reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Proszę o poradę - który wózek spacerowy

natalia__

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Powoli przymierzam się do zakupu spacerówki, pomóżcie mi wybrać bo niezbyt wiem na co zwrócić uwagę (jestem mamą pierwszy raz). Moje typy:
- lionelo julie (zaleta: bardzo lekki, bardzo mały po złożeniu. wada: takie kółeczka chyba nie sprawdzą sie na nierównych chodnikach i krawężnikach?)
- fjessa sky comfort (zalety: bardzo lekki, składanie 1 ręką, wydaje się dosyć duży i dobry dla dziecka cięższego niż 15 kg, bardzo mały po złożeniu. Wady: małe kółeczka j.w.)
- kinderkraft grande (zalety: składanie 1 ręką, duże koła chyba bardziej nadają sie na nasze chodniki, przedłużana budka. Wada: cięższy niż fjessa i julie, budki nie da sie ustawić całkiem w pozycji leżącej)
- moolino satellite (zalety: duże koła j.w., przedłużana budka. Wada: cięższy niż fjessa i julie, nie jestem pewna jak sie go składa)

Ktory z powyższych byście wybrały? Najbardziej podoba mi sie Fjessa ale jak już pisałam, nie wiem czy takie kółeczka sprawdzą się na nierównych chodnikach i zimą (a docelowo ma to być mój jedyny wózek). Proszę o poradę :)

reklama

Anusiak1990

Fanka BB :)
Rozwiązania
0

natalia__

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Koleżanka ma tego kinderkrafta i ja już wiem że to będzie nasza spacerówka super lekki duże siedzisko Budka rozkładana na maksa i cenowo też super. Lionelo i moolino to wg mnie takie wózki na wakacje szybko złożyć mało miejsca ale czy w zimie da radę? Fjese pierwszy raz widze
Właśnie nie wiem, czy 10 kg (tyle waży kinderkraft wg opisu producenta) to dużo czy mało jak na spacerowkę?

Anusiak1990

Rozwiązania
0
Właśnie nie wiem, czy 10 kg (tyle waży kinderkraft wg opisu producenta) to dużo czy mało jak na spacerowkę?
Powiem Ci ze ja z córką jeżdżę mamas papas Argo i on porównywalnie do innych wózków lekki a ten kinderkraft wydawał mi się lżejszy niż te 10kg napewno

Aguu

Rozwiązania
5
Ja bym brała Kinderkrafta chyba. Jeśli spacerowka dobrze się prowadzi to waga mniej istotna. 10kg to nie dużo. Chyba że szukasz czegoś mega lekkiego z jakichś względów.

Zuz.a

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Miałam Julie odesłałam po jednym spacerze, jeden wielki terkot plastiku.
Teraz mam KK i żałuję, lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego, też trzeszczy, nawet na równej nawierzchni mi zaczął się trząść no i rozkładanie siedziska jest całkiem do d. No i ma mały kosz i ciężko coś tam włożyć. Jeśli chodzi o zalety to fajnie się czyści i w miarę lekko prowadzi, ale niewygodnie się podbija.
Generalnie to jest wózek na długi czas jednak, więc warto dołożyć ale zwrócić też uwagę na szerokość, bo u mnie to zdecydowało, wszędzie ciasno i kobyłami po 60cm szer. nie da się przejechać.

natalia__

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Powiem Ci ze ja z córką jeżdżę mamas papas Argo i on porównywalnie do innych wózków lekki a ten kinderkraft wydawał mi się lżejszy niż te 10kg napewno
Ok. Dzieki wielkie za odpowiedź, bardzo mi się przyda :)

Ja bym brała Kinderkrafta chyba. Jeśli spacerowka dobrze się prowadzi to waga mniej istotna. 10kg to nie dużo. Chyba że szukasz czegoś mega lekkiego z jakichś względów.
Szukam takiego, żeby móc wtaszczyć po kilku schodach dziecko i wózek na raz. Czyli w miarę lekkiego, łatwo składalnego. I żeby po złożeniu zajmował mało miejsca (mały bagażnik w aucie)

Miałam Julie odesłałam po jednym spacerze, jeden wielki terkot plastiku.
Teraz mam KK i żałuję, lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego, też trzeszczy, nawet na równej nawierzchni mi zaczął się trząść no i rozkładanie siedziska jest całkiem do d. No i ma mały kosz i ciężko coś tam włożyć. Jeśli chodzi o zalety to fajnie się czyści i w miarę lekko prowadzi, ale niewygodnie się podbija.
Generalnie to jest wózek na długi czas jednak, więc warto dołożyć ale zwrócić też uwagę na szerokość, bo u mnie to zdecydowało, wszędzie ciasno i kobyłami po 60cm szer. nie da się przejechać.
Kurcze, a możesz powiedzieć coś więcej na temat tego rozkladania siedziska? W sensie czemu jest takie złe?

Zuz.a

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Ok. Dzieki wielkie za odpowiedź, bardzo mi się przyda :)

Szukam takiego, żeby móc wtaszczyć po kilku schodach dziecko i wózek na raz. Czyli w miarę lekkiego, łatwo składalnego. I żeby po złożeniu zajmował mało miejsca (mały bagażnik w aucie)

Kurcze, a możesz powiedzieć coś więcej na temat tego rozkladania siedziska? W sensie czemu jest takie złe?
Osobiście preferuje po pierwsze możliwość rozłożenia na płasko, a po drugie ta tasiemka to nieporozumienie, niestety musisz mieć obie ręce wolne żeby ogarnąć.
A niestety siedzieć też zupełnie się nie da, więc kończy się to tym, że zapiete w pasy dziecko trzyma się pałąka i naciaga siedzisko do przodu.
Niby nie ma się co czepiać za 500zl, ale w tym właśnie rzecz że lepiej trochę dołożyć i mieć coś lepszego.
Zawsze możesz zamówić i przetestować, ewentualnie odesłać, tylko to też jednak czas i trochę zabawy.

reklama

Anuulka12

Początkująca w BB
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
A ja mam Lionelo Elise - inny model niż ten, który wymieniłaś. Mi się sprawdza po nierównym podłożu, chociaż faktycznie ma małe kółka z przodu. No, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry