reklama

proszę o opinię

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez markuus, 2 Czerwiec 2010.

1. markuus

markuus Początkująca w BB

witam wszystkich użytkowników forum. Wczoraj, gdy byłem na zakupach z siostrą(mężatka z dziećmi) uznałem, że dla niektórych kobiet takie zwykłe zakupy mogą być męczące zwłaszcza, gdy Pani nie ma samochodu a jej mąż jest zapracowany. Oczywiście są też samotne matki, albo takie które nie mają z kim zostawić dzieci. Tak się składa że szukam pracy, a ponieważ ciężko mi znaleźć coś dla siebie postanowiłem założyć firmę. Ktoś powie że są taksówki, ale taki Pan taksówkarz nie wejdzie z nami do sklepu, nie pomoże z zakupami czy z załatwieniem innych spraw 'na mieście' i tu jest moja prośba do Was, co sądzicie o pomyśle żeby założyć firmę która będzie się zajmować świadczeniem usług w zakresie transportu, pomocy w zakupach etc. Załóżmy klientka dzwoni zamawia usługę, ja ją odbieram z wskazanego miejsca, zabieram np. do sklepu pomagam zrobić zakupy i odwożę w wskazane miejsce. Oczywiście to tylko wstępny pomysł, chciałbym poznać zdanie środowiska czy takie coś ma jakikolwiek sens.

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje, pozdrawiam :)

2. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

pomysł dobry, ale nie wiem jakie chcesz opłaty za to pobierać, bo duża częsć samotnych matek raczej nie ma za dużo pieniędzy. Pozatym jakbyś się zdecydował to na pewno musisz zainwestować w dobrą reklamę i postarać się trafiać do różnych klientów np. matki, osoby starsze i może reklama w okolicach szpitali lub przychodni.
    Jak pisałam pomysł dobry, miły.
    Życzę powodzenia jakbyś się zdecydował.

3. reklama
  4. monikasia

monikasia Fanka BB :)

Pomysl super. Mnie juz dzisiaj ktos taki by sie przydal.zycze powodzenia.

5. Bodzinka

Bodzinka Lekko Stuknięta Mamuśka;)

Pomysł świetny, tylko właśnie chodzi o cene usługi...Ale pomysł bardzo przypadł mi do gustu.

6. deli80

deli80 mama Oliwii i Maksymilian

Pomysł bardzo dobry. Już nie raz bym z czegoś takiego skorzystała. Auta drugiego nie chce, bo uważam to za zbyteczny wydatek póki siedzę z mała w domu, bo na co dzień go nie potrzebuje, ale nie zawsze też mąż może mi zostawić swój samochód jak jest potrzeba i wtedy muszę szukać transportu :-(.

Życzę powodzenia jak już zdecydujesz się założyć firmą :-)

7. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

ja również sadze ze pomysł może okazać się trafiony Ale zawsze jest jakieś ale pomysł maze wypalić w większych miastach bo na pewno nie będzie duzo klienteli bo przeciez panowie tez potrzebuja pomocy chyba bardziej niz matki:)P) w malym miescie bo polska nie za bogaty kraj, po drugie tylko czy te samotne matki i nie tylko przecież zaufaja takiej firmie i obcemu facetowi w koncu kwestia dotyczy dzieci? noo oby tak, no i wlasnie ceny ciekawe jak masz zamiar liczycz - za godzine uslugi bez wzgeldu na rodzaj swiatczonej uslugi czy moze od usługi np pomoc w sklepie przy 1 dziecku 50 zl pomoc w sklepie przy trojgu dzieci 100 zl? ciezko to ogarnac. Mysle ze dobry biznesplan i na prawde masz szanse rozkrecic dobry biznes.
    Życze ci samych sukcesow bo kto nie ryzykuj ten nie ma i do odwazanych swiat nalezy ;)

Ostatnia edycja: 4 Czerwiec 2010
  8. markuus

markuus Początkująca w BB

dziękuje za odpowiedzi i uwagi, widzę że pomysł się ogólnie podoba co mnie cieszy. Zdaję sobie sprawę że łatwiej by było np. w Niemczech taką firmę założyć ale jestem dobrej myśli. Mieszkam w okolicach Katowic także potencjalnych klientów jest dużo. Oczywiście usługi dotyczyłyby zarówno matki z dziećmi jak i osoby starsze. Co do ceny to myślałem nad wieloma wariantami, prawdopodobnie płacone od godzin bez względu na rodzaj usługi plus opłata za paliwo jakby np. ktoś sobie zażyczył zakupy w Berlinie (przykładowo). oczywiście nie mówimy tu o kwotach typu 50zł/h, raczej 10-15zł/h. a co do zaufania, to wyglądam jak i charakterem raczej nie odstraszam ;) pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi

9. aktywna

aktywna Początkująca w BB

I widzisz, u nas, na polskim rynku, taki biznes może okazać się nieopłacalny. Z powodu cen paliwa właśnie.
    Nie wiem na co jeździsz, ale jeśli chcesz auto wykorzystywać zarobkowo - diesel to najrozsądniejszy wybór :)
    Cena ropy aktualnie to coś koło 3,90zł/l. Mieszkasz w Katowicach, duże miasto - klienci są porozbijani i rozlokowani tu i tam.
    Liczmy tak: dojazd do klientki to ok. 4-5 km, dojazd do centrum handlowego - kolejne 4-6km, jeśli taka osoba decyduje się na zakupy to uważam że wszystko za jednym razem więc kolejny sklep - a z 3-4km, i liczmy powrót do domu, - 5km od ostatniego centrum handlowego. Łącznie w tym przypadku wychodzi +-20 km.
    Jeśli masz auto na ropę, to w mieście i tak spali więcej i mit o spalania 3-4 l na 100km ropy mozna wsadzić sobie między bajki. Liczmy spalanie na poziomie 6-7l ropy/100km.
    Wychodzi koło 7 zł za paliwo, doliczyć należałoby jakąś opłatę (co jeśli auto Ci się zepsuje, z czego masz zamiar pokryć koszty naprawy ? nie wspominam tutaj o naprawie po stłuczce - to z ubezpieczenia oczywiście, jednak o naprawie nie wiem padnie silnik,elektronika itp ? z czego to naprawisz ? auto to narzędzie pracy dla Ciebie, tak więc musisz brać skądś kasę na jego ewentualną naprawę oraz utrzymanie. wymiana olei/filtrów, to także koszty utrzymania auta).
    Koszt usługi za pomoc w zakupach - 10-15 zł ok, to już daje 20 zł, plus podatek do tego. Co jeśli pod sklepem nie możesz stanąć nie kupując bileciku parkingowego (osoba zachciała zakupy w jakimś osiedlowym sklepie w centrum, nie masz innego wyjścia - zakup bilecika). Dodatkowe koszty. Dajmy na to że na takich zakupach zeszło Ci z 2-3 godziny, wiemy jak Panie potrafimy być wybredne, stanie w korkach itp. 3h na zakupach to 10-15 zł * 3 plus opłaty za paliwo/bileciki,podatek.
    Koszt takiej usługi za 3 godziny i dwa sklepy to - nieco ponad 50 zł. Nie wiem jak Ty, ale gdybym była starszą osobą taki koszt jest zbyt wysoki gdy mam rentę w wysokości 500-600 zł. To prawie 10 % mojego miesięcznego dochodu w tym wypadku. Takie osoby wolą kupić drożej w osiedlowym sklepiku aniżeli zdecydować się na taką usługę. Nie wiem jak w przypadku matek bo nie wiem dokładnie która grupa nas Cię interesuje jako klientów docelowych, ale uważam że może być podobnie. W takim przypadku niestety komunikacja masowa jest bardziej interesująca cenowo, komfort niższy, ale w Polsce żyjemy, tutaj komfort na drugim planie jest.
    Przemyśl interes, napisz jakiś biznesplan, zobacz czy Ci się to opłaci.

10. reklama

Poleć forum