reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prosze o pomoc

niuniamilan

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
124
Miasto
londyn
Juz nie wiem co mam zrobic z moim 5 miesiecznym synkiem od 3 dni wogole nie chce pic mleka z butli,a przeciez ja nie moge tylko dawac mu sloiczkow,musi pic mleko,tylko go przystawiam marudzzi i placze az sie zanosi,dodam ze nie spie po nocach bo jest strasznie maruny,podejrzewam ze mga byc to zeby ale czy ktoras z was miala ten sam problem z niejedzeniem i co robic w taym zabkokiej sytuacji bo juz sama nie wim,zastepowac jedzenie sloiczkami czy czekac az zechce butle,czy sprobowac podac inne mleko....o co chodzi z tym ząbkowaniem.jak dlugo trwa ten okropny okres,ja jestem zalamae widzac jak on nic nie je
 
reklama
Jeśli to początki z butlą, to może spróbuj przyzwyczaić do smaku mleka łyżeczką i w trakcie podawaj też butlę, może zasmakuje. A może nie podchodzi mu to mleko?
 
nie to nie poczatki z butla,poprostu z dnia na dzien przestall chciec ssac.czy ktoras tak miala?moze to naprawde chodzi o ząbkowanie
 
Witaj ! Może rzeczywiście chodzi o ząbkowanie. Mój syn miał podobnie, kiedy zaczynało coś się dziać na jego dziąsłach zaczynał być marudny, miał (i ma- bo właśnie wychodzi mu 16 ząb) poważne problemy ze spaniem - problemy z uśnięciem, częste przebudzanie, płacz w nocy z jedzeniem ciepłych pokarmów i właśnie ze ssaniem. Przez ząbkowanie odrzucił w 10 miesiącu życia pierś, nie chce także pić za bardzo mleka z butli a nawet ulubionych napojów. Właśnie gdy zaczyna się problem ze ssaniem już wiem, że pewnie chodzi o zęby. A jeśli chodzi o długość objawów to naprawdę bywa różnie. U Dawida też było z tym różnie na jedne zęby były lżejsze i krótsze objawy na inne cięższe i dłuższe. Najgorzej było z zębami trzonowymi - objawy trwały prawie 3 miesiące nim wyszły zęby. A takie najgorsze objawy trwają u nas 1 - 2 tyg.
A co do jedzenia, to nie wmuszaj nic na siłę, niech je ile chce, podawaj często i w małych ilościach i koniecznie chłodne pokarmy bo ciepłe bardzo drażnią dziąsła. Jak mój Dawid nie chciał pić mleka, to podawałam mu na śpiąco chłodne - wtedy wypijał.
Ząbkowanie tak jak kolki są naprawdę dużym uciążeniem dla dziecka i rodziców, u nas też nie było łatwo i nie pomagały na to za bardzo żadne metody ani leki, po prostu przetrwaliśmy to jakoś :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:.
 
Ostatnia edycja:
Witam,może spróbuj dać mu z łyżeczki bo dzieci czasem tak mają że nie chce im ssać,a do tego jeszcze bolące dziąsła.Moja bratowa karmiła swoją małą łyżeczką od 3miesiąca bo też nie chciała ssać.Spróbuj także podawać kaszki może one będą bardziej smaczne,albo zmień mleko,być może małemu zmienił się smaczek,a tak poza tym to smaruj małemu dziąsła żelem na ząbkowanie,on działa przeciwbólowo.Powodzenia!:-)
 
U mnie też czasem nie chce ssać, dodaje wtedy jakąś kaszkę owocową i już jest mleczko cacy. Ale może rzeczywiście to problem z ząbkami :-(
 
Juz nie wiem co mam zrobic z moim 5 miesiecznym synkiem od 3 dni wogole nie chce pic mleka z butli,a przeciez ja nie moge tylko dawac mu sloiczkow,musi pic mleko,tylko go przystawiam marudzzi i placze az sie zanosi,dodam ze nie spie po nocach bo jest strasznie maruny,podejrzewam ze mga byc to zeby ale czy ktoras z was miala ten sam problem z niejedzeniem i co robic w taym zabkokiej sytuacji bo juz sama nie wim,zastepowac jedzenie sloiczkami czy czekac az zechce butle,czy sprobowac podac inne mleko....o co chodzi z tym ząbkowaniem.jak dlugo trwa ten okropny okres,ja jestem zalamae widzac jak on nic nie je


Ja mialam podobny problem z tym ze moje dziewczynki nie chcialy praktycznie nic (i mialy wtedy mniej wiecej 5 miesiecy)Mleko z cyca czy z butli to jeszcze jakos pily ale moglam zapomniec o jakimkolwiek obiadku czy deserku.Wszystkie proby podania im czegokolwiek konczyly sie pluciem i placzem.Trwalo to ponad miesiac a ja nic nie moglam zrobic.Wkoncu zaczelam im dorzucac obiadki i deserki do mleka(zaczynalam od jednej lyzeczki)Na poczatku nie chcialy mi tego ruszyc a dodam ze zmienialam smoczki na te z wiekszy otworem i te z mniejszym i probowalam roznych firm az wkncu sie udalo i czasami wypijaly mi po 120ml.Cyca dostawaly rano i wieczorem i ladnie pily.Po jakims czasie zaczelam im mieszac w miseczce pol obiadku i dwa danonki i jakos sie przemogly.Pozniej stopniowo bylo coraz mniej danonka a coraz wiecej obiadku.

A mleka wcale nie chcialy mi pic jak mialy z 9 miesiecy.Wtedy czasami do 23 walczylam zeby wypily chociaz 90ml

Nie byl to objaw zabkowania ani zadnej choroby .Poprostu mialy taki etap i musialam to wszystko cierpliwie przeczekac
 
jezeli chodzi o obiadki to je ladnie,tylko zobaczy smoczek z butelki to ryk,martwie sie bo pic tez nie chce,no i mi sie jeszcze odwodi,,,boze przeciez tak male dziecko musi pic choc troche mleka.ile jest wystarczajaco?zeby wapno mial,martwie sie strasznie....a moze o smoczek chodzi,kupie dzis wiekszy,,,,,aha dodam ze bylam 2 tyg w Polsce teraz i moze przyzwyczail sie do innej wody?a teraz zmiana,no juz nie wiem
 
reklama
A nie ma temperatury?
Masebi słusznie zwróciła na to uwagę :tak:
Przy zapaleniu ucha dziecko nie może ssać bo bardzo go boli:sorry2:
Albo rzeczywiście ząbki ale żeby tak cały czas w ogóle nie chciał ssać???:dry:hmm...
 
Do góry