reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc! 10 tygodniowe dziecko nie skupia wzroku!!!!

reklama
Noworodek dotychczas przebywał w ciemnościach, potrafi jedynie odróżnić światło od mroku i do końca pierwszego miesiąca pozostanie nadwrażliwy na światło. Widzi najlepiej w odległości 20-30cm. Co ciekawe, tuż po urodzeniu widzi w kolorach czarno-białych! Proszę nie panikować, to zachowanie jest w pełni zrozumiałe. Dziecko w tym wieku najchętniej skupia wzrok na kontrastowych przedmiotach, geometrycznych wzorach (w tym także na kontrastowej czarno - białej kolorystyce). Taka dzidzia świat w pełni barw dostrzega dopiero pod koniec czwartego miesiąca życia, zaczyna rozpoznawać pastele i szarości. Dlatego niemowlętom poleca się zabawki w czarno białej kolorystyce. Proszę popatrzeć do sklepów internetowych dla maluchów, niemowląt... jest tego sporo na rynku. Mojej Kasi kupiliśmy metę edukacyjną w kolorach czarno-biało-zielonych od Black Plum, Kaśka zadowolona więc i my też!
 
Ja zalecam konsultacje z pediatrą i zimną krew. Najprawdopodobniej wszystko jest w porządku ale konsultacja z lekarzem to podstawa.
Zgadzam się też mamakasi5m że czarno białe zabawki pomagają maluchom skupiać wzrok. Moja córa przepadała za swoją kontrastową książeczką.
 
Do góry