reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o poradę - który wózek spacerowy

Osobiście preferuje po pierwsze możliwość rozłożenia na płasko, a po drugie ta tasiemka to nieporozumienie, niestety musisz mieć obie ręce wolne żeby ogarnąć.
A niestety siedzieć też zupełnie się nie da, więc kończy się to tym, że zapiete w pasy dziecko trzyma się pałąka i naciaga siedzisko do przodu.
Niby nie ma się co czepiać za 500zl, ale w tym właśnie rzecz że lepiej trochę dołożyć i mieć coś lepszego.
Zawsze możesz zamówić i przetestować, ewentualnie odesłać, tylko to też jednak czas i trochę zabawy.
Dzieki za odpowiedź, czytałam przed chwilą opinie nt. tego wózka na stronie Smyka i dużo ludzi narzeka na głośną prace kółek i że źle sie jeździ na nierównym terenie :D masakra, teraz już kompletnie nie wiem co wybrac. :p

A ja mam Lionelo Elise - inny model niż ten, który wymieniłaś. Mi się sprawdza po nierównym podłożu, chociaż faktycznie ma małe kółka z przodu. No, ale nie można mieć wszystkiego ;)
Tez fajny (i tani). A czy składa sie go łatwo? I czy słychac trzeszczenie plastiku podczas jazdy? :)
 
reklama
Dzieki za odpowiedź, czytałam przed chwilą opinie nt. tego wózka na stronie Smyka i dużo ludzi narzeka na głośną prace kółek i że źle sie jeździ na nierównym terenie :D masakra, teraz już kompletnie nie wiem co wybrac. :p


Tez fajny (i tani). A czy składa sie go łatwo? I czy słychac trzeszczenie plastiku podczas jazdy? :)

Wiesz co, kółka są wykonane z jakiegoś tworzywa sztucznego, ale nam jeszcze się nie zdarzyło, żeby trzeszczały. Mamy go dopiero 2 tygodnie, więc trudno powiedzieć czy to dlatego, że jest nowy, czy dlatego, że jest po prostu dobry :)

Jeśli chodzi o składania, to standardowo masz możliwość szybkiego złożenia, wiesz ta nowa technologia EasyFold :rolleyes: Po złożeniu zajmuje mało miejsca i naprawdę jest lekki bo waży niecałe 9 kg
 
Miałam Julie odesłałam po jednym spacerze, jeden wielki terkot plastiku.
Teraz mam KK i żałuję, lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego, też trzeszczy, nawet na równej nawierzchni mi zaczął się trząść no i rozkładanie siedziska jest całkiem do d. No i ma mały kosz i ciężko coś tam włożyć. Jeśli chodzi o zalety to fajnie się czyści i w miarę lekko prowadzi, ale niewygodnie się podbija.
Generalnie to jest wózek na długi czas jednak, więc warto dołożyć ale zwrócić też uwagę na szerokość, bo u mnie to zdecydowało, wszędzie ciasno i kobyłami po 60cm szer. nie da się przejechać.

Moim zdaniem też warto dołożyć i kupić coś co bedzie działało i nie rozleci sie po pierwszym spacerze. Moim ulubionym wózkiem są wszystkie Baby Jogerry. Najbardziej kompaktowy i do miasta jest Zip. Poza tym masz dożywotnia gwarancje na ramę. I to jest cos. A widziałyście juz nowe Baby Joggery z rozkładanym podnózkiem?
 
Powoli przymierzam się do zakupu spacerówki, pomóżcie mi wybrać bo niezbyt wiem na co zwrócić uwagę (jestem mamą pierwszy raz). Moje typy:
- lionelo julie (zaleta: bardzo lekki, bardzo mały po złożeniu. wada: takie kółeczka chyba nie sprawdzą sie na nierównych chodnikach i krawężnikach?)
- fjessa sky comfort (zalety: bardzo lekki, składanie 1 ręką, wydaje się dosyć duży i dobry dla dziecka cięższego niż 15 kg, bardzo mały po złożeniu. Wady: małe kółeczka j.w.)
- kinderkraft grande (zalety: składanie 1 ręką, duże koła chyba bardziej nadają sie na nasze chodniki, przedłużana budka. Wada: cięższy niż fjessa i julie, budki nie da sie ustawić całkiem w pozycji leżącej)
- moolino satellite (zalety: duże koła j.w., przedłużana budka. Wada: cięższy niż fjessa i julie, nie jestem pewna jak sie go składa)

Ktory z powyższych byście wybrały? Najbardziej podoba mi sie Fjessa ale jak już pisałam, nie wiem czy takie kółeczka sprawdzą się na nierównych chodnikach i zimą (a docelowo ma to być mój jedyny wózek). Proszę o poradę :)
Sprawdz sobie Baby Jogger City elite. Swietny wozek, bardzo skretny i jezdny, lekki, latwy w prowadzeniu. Bardzo funkcjonalny a tym sie kierowalam w wyborze.
 
Do góry