reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc przy ułożeniu harmonogramu posiłków:)

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Jutro zaczynam wprowadzać Nikoli mleko następne. Teraz jej posiłki wyglądają tak 7.00 - 210 ml mleka, 11.00-12.00 - 60ml kaszki + 150ml mleka, 15.00 - obiadek 120gr + 120 mleka, 19.00-20.00 - 180ml mleka i 23.00 - 210ml mleka. Nikola je bebilon pepti i na opakowaniu następnego pisze żeby dawać 3x210ml, ale ja nie mam pojęcia kiedy miałabym jej tak dawać, chciałabym także żeby ostatni posiłek miała tak o 21... Czy któraś mama może powiedzieć mi jak jadają jej maluszki? Może wtedy dojdę jakoś jak jej podać te 3 mleka i do tego śniadanie i obiadek.
 
reklama
Moja Julka była na Nutramigenie.
U Nas to wyglądało tak:

Śniadanie: 180 ml mleka + kaszka
Obiad: Słoiczek obiadku m-w. + 100 ml soczku
Podwieczorek: deserek owocowy
Kolacja: 180 ml mleka+ kaszka

Mleko też jej dawałam tylko 2x po 3 nie miałam gdzie wcisnać, w sumie możesz po obiadku, lub podwieczorku jej dać do popicia.

I pamiętaj tabelki na opakowaniach są "uśrednione" jedno dziecko je mniej drugie więcej, więc nie musisz się tego tak twardo trzymać.
Dziecko zagłodzić się nie da :-p
 
ja daje kiedy tylko mała ma na to ochotę :)
pewnie Wam się teraz wydaje, że je, je i je np. całe butle itd
dziecko tyje itp.
nic z tych rzeczy :)
mała czasami je 180 ml, a kiedy indziej nawet 120 ml nie zje
daje jej wybór czy chce czy nie, nie wmuszam, bo wkładając butelkę następuje odruch ssania
w ten sposób czasami dzieci zjadają więcej niż potrzebują

myślę, że sama będziesz wiedzieć kiedy i ile Twoje dziecko potrzebuje zjeść
żadne tabelki nie pomogą, bo dzieci są różne
jedne jedzą mniej, jedne więcej

nie stresuj się i obserwuj Nikolkę, bo jednego dnia zje mniej, drugiego zaś więcej :D
 
Mnie śmieszą te tabelki :-D każde dziecko jest inne. Moja wstaje o 9 rano, traktujemy ją jak dziecko prawie 7 miesięcy ( z racji, że urodziła się 3 miesiące przed czasem)
9 rano- 140ml mleczka
12 - obiadek mały słoiczek mięsny z łyżeczką oliwy z oliwek lub masła + 140ml mleczka
15- 140ml mleka (wtedy idzie pospać;-))
18- deserek, raczej połowa małego słoiczka + 100ml mleka, czasem mniej
21- 140ml mleka.
Do każdej butelki mleczka łyżeczka kaszki ryżowej. Czasem zamiast owoców jest kaszka, jak mam napoczęty słoiczek owocków to dodaję do smaku. Bez względu na to jaki owoc dosypuję sinlac, dla zageszczenia i słodkości. Moja nic nie pije, mleko jest dla niej napojem od urodzenia. Wszelkie próby podania soczku wody czy herbatki spełzły na niczym. Mam bardzo aktywne, zwinne dziecko, mała już próbuje raczkować i siada od 3 dni. Jak widzisz je niewiele a ma się świetnie.
 
U nas jak wstanie i woła "eko" dostaje 180 czasami 210 mleczka.
ok 10.30-11.00 jagurcik
jak wstanie po drzemce czylo ok 13 obiadek
ok 16.30 deserek
czasami ok 18 kanapka i wtedy ok 19.30 mleko (180-210 ml)
a jak nie chce kanapki to na kolację kasza manna na mleku.
Jak była mniejsza to 3 raz mleczko jadła przed drzemką w południe.
Zgadzam się że każde dziecko jest inne i nie zawsze je wg "tabelek"
 
Misslena nie sugeruj się tym co jest napisane na mleku, to jest przykładowa tabelka, dzieci jedzą różnie inne mniej inne więcej, porcje trzeba dostosować indywidualnie do zapotrzebowania dziecka.

U nas obecnie posiłki wyglądają tak:

6/7 rano - 180ml mleka z kaszką ryżową owocową (przebudza się na karmienie, zje i dalej śpi)
10/11 - 160ml kaszki mlecznej z herbatnikami babydream, a jeśli pośpi do 12 to kanapeczka
13 - 190g obiadku
17 - 190g deserku lub miseczka kisielku
21 - 180ml mleka z kleikiem ryżowym lub 180ml mleka z kaszką Nestle zdrowy brzuszek 5 zbóż z lipą (nie zawsze zjada całą porcję 180ml czasem zjada 120ml lub 140ml)

Kiedy mój synek był w wieku twojej córeczki jadł mniej więcej tak: mleko z kaszką owocową, mleko (nie zawsze jadł, bo czasem przesypiał tą porcję), obiadek (lub mleko z kleikiem, bo nie zawsze miał ochotę na obiadek), deserek, mleko z kleikiem.
 
Ostatnia edycja:
Zaczęłam dawać małej mleko następne, dostała o 7 rano 210ml i jak na razie jest ok:) będzie dostawała mleko tylko 2 razy bo więcej jej nie wcisne, ewentualnie będzie dostawać kaszkę na mleku. Mam jeszcze 3 pytania, a mianowicie czy mleko następne jest bardziej treściwe od początkowego? Czy dziecko dłużej na nim nie czuje głodu? I czy kleik kukurydziany może uczulać? Nikola nie przepada za owocami więc chciałam dawać jej na przemian kaszkę z kleikiem kukurydzianym z owocami:)
 
my od 5 mca mamy stały układ posiłkow, aa i Julka nigdy nie zjadła takiej porcji jaka była na opakowaniu napisana, zawsze zjadała znacznie mniej.

7-8 sniadanie - kaszka lub mleko
10 II sniadanie - owoce lub cos mlecznego (ty jeszcze nie możesz podać jogurtu ale kaszkę czy mleczko jak najbardziej)
13 obiadek to co ugotuję
17 podwieczorek owoce lub kisielek, budyń itp
20 kolacja - kaszka i do rana nie je nic odkąd skończyła 6 mcy

w miedzy czasie jakieś biszkopty, chrupki i picie. Julka jest starsza więc siłą rzeczy je dużo więcej innych potraw od Nikoli, ale myślę że 5 posiłków to jest takie akurat dla dziecka. Mozesz dać na sniadanie, II śniadanie i kolację posiłek mleczny, na podwieczorek owoce no i obiadek. I pamiętaj że dziecko nie ma obowiązku wypić tyle mleka co jest napisane na opakowaniu. Powodzenia w ustawieniu harmonogramu karmienia :)
 
Misslena mleko następne ma troszkę inne proporcje składników i jest bardziej kaloryczne, więc co za tym idzie bardziej sycące. Co do głodu różnie z tym bywa, jedne dzieciaczki po mleku następnym robią dłuższe przerwy między posiłkami, a inne nie zauważają różnicy między mlekiem początkowym a następnym i jedzą tak jak zwykle. Jeśli chodzi o 3 pytanie, cóż teoretycznie kleik kukurydziany nie powinien uczulać, ale różnie z tym bywa, zdarzają się dzieci które uczula. Mój synek zaczął od kleiku kukurydzianego i nic mu nie było, później wprowadziłam kleik ryżowy i też było ok, ale pewnego dnia kiedy zabrakło mi kleiku ryżowego musiałam użyć kleiku kukurydzianego i nagle synek dostał krostek. Teraz używamy tylko kleiku ryżowego.
 
reklama
Dzisiaj jest pierwszy dzień stosowania nowego harmonogramu:)
Wygląda to tak:
6.30 - 210ml mleka
11.00 - 120ml kaszki + 40ml mleka
15.00 - obiadek 190g
18.00 - deserek owocowy, mały słoiczek
i o 21.00 zamierzam dać jej 210ml mleka.
Ciekawi mnie tylko jak będzie wyglądała noc, boję się że obudzi się koło 4 i będzie głodna:( oby tak nie było:(
 
Do góry