reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o opinie na temat podnoszenia główki niemowlaka

I podnosic go próbujcie na bok, nie pod paszki ale też nie trzymając mu głowki, obracamy dziecko na bok, wkładamy reke miedzy nózki i ta reka lapiemy za bok przy podłozu i dzwigamy a druga przytrzymujemy(ale nie ciagniemy za) ramie ktoro jest nie na podłożu.

Mam nadzieje,ze coś sie z tego przyda zanim wybierzecie sie do lekarza.
 
reklama
U nas bylo podobnie i również okazało się (po wizycie u neurologa i usg przezciemiaczkowym), ze to sprawa obnizonego napiecia miesniowego. Podstawa jest, aby klasc dziecko na brzuszek, tak jak pisaly moje poprzedniczki i najlepiej po konsultacji z lekarzem, wybrac sie do rehabilitanta (najlepiej metody NDT-Bobath), ktory pokaze Wam cwiczenia, ktore mozecie wykonywac, aby usprawnic rozwoj dziecka, wspomoc go. Absolutnie sie nie denerwuj i koniecznie walczcie na brzuszku - jesli malenstwo placze, denerwuje sie, rob to krotko, ale czesto. No i głowa do gory... :)
 
A miesięcznego maluszka jak często kłaść na brzuszku? I jak długo może leżeć na brzuszku, oczywiście pod moją stałą kontrolą? Moja malutka to mam wrażenie, że już by chciała siadać :) bo jak trzymam ją na kolanach na wznak to się dźwiga. Wydaje mi się bardzo silna jak na takiego malucha ale to moje pierwsze dziecko więc nie mam porównania.
 
Maluszek może leżeć na brzuszku tak długo jak tylko ma na to ochotę, niezalęznie od wieku. To że podnosi juz głowkę powinno raczej cieszyć niż martwić, bo sa to tylko oznaki, zdrowia i siły. położna powinna o tym pani wspomnieć. Moja córeczka tak samo zaczynała a w czwartym miesiącu stawała na nóżkach i za cholere nie chciała siadać. Bardzo szybko nauczyła się chodzić - nie raczkując- bo pod koniec 8 miesiąca i do dzis jest żywa pełna energi i silna. Zdaje mi się że pani dzidzius idzie w tym samym kierunku więc nie ma co się zamartwiać. Dzieci rozwijają sie za sparwą matki natury zatem nie hamujmy i nie popędzajmy ich. :-)
 
Moj synek ma 10 miesięcy, i tez bardzo się martwiłam bo późno zaczął podnosic główkę i to wiszenie przy podciąganiu rownież natomist na brzuszku radził sobie doskonale. Nie martw się i nie paniukuj za wcześnie on ma dopiero 4 miesiące - ma czas! Naprawde mój w jeden poranek zacząl odrazu podnosić a z tego zmartwienie zarejestrował go do neurologa dzieciecego ale nie musiał już jechać ponieważ wszystko było dobrze. Każde dziecko inaczej się rozwija i ma swoje własne tempo! pozdrawiam i cierpliwości!
 
Moja corcia za chwile kończy 4 miesiące ,zaczeła główkę na brzuszko podnościć wysoko jakieś trzy tyg. temu .Podciągana za rączki jeszcze jej sztywno nie trzyma.Miała robione usg przezciemiączkowe jak skończyła 2 miesiące i wszystko okey ,rzadnego niedotlenienia nie było .Teraz już zaczyna się prekręcac na boczki ,co prawda jeszcze jej to sprawnie nie wychodzi ale stara się i ćwiczy.Uważam ze na wszystko powoli przyjdzie czas,trzeba się uzbroić w cierpliwość .
Pozdrawiam
 
mam podobnie, synek niedlugo skonczy 4 miesiesiące i nie trzyma główki przy podciąganiu; gdy leży na brzuszku ładnie ją trzyma czasem nawet podpierając się na przedramionach (potrafi tak nawet ze 2/ 3 minuty), gdy bierzemy go na ręce tez prawie nie podtrzymujemy mu główki (rozgląda się na boki i jest wyraznie szczesliwy) na boczki tez zaczyna sie przekręcac sam .... tylko to podciąganie..... dostalismy skierowanie do neurologa bo pani doktor uwaza ze to dziwne ze jeszcze nie trzyma główki .... powinnam się martwic?
 
Moja Ninka ma 2 tygodnie i kładę ją na brzuszek od tygodnia. Ku mojemu zdziwieniu-głowę podnosi, myślałam, że dziecko podnosi głowę dopiero o d jakiegoś miesiąca jednak w szpitalu przy wypisie położna kazała kłaść na brzuszek i mała ma Ćwiczyć... no to ćwiczymy
 
Nasza Alicja dziś kończy 3 miesiące, i lekko unosi główkę i przekręca jak leży na brzuszku.. choc wyraźnie woli główkę mieć po prawej stronie. ale mam wrażenie ,że powinna unosic ją bardziej wyraźnie, jutro mamy iść do pani doktor to może ona mi coś poradzi, chyba ,że to ja za bardzo chcę przyśpieszyć.. sama już nie wiem:( ale wydaje mi się ,że trzy miesiące już powinna ładnie podpierać się na rączkach ?
 
reklama
kilka dni temu przeglądałam filmiki jakie nakręciłam córce od urodzenia, na jednym z nich przekręca się z brzuszka na plecki, miała 3 mce :-Ddo tej pory nie umie usiedzieć na miejscu :sorry: ale każde dziecko jest inne i każde rozwija się w swoim własnym tempie.
 
Do góry