlepiej zrobić to badanie co napisałam to wszystko się wyjaśni
A pamiętasz może jaka ilość %miał Twój mąż, plemników o prawidłowej budowie?
 
My mieliśmy od razu MSONE w 1i2 grupie nie było plemników a w 3. 9%a w 4. 91% bo prawidłowych jest 9% to nie jest zły wynik szkoda że nie jest napisane od ilu powinno być ok bo każdy lab ma inaczej
 
reklama
reklama
Do góry