reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc bo zwariuję

Aha i ryzyko skorygowane wskazuje że 1 na 20 000 tysięcy kobiet z takimi wynikiem urodzi dziecko z wadą genetyczną.
Więc ryzyko trisomii 13 masz nieduże
Zgadza się sama co wyczytałam w internecie to nie dużo mam podwyszonne ale jak usłyszałam taka wiadomość w mojej rodzinie nikt nie chorował tak samo jak u męża to skąd
 
reklama
Sprawdziłam swoje wyniki. Trisomia 13: podstawowe 1:5595, skorygowane jak u Ciebie <1:2000. Na amniopunkcje i tak musisz poczekać a NIFTY zrobisz od razu. Nie rozumiem jak lekarz stwierdza zespół Downa i jeszcze zwraca uwagę na trosomię 13 🤔 przecież NT ponad normę to nie zawsze choroba dziecka. Niestety, tu potrzeba dalszej diagnostyki.
Zgadza się ale swoja wizytę u lekarza prowadzącego mam dopiero za 2 tygodnie
 
Zgadza się sama co wyczytałam w internecie to nie dużo mam podwyszonne ale jak usłyszałam taka wiadomość w mojej rodzinie nikt nie chorował tak samo jak u męża to skąd
no ale zapewne wiesz, że zespol downa to nie choroba przenoszona z pokolenia na pokolenie…?
Skoro boisz sie amnio to wg mnie najlepszym wyjsciem jest powtorzyc badanie prenatalne u innego lekarza i zrobic test genetyczny.
 
Cos tu nie pasuje, skoro wyniki z krwi sa świetne, ryzyko T13 bardzo niskie (o duzym mowi sie dopiero kiedy jest ponizej 1:300) nawet skorygowane masz lepsze niz podstawowe , to skad wogole diagnoza ZD? Na podstawie NT nie da sie tego stwierdzic bezposrednio a mieszanie tego z ryzykiem innej trisomi wogole jest bez sensu.
Wez ze soba wyniki pappy i idz na drugie prenatalne, jesli jestes w 13tc to spokojnie da sie zrobic. Mozesz oczywiscie zrobic Nifty czy amniopunkcje, ale mnie samo podejscie tego lekarza bardzo by zastanawialo i wolalabym sie upewnic czy aby napewno dobrze zbadal dziecko na ten moment. Jakos malo profesjonalny sie wydaje szastajac diagnozą bez dalszych badań.
 
Pewna jesteś że takie ryzyko ? Możesz wrzucić zdjęcie badań ?

Mój syn miał NT 3.4, ryzyko 1:67 bodajże i jest zdrowy.
 
Wydaje mi się, że albo dziewczyna wybiórczo słuchała i nie rozumieła o czym lekarz mówi, albo to jakiś troll. Wątpię, żeby jakikolwiek lekarz przy takich można powiedzieć dobrych wynikach, stwierdził od razu zespół Downa na pierwszych badaniach prenatalnych i to bez dalszych badań i innych konsultacji. Dla mnie mało wiarygodne
 
Jestem w ciąży 13 tygodniu i zrobiłam badanie prenatalne usg i krew po czym dziś usłyszałam od lekarza że moje dziecko będzie chore zespołem dawna nie mogę dojść do siebie bo powiedział że wynik z krwi jest świetny a że przezorność karku NT przekracza 2,9 mm a i trisomnia 13 ryzyko podstawowe 1:3044 ryzyko skorygowane 1:20000 bardzo was proszę o pomoc
Zaszlam w ciaze w kwietniu zeszłego roku, na pierwszym usg w 12 tyg wyszła przezierność karkowa u dzidziusia 5.4mm! Z badań krwi wyszlo ryzyko na t13 i t18 1:500 i t21 1:110, W grudniu urodzilam zdrową córeczkę! Uważam że przy twoich wynikach nie masz sie czym martwić :)
 
reklama
Zaszlam w ciaze w kwietniu zeszłego roku, na pierwszym usg w 12 tyg wyszła przezierność karkowa u dzidziusia 5.4mm! Z badań krwi wyszlo ryzyko na t13 i t18 1:500 i t21 1:110, W grudniu urodzilam zdrową córeczkę! Uważam że przy twoich wynikach nie masz sie czym martwić :)
A czy robiłaś dodatkowe badania po uzyskaniu takich wyników??
 
Do góry