reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o poradę!!!! Napinania niemowlęcia!

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Cześć,
Jestem mamą 3 miesięcznego synka.
Karmie mm i trochę kp bo jest tego niewiele...

Synek od 4 dni napina całe ciało aż się skręca na bok...
Nigdy tego nie było.
Przy tym łapie się za bluzkę i zaciska pięści. To dla niego chyba spory wysiłek bo tak się napina mocno.
Nie mogę na to patrzeć...

Byłam i pediatry wczoraj i on powiedział,że nie wygląda mu to na sprawy neurologiczne. Dziecko nie napina się na rękach,nie ulewa się ej,śpi i je normalnie bez zmian. Nie przyjmuje na siłę jednej pozycji...

Pediatra zalecił Espumisan i probiotyk ale ja nie wierzę że to kolki ani gazy...

Nie umiem i chyba nie mogę filmiku załączyć ale proszę Was,jeśli ktoś ma podobny problem to dajcie znać.

Dzisiaj zaprosiłam do domu fizjoterapeute aby obejrzała synka i szukam już neurologa dziecięcego..
 

Załączniki

  • IMG_20200818_062232.jpg
    IMG_20200818_062232.jpg
    189 KB · Wyświetleń: 755
reklama
Rozwiązanie
Oprócz USG zrobiłabym jeszcze EEG i już z wynikiem poszła do neurologa. Bez EEG nie da się wykluczyć np. padaczki. Aczkolwiek z opisu nie wydaje mi się aby to było to.
Synek robi to tylko na leżąco? Bo może chodzi o nadwrażliwość czuciową?
Byłam u drugiego pediatry...
Kazał pójdź do neurologa. Dziecko nie trakcie kontaktu podczas klaskania lub innych bodźców,ale nie orzerywa tego napinania.
Denerwuje się bardzo :(
 
reklama
Kochana zapisz synka do neurologa i nie denerwuj się na zapas.
Co do opinii fizjoterapeuty to ja też byłam z Adą u jednej w Łodzi i stwierdziła, że wszystko jest ok z napięciem ale ja widziałam, że nie. Poszłam do kolejnego po opinię. Po ćwiczeniach miałam zupełnie inne dziecko w domu, dużo spokojniejsze i mniej płaczliwe. Nauczyłam się już, że nie należy sie opierać na opinii tylko jednego lekarza. Nie chce sugerować, że u Ciebie jest tak samo ale warto zasięgnąć opinii kilku specjalistów, tak dla własnego spokoju.
 
Pytałam czy podajesz synkowi kwasy dha dlatego, że pomagają normalizować układ nerwowy. Może warto spróbować. Często występują u synka te napady napinania? Złości sie często podczas zabawy np grzechotką? Może to tylko nerwy bo chciałby coś zrobić, a nie może bo jeszcze nie panuje nad swoim ciałkiem?
 
Kochana zapisz synka do neurologa i nie denerwuj się na zapas.
Co do opinii fizjoterapeuty to ja też byłam z Adą u jednej w Łodzi i stwierdziła, że wszystko jest ok z napięciem ale ja widziałam, że nie. Poszłam do kolejnego po opinię. Po ćwiczeniach miałam zupełnie inne dziecko w domu, dużo spokojniejsze i mniej płaczliwe. Nauczyłam się już, że nie należy sie opierać na opinii tylko jednego lekarza. Nie chce sugerować, że u Ciebie jest tak samo ale warto zasięgnąć opinii kilku specjalistów, tak dla własnego spokoju.
tak, zgadzam się z tym co robisz i w piątek jedziemy do neurologa a dzisiaj byliśmy drugi raz na konsultacji u pediatry który powiedział że dla niej to dziecko samo to wywołuje ale trzeba to sprawdzić. Dzisiaj idziemy też na USG przezciemiączkowe kropka nie podaję kwasów dha
 
Pytałam czy podajesz synkowi kwasy dha dlatego, że pomagają normalizować układ nerwowy. Może warto spróbować. Często występują u synka te napady napinania? Złości sie często podczas zabawy np grzechotką? Może to tylko nerwy bo chciałby coś zrobić, a nie może bo jeszcze nie panuje nad swoim ciałkiem?
On rzadko się denerwuje i nie płacze jak się z nim bawimy w zasadzie to cały czas się śmieje i jest pogodne i nawet pediatrzy mówią że on jest bardzo fajny. teraz ma taką fazę że co go nie kładę na plecy to on się łapie za koszulkę i. Się bardzo napina...
 
On rzadko się denerwuje i nie płacze jak się z nim bawimy w zasadzie to cały czas się śmieje i jest pogodne i nawet pediatrzy mówią że on jest bardzo fajny. teraz ma taką fazę że co go nie kładę na plecy to on się łapie za koszulkę i. Się bardzo napina...
Czyli możliwe, że to tylko taki etap w rozwoju. Też bym zrobiła USG przezciemiączkowe i poczekała na opinie neurologa. Pewnie nic się złego nie dzieje ale sprawdzić trzeba. Życzę samych dobrych wyników i niech synek się dobrze rozwija. :)
 
Oprócz USG zrobiłabym jeszcze EEG i już z wynikiem poszła do neurologa. Bez EEG nie da się wykluczyć np. padaczki. Aczkolwiek z opisu nie wydaje mi się aby to było to.
Synek robi to tylko na leżąco? Bo może chodzi o nadwrażliwość czuciową?
 
Rozwiązanie
reklama
Cześć,
Jestem mamą 3 miesięcznego synka.
Karmie mm i trochę kp bo jest tego niewiele...

Synek od 4 dni napina całe ciało aż się skręca na bok...
Nigdy tego nie było.
Przy tym łapie się za bluzkę i zaciska pięści. To dla niego chyba spory wysiłek bo tak się napina mocno.
Nie mogę na to patrzeć...

Byłam i pediatry wczoraj i on powiedział,że nie wygląda mu to na sprawy neurologiczne. Dziecko nie napina się na rękach,nie ulewa się ej,śpi i je normalnie bez zmian. Nie przyjmuje na siłę jednej pozycji...

Pediatra zalecił Espumisan i probiotyk ale ja nie wierzę że to kolki ani gazy...

Nie umiem i chyba nie mogę filmiku załączyć ale proszę Was,jeśli ktoś ma podobny problem to dajcie znać.

Dzisiaj zaprosiłam do domu fizjoterapeute aby obejrzała synka i szukam już neurologa dziecięcego..
Hej. Czy juz wiesz co bylo u Twojego synka? Moja corcia robi tak samo.
 
Do góry