reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o porade:Jobseeker's Allowance- odmowa

Dołączył(a)
2 Marzec 2011
Postów
2
Witam
Mam problem z Jobseeker's Allowance.
Pracę zaczęłam w marcu 2008, pracowałam do wrześnie 2010, zostałam zwolniona, redukcja etatów. W między czasie byłam 9 miesięcy na macierzyńskim. W styczniu 2011 złożyłam ponowny wniosek (pierwszy w 10.2010-odmowa) o JSA. Dostałam odpowiedź, iż nie należy mi się, ponieważ nie wpłaciłam wystarczającej ilości składek w latach 2007/2008 i 2008/2009. I tu pojawia się moje pytanie: który rok ma znaczenie? Ten w którym się straciło pracę czy ten, w którym się składa wniosek? Doczytałam się w prawie, że ten drugi. W związku z tym powinni wziąć pod uwagę rok podatkowy 2008/2009 i 2009/2010. A w tych latach napewno wpłaciłam odpowiednią ilość składek. Czy mój tok myślenia ma sens i czy jest sens odwoływać się?
 
reklama
Ja sądzę,że Pani prawnik nie odpowie Tobie na to pytanie bo to prawo Irlandzkie,a Pani prawnik nie zajmuje się tym.;-)
Może poproś o poradę prawną osób będących w Irlandii:

Centrum Informacji Społecznej i Prawnej
St. Audoen's Church RC
14 High Street
Dublin 8
Tel./Fax (+353) 1 764 5684
Email: centruminformacji@polish-chaplaincy.ie
 
A to przepraszam ;-) W Irlandii też się tak ten zasiłek nazywa,a nie sprecyzowałaś skąd jesteś :sorry:
Swoją drogą mam nadzieję,że Pani prawnik będzie się znała na prawie angielskim ;-)
 
Do góry