reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc

Dołączył(a)
29 Listopad 2017
Postów
1
Dzień dobry, potrzebuję Waszej pomocy. Jestem młodą mamą. Mam dwie córeczki, jedna ma 2, druga 4 lata. Chce je wychować jak najlepiej dlatego chce się edukować na temat wychowania dzieci. Stąd moje pytanie czy znacie jakieś dobre poradniki, gazety lub czasopisma gdzie mogłabym poczytać o wychowaniu dzieci? A może znacie w internecie jakiś Youtuberów, którzy podpowiedzą jak radzić sobie z dziećmi? Proszę o pomoc.
Ewelina
 
reklama
Ciężko jest polecić cokolwiek dobrego, bo ile mam tyle metod wychowawczych. Naucz dzieciaki dobra i miłości, nie wymagaj Bóg wie czego i będzie spoko Nie stresuj się tak, ważne żeby dzieciaki były szczęśliwe.
 
Dzień dobry, potrzebuję Waszej pomocy. Jestem młodą mamą. Mam dwie córeczki, jedna ma 2, druga 4 lata. Chce je wychować jak najlepiej dlatego chce się edukować na temat wychowania dzieci. Stąd moje pytanie czy znacie jakieś dobre poradniki, gazety lub czasopisma gdzie mogłabym poczytać o wychowaniu dzieci? A może znacie w internecie jakiś Youtuberów, którzy podpowiedzą jak radzić sobie z dziećmi? Proszę o pomoc.
Ewelina

Nie sądzę byś z najmądrzejszych nawet książek dowiedziała się jak wychować dzieci. Są różne szkoły i wytyczne, które niejednokrotnie wzajemnie się wykluczają. Każde dziecko jest odrębną, indywidualną jednostką, która wcale nie musi być podatna na dane techniki wychowawcze. Dlaczego wolisz wierzyć Youtuberom i wychowywać dzieci tak, jak radzą oni, zamiast robić to zgodnie z tym co Ci podpowiada intuicja? Znasz swoje córeczki najlepiej, jak nikt inny wiesz, czego potrzebują, co sprawia, że stają się grzeczne, wiesz jak reagują na dane sytuacje. Nikt kto ich nie zna nie powie Ci jak z nimi postępować. Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli posłuchasz siebie i tego, co podpowiada Ci intuicja, którą jako matka bezsprzecznie posiadasz. Obserwuj swoje dzieci, postępuj konsekwentnie, wyciągaj wnioski z każdej sytuacji, bądź zawsze blisko nich. Wysłuchuj i przytul, gdy tego potrzebują, skarć i nie bój się dać kary, gdy zajdzie taka potrzeba.
Jeśli zaobserwujesz jakieś niepokojące zachowania, to zamiast słuchać porad amatorów z internetu udaj się do specjalistów, psychologów, którzy będą mogli służyć Ci profesjonalną pomocą.
Zakładam jednak, że gdy wsłuchasz się w siebie i swoje córki, to bez żadnej pomocy wychowasz je na wspaniałe kobiety. Uwierz w siebie, a osiągniesz sukces :)
 
Też mam córeczkę ma 7,5 miesiąca. Nic nie czytam na temat wychowania. Chce by była po prostu dobrym i szczęśliwym człowiekiem. I takie wartości staram się przekazać. Miłość do ludzi, zwierząt. Dużo przytulania, w miarę możliwości spokoju. Nie ma co czytać takie poradniki, myślę, że człowiek by zwariował i zaraz sobie wyrzucał, że to robił źle i tamto.
 
Poradnik inny niz wszystkie- taki, ktory wspiera Cie w Twoim postepowaniu, pomaga zrozumiec Twoje dziecko, a oprocz tego jest skarbnica wiedzy . W "alarmowych "sytuacjach, gdy np nie bylam czegos pewna, zawsze znalazlam tam odpowiedz.
Oczywiscie mowie o ponadczasowej, genialnej ksiazce doktora Benjamina Spocka "Dziecko.Pielegnacja i wychowanie" . Polecam z calego serca, moja trojka wychowana przy pomocy dra Spocka .
Zgadzam sie z przedmowczyniami, ze wlasna intuicja jest najwazniejsza. Ale nie zawsze jest w stanie nam pomoc, gdy np. nie czujemy sie pewnie w roli rodzica. Ta ksiazka pomaga uwierzyc w siebie, a oprocz tego daje "narzedzia" do tego, bys poczula sie dobrym rodzicem :).
I nie jest to ksiazka o "tresurze" dzieci, raczej wspiera cie dobra rada, gdy masz watpliwosci.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/15059/dziecko-pielegnacja-i-wychowanie
Tam na dole masz recenzje czytelnikow, mozesz poczytac :)
 
Polecam książkę "Dziecko z bliska" autor: Agnieszka Stein.
Z książki Dziecko z bliska, Agnieszki Stein dowiemy się przede wszystkim na czym polega rodzicielstwo bliskości. Autorka opisuje relacje rodzinne i pokazuje, na czym powinno polegać utrzymanie więzi w rodzinie pomiędzy poszczególnymi osobami.

W książce Dziecko z bliska, jedna z najbardziej cenionych psychologów dziecięcych proponuje zasadę trzy R, czyli Relacja, Regulacja i Rozwój. Koncepcja polega na dbaniu o więzi między rodzicami a dziećmi, radzeniu sobie z różnymi sytuacjami wychowawczymi i wspieraniu rozwoju dziecka, również poprzez kontakt z innymi dziećmi.

Cytaty z książki Dziecko z bliska:

Rodzice nie wychowują dzieci dla siebie, tylko dla świata i dla nich samych. Kiedy chcą być dobrymi rodzicami, starają się oprócz korzeni dawać dzieciom także skrzydła.

Wybory dziecka nie muszą zawsze być takie, jak jego rodziców. Czasem mogą być zupełnie inne, ale wcale nie są przez to gorsze. Czasem mogą mieć przykre konsekwencje, ale zazwyczaj dziecko dużo więcej się nauczy, jeśli dostanie szansę spróbować samemu. ;) ;)
Pozdrawiam
 
Do góry