reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

Dziewczyny kopiuję, zeby było na widoku
ANIA MASZ JUZ:
-LAKTATOR,
-UBRANKA W ROZNYCH ROZMIARACH
-UBRANIA CIĄŻOWE
-kocyk polarowy
-krem pielęgnacyjmy
-puder lagodzący
-szczoteczka z grzebykiem do wlosków
-chusteczki
-2 smoczki
-kąpielowe okrycie frotte
-OCHRANIACHE NA LOZECZKO
-CHUSTECZKI NAWILZONE
-PROSZEK DO PRANIA DZIECIECYCH UBRANEK
-FOTELIK SAMOCHODOWY
-KOSMETYKI DLA MALUTKIEGO
-KOSMETYKI DLA CIEBIE
-4 BUTELKI + 1 SZKLANA
-WITAMINY DLA MALEGO
-POSCIEL
-TERMOMETR DO WANIENKI
-WÓZEK SPACERÓWKE(?)
-10 PIELUCH TETROWYCH
-HERBATKI ZIOLOWE DLA ADASIA
- HERBATKE DLA CIEBIE NA LAKTACJE
-PREPARAT NA KOLKI GDYBY MALY MIAL
-KILKA PIELUCH W ROZMIARZE 2
-KOCYK
-WKLADKI LAKTACYJNE
-WOZEK GLĘBOKI
-PRZEWIJAK
-KOMBINEZON
-
WANIENKE



DZIEWCZYNY POTRZEBUJEMY JESZCZE:

PODGRZEWACZ

LÓŻECZKO
 
reklama
a gdzie jest Ania?
Ja niestety nie mam jak rzeczowo pomoc ale gdyby byl jakis nume rkonta to moge kilka groszy wyslac.
 
MARCIAA dobrze że pomyślałaś, do szpitala NIE ma nic:
podkłady poporodowe,
piżamki do karmienia
biustonosz do karminia
kosmetyki do higieny po porodzie.

Słuchajcie mój M wpadł na pomysł bo zna całą sprawę i wie że brakuje nam łóżeczka aby napisać do któregoś z producentów łóżeczek może by któryś wyraził wolę podarowania łóżeczka dla Ani i Adasia. co o tym myślicie?
 
Aniu, współczuję Ci z całego serca. Wszystkie małe ciuszki po Franiu już oddałam, ale Twój Adaś będzie potrzebował także większych rozmiarów przecież. Z czasem będę więc odkładała to, z czego mój krasnal będzie wyrastał.

Napisz koniecznie list z opisem całaj sytuacji do producentów pieluch (Pampers, Huggis, Bella), producentów kosmetyków i żywności. Wiem, że w takich przypadkach przesyłają swoje produkty, np karton próbkowych pamperów itd. To samo z kaszkami i innymi produktami. Możesz tez napisać do dużych sieci internetowych, które handlują produktami dla niemowląt. W sprawie pieluch pisałabym już teraz, z jedzeniem wstrzymaj się do urodzenia maluszka, żeby Ci się nie przeterminowało.

Każdemu dziecku w PL przysługuje renta po zmarłym rodzicu. Dziewczyny dobrze radzą - idź teraz do USC (póki Adaś pozwala bez problemów) i dopytaj dokładnie, jakie formalności musisz spełnić, aby uznano Twojego ś.p. Adama za ojca dziecka. No i pamiętaj o MOPSie. Znajoma pracuje w MOPSie, podpytam ją mailowo dziś, na co możesz liczyć od tej instytucji i dam Ci znać.

Trzymaj się dzielnie. Dbaj o Adasia i pamiętaj, że nie jesteś sama. Tutaj zawsze możesz liczyć na życzliwe dusze.
BB to magiczne miejsce pełne dobrych ludzi. Uwierz mi - przekonałam się o tym sama.
 
MARCIAA dobrze że pomyślałaś, do szpitala NIE ma nic:
podkłady poporodowe,
piżamki do karmienia
biustonosz do karminia
kosmetyki do higieny po porodzie.

Słuchajcie mój M wpadł na pomysł bo zna całą sprawę i wie że brakuje nam łóżeczka aby napisać do któregoś z producentów łóżeczek może by któryś wyraził wolę podarowania łóżeczka dla Ani i Adasia. co o tym myślicie?

Ja jestem ZA spytać nigdy nie zaszkodzi
ja mogę wysłac te podkłady bo mam pełno...
wiecie co pomyslalam o witaminach dla mamy jeszcze

ja postaram się dziś zrobić dokładniejszą listę co wysyłam

ps. mogę podesłać tamtu rosa i szlafrok
 
Ostatnia edycja:
ja już zapakowałam i tyle jutro wyśle:
- fotelik samochodowy 0-9 kg
- nosidło dla malucha
- 2 szt ochraniaczy na łóżeczko
- proszek do prania w płynie dla dzidziusia
- kosmetyków kilka dla Ani
- kosmetyki dla Adasia
-pampersy 2
- mokre chusteczki
- herbatka na laktację
- herbatka dla Adasia z koperkiem od 1 tygodnia
- maść do pilęgnacji brodawek
- zabawkę dla Adasia
- szklana butla
- laktator
- reczniczek dla Adasia
- ubrana ciążowe dla Ani
- od mojej Julki pluszowy królik dla Adasia .
to już zostało spakowane i rano zaniosę na pocztę i wyślę. kolejną paczkę pewnie przygotujemy znowu tylko trzeba uzupełnić listę co nam brakuję.


mnie zostało pół listka witamin jakie brałam w ciąży ale nie wiem czy wypada takie wysłać, a Tantum rosa też mam i zapakuję już do następnej paczki.
 
Ostatnia edycja:
wiec zrobilam
wanienka
nozyczki do paznokci dla malucha
oliwka
waciki
ciuszki
plyn do higieny intymnej
mydełka dla bobasa
podkłady higieniczne
szlafrok
pampersy
sol fizjologiczna plus aspirator
dołoże jeszcze jakies ciuszki ciązowe, chusteczki do pupy bo tego idzie jak woda
 
Ja mam podgrzewacz, który mi się chyba nie przyda. Tylko sprawdzę czy działa, bo nie był używany przez 2,5 roku :) Mogę też dołożyć kilka słoiczków z jedzonkiem, nową butelkę TT 150 ml, nakładki silikonowe do karmienia (raz tylko jedną założyłam i zaraz zdjęłam :) i jeszcze pewnie jakies ubranka się znajdą :)
 
reklama
Aniu, jutro będe miała dla Ciebie dokładne informacje pracownika MOPSu na co możesz liczyć.
Czy Twoja mama ma orzeczenie o niepełnosprawności (z powodu choroby)? Jesli tak to już teraz możesz starać się o świadczenie pielęgnacyjne z tyt. opieki nad mamą. Jeśli takiego orzeczenia nie ma, to pędem do Powiatowego Centrum Orzekania o Niepełnosprawności po wniosek. Mama dostanie wezwanie na komisję i potem orzeczenie. U nas załatwianie formalności trwało jakieś 1,5 mies. Nie wiem jak jest z dorosłymi ale na niepełnosprawne dziecko, jak mój Franuś, jest zasiłek, wprawdzie nie jest on oszałamiający (153 zł/mies) ale zawsze to już jakiś grosz. Jutro ciąg dalszy informacji:)
 
Do góry