reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prosze o opinie

Dołączył(a)
9 Styczeń 2009
Postów
10
Poroniłam w 19 tygodniu nie wiadomo dlaczego lekarz mówi że kiedy będę gotowa psychicznie można się starać wszystkie badania są dobre Bardzo chce znowu zajść w ciąże co sądzicie o próbach po pierwszym okresie Proszę o pomoc i rady
 
reklama
Witam!
To zależy. Czy poronienie nastąpiła samoistnie? Jeśli tak to nie ma przeciwwskazań. Jeśli maluszek został usunięty podczas zabiegu łyżeczkowania to radzę odczekać 3 miesiące.
 
Mi lekarz powiedzial, ze po pierwszej miesiaczce od zabiegu moge juz zachodzic w ciaze, ale wiekszosc sklania sie jednak ku opinii, zeby odczekac te trzy miesiace i dac czas organizmowi czas na regeneracje. Zwlaszcza, ze Twoja ciaza byla tak zaawansowana.
Ogromnie mi przykro, przesylam tysiace cieplych mysli.
 
Ostatnia edycja:
ja straciłam synka w 23 tc więc też późno.
lekarz powiedział że te pół roku dobrze by było odczekać, przeżyć żałobę, zregenerować siły, porobić badania
jeszcze lepiej byłoby odczekać rok.
po stracie chciałam natychmiast być znowu w ciązy. Po upływie jakiegoś czasu zrozumiałam że lekarz ma rację i trzeba dać sobie trochę czasu. Nie tylko na regenerację fizyczną, ale też psychiczną. u mnie zresztą 2 cykle były bez owulki...
pozdrawiam, trzymaj się
 
Zarówno w szpitalu, jak i na pierwszej wizycie kontrolnej powiedziano mi, że trzy pierwsze cykle muszę odczekać. Szkoda, bo są one podobno bardzo płodne. Niestety zajście w ciąże od razu po zabiegu zwiększa znacznie szanse na poronienie we wczesnej ciąży zdrowego zarodka!!! Może on nie mieć w twojej macicy jeszcze odpowiednich warunków. Macica musi być zagojona po zabiegu, aby maluszek mógł się w niej zagnieździć i rosnąć.
Jeśli nie było łyżeczkowania to można od razu się starać.
 
zosia24 radzę ci poczekać. lepiej jakoś wytrzymać te 3 miesiące i potem się starać o dziecko niż zajść w ciążę teraz i się cały czas zastanawiać czy to nie wpłynie źle na dzidziusia
 
myślę że skoro lekarz dał mi zielone światło to się zdecyduje przecież on wie co robi jest bardzo dobrym specjalistą
 
reklama
A ja radzę Tobie poczekać jeżeli chcesz zajść w kolejną ciążę to przecież jest spory wysiłek dla organizmu. Na razie dobrze się odżywiaj bierz folik i zacznij starania po trzech miesiącach. Mi lekarz zresztą też tak radził. Może być świetnym specjalistą ale tak naprawdę my jesteśmy dla nich kolejnymi pacjentkami nie wczuwają się zbytnio w naszą sytuację. Pozdrawiam i przemyśl to jeszcze.
 
reklama
Do góry