reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Prosz臋 o pomoc w wynikach 馃様

Aileen28

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
27 Listopad 2020
Post贸w
441
Mam chorob臋 Hashimoto czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Moje TSH zawsze waha艂o si臋 w granicach 2.5-3.0. M贸j endokrynolog genialny lekarz nie jaki艣 pierwszy lepszy prowadzi艂.juz wiele ci膮偶 moich znajomych kt贸re mia艂y problemy z tarczyc膮. On mi powiedzial jasno je艣li bym si臋 nie stara艂a o dziecko TSH na takim poziomie jak mia艂am jest ok. Jak to si臋 m贸wi: je藕dzi膰 obserwowa膰. Natomiast sytuacja zmienia si臋 kiedy staramy si臋 o ci膮偶臋 aktualnie przyj臋te jest 偶e TSH przy staraniach powinno by膰 maks 1.5 a najlepiej oko艂o 1. T艂umaczy艂 mi 偶e niedoczynno艣膰 to jest sytuacja kt贸rej powinni艣my si臋 ba膰 w ci膮偶y dlatego 偶e gro藕niejszy dla dziecka jest niedob贸r hormon贸w tarczycy ni偶 nawet ich nadmiar. Dlatego 偶e dzidzia sama sobie tych hormon贸w nie wyprodukuje. Ma艂o tego u kobiet z niedoczynno艣ci膮 w ci膮偶y cz臋sto hormonami wywo艂uje si臋 lekk膮 nadczynno艣膰 偶eby by艂a pewno艣膰 偶e tych hormon贸w b臋dzie odpowiedni poziom w organizmie.

reklama

Justyna21

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
16 Grudzie艅 2020
Post贸w
42
Dla sprostowania tego posta. I do sprostowania ju偶 tych komentarzy.
U ginekologa by艂am z wynikami bada艅 ( za du偶o by艂o pacjentek aby od tak mog艂aby mnie przyj膮膰) Powiedzia艂a 偶e prawdopodobie艅stwo ci膮偶y jest nie powiedzia艂a, 偶e nie ma. Um贸wi艂am si臋 na wizyt臋 4.03. Wyliczy艂a ze by艂am w 5 tygodniu ci膮偶y, niestety te偶 powiedzia艂a 偶e nie lokuje zbyt dobrze 馃様 18. 03 mia艂am i艣膰 na kolejne usg, niestety nie p贸jd臋. Dzi艣 dosta艂am silnego krwawienia, niestety co si臋 mia艂o sta膰 znowu si臋 powt贸rzy艂o 馃槳.
Ginekolog stwierdzi艂a: PCOS, oraz tak jak pisa艂am wcze艣niej niedoczynno艣膰 tarczycy ( kt贸ra jako艣 si臋 ustabilizowa艂a)
Lek贸w na tarczyce nie bior臋. Po nich 藕le si臋 czu艂am do takiego stopnia, 偶e by艂am s艂aba, kr臋ci艂o mi si臋 w g艂owie, wymiotowa艂am i oczywi艣cie l膮dowa艂am w szpitalu. Mam 22 lata i ju偶 dwa poronienia.. Ja ju偶 nie wiem co robi臋 nie tak oszczedzam si臋 jak tylko mog臋. W pracy staram si臋 nie denerwowa膰. Dziewczyny prosz臋 powiedzcie co robi臋 nie tak 馃槳 Badania tak jak widzicie niby w normie, ale cos powoduje to 偶e ci膮偶e trac臋. Prosz臋 dorad藕cie 馃様.

Octopus

Aktywna w BB
Do艂膮czy艂(a)
15 Czerwiec 2020
Post贸w
93
Znajd藕 dobrego ginekologa, endokrynologa, por贸b odpowiednie badania, niech kto艣 sprawdzi Twoja sytuacj臋 zdrowotn膮. Nie mo偶e by膰 tak, 偶e lekarz stwierdza problem z tarczyc膮 - raz nadczynno艣膰, raz niedoczynno艣膰 i Nic z tym nie robi. Tak samo raz masz pcos, potem lekarz stwierdza, 偶e masz, a teraz zn贸w ginekolog m贸wi, 偶e to jednak pcos. A gdzie leki na pcos i jaki艣 plan dzia艂ania? Lekarz co nawet bety nie zleci艂? 5 tc a na usg lekarz nie widzi czy ci膮偶a, czy nie (nie pisz臋 o bij膮cym serduszku). Po 2 tyg od poronienia sprawd藕 bet臋, czy spad艂a i znajd藕 dobrych lekarzy.

Justyna21

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
16 Grudzie艅 2020
Post贸w
42
Ju偶 tyle zmienia艂am tych ginekolog贸w i 偶adna nie umie mi tak naprawd臋 pomoc doradzic b膮d藕 zaradzi膰.. Jedyne s艂owa jakie us艂ysza艂am tak naprawd臋 na ostatniej wizycie to 偶e chyba mam co艣 z niep艂odno艣ci膮 i wypisze mi kwitek do szpitala do Warszawy na niep艂odno艣膰, ale nie umiem sobie odpowiedzie膰 na jedno pytanie, nie wiem z jakiego tytu艂u mnie tam kieruj臋. Pary musz膮 stara膰 si臋 12 miesi臋cy tak czytalam i to jest wym贸g od szpitala (lekarza?) nie staramy si臋 a偶 tyle miesi臋cy. Jest pandemia i nie ma zbytnio doj艣cia do lekarzy. Wsz臋dzie chc膮 prywatnie, a je艣li nie prywatnie to na NFZ niestety kolejki s膮 zbyt du偶e..

witch84

Do艂膮czy艂(a)
10 Stycze艅 2015
Post贸w
6 822
Pytasz co robisz nie tak - np. odstawiasz leki na tarczyc臋. Masz zamiar nie i艣膰 na wizyt臋 18.03 - a powinna艣. Skoro lekarz proponuje wizyt臋 w klinice - to dlaczego nie chcesz skorzysta膰??
Po co Ci plan dzia艂ania - skoro go nie realizujesz? Niestety chyba to jest Tw贸j g艂贸wny problem.

Kamiszon

Do艂膮czy艂(a)
28 Wrzesie艅 2020
Post贸w
791
Ju偶 tyle zmienia艂am tych ginekolog贸w i 偶adna nie umie mi tak naprawd臋 pomoc doradzic b膮d藕 zaradzi膰.. Jedyne s艂owa jakie us艂ysza艂am tak naprawd臋 na ostatniej wizycie to 偶e chyba mam co艣 z niep艂odno艣ci膮 i wypisze mi kwitek do szpitala do Warszawy na niep艂odno艣膰, ale nie umiem sobie odpowiedzie膰 na jedno pytanie, nie wiem z jakiego tytu艂u mnie tam kieruj臋. Pary musz膮 stara膰 si臋 12 miesi臋cy tak czytalam i to jest wym贸g od szpitala (lekarza?) nie staramy si臋 a偶 tyle miesi臋cy. Jest pandemia i nie ma zbytnio doj艣cia do lekarzy. Wsz臋dzie chc膮 prywatnie, a je艣li nie prywatnie to na NFZ niestety kolejki s膮 zbyt du偶e..
No to najwyra藕niej trafialas na z艂ych lekarzy. Przede wszystkim unormuj tarczyce, bo takie podej艣cie jest tragiczne. Przesta艅 wiedzie膰 lepiej i pos艂uchaj lekarzy, je偶eli kieruj膮 Ci臋 na badania niep艂odno艣ci to je zrob.

Justyna21

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
16 Grudzie艅 2020
Post贸w
42
Dziewczyny nie chce nikogo jako艣 denerwowa膰 w stosunku do mojego stanu zdrowia, ale tyle si臋 nachodzi艂am, 偶e po prostu mam do nich uraz臋. Endykrolog przepisa艂 leki jedne drugie i kolejne i za ka偶dym razem by艂o mi po nich 藕le. Kaza艂 sam odstawi膰 i nie bra膰 tylko badania krwi w stosunku do tarczycy robi膰 aby by艂o wida膰 czy si臋 polepsza czy pogarsza. Polepszy艂o si臋 jak sam przyzna艂,uwazal 偶e dalsze leczenie na takim stopniu nie jest mi potrzebne wi臋c ren temat ju偶 zako艅czmy. Drugi temat ginekolog. Dosta艂am silnego krwawienia skonsultowa艂am to z lekarzem, a 18 mia艂am mie膰 wizyt臋 u ginekologa niestety ju偶 przepad艂a. Zadzwoni艂am powiedzia艂am, 偶e nie ma poprawy i powiedzia艂a 偶e wizyta ju偶 jest odwo艂ana, bo dosta艂am samoistnego poronienia ( jak sko艅cz臋 mam dopiero si臋 um贸wi膰). Od 16 roku 偶ycia w艂贸cz臋 si臋 po lekarzach 偶aden nie potrafi艂 mi powiedzie膰 co konkretnie mi dolega nie dziwcie si臋 jakie mam podej艣cie ju偶 do takich spraw. Na my艣l o lekarzach i o tych ci膮g艂ych wizytach oraz le偶eniu po 2 tygodnie po prostu odechciewa mi si臋 wszystkiego. Rozumiem 偶e zdrowie jest podstaw膮, ale w takim czasie jak pandemia wydaje mi si臋 偶e zdrowie psychiczne powinno byc teraz najwa偶niejsze. Lekarze jak nie przyjmowali w moim mie艣cie na NFZ tak nie przyjmuja, a nie mam tyle kasy, aby umawia膰 si臋 ci膮gle na wizyty prywatne. Je偶eli wypisze mi ten kwitek o skonsultowaniu tego przypadku w szpitalu o niep艂odno艣ci to pojad臋, ale warunek konieczny jest 12 miesi臋cy, gdy偶 dzwoni艂am i si臋 pyta艂am jak wygl膮da teraz sytuacja. Nawet nie wiadomo czy przyjm膮, bo sytuacja z covidem robi ju偶 swoje.

reklama

Octopus

Aktywna w BB
Do艂膮czy艂(a)
15 Czerwiec 2020
Post贸w
93
Rozumiem, w takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak odczeka膰 12 miesi臋cy stara艅 najlepiej to jeszcze udokumentowa膰 , wytrzyma膰 do ko艅ca pandemii i zapisa膰 si臋 na NFZ. W tym czasie mo偶esz poczyta膰 w膮tki tu jest sporo dziewczyn z niedoczynno艣ci膮 tarczycy, pcos, problemami z p艂odno艣ci膮, kt贸re chodz膮 do lekarzy takich co umieli im pom贸c. To, 偶e Ty trafi艂a艣 na takich a nie innych to przykre, ale w Polsce jest te偶 sporo dobrych specjalist贸w.

Do g贸ry