reklama

Proszę o poradę

Temat na forum 'Wrocław' rozpoczęty przez gosiak080284, 29 Maj 2012.

1. gosiak080284

gosiak080284 Zaangażowana w BB

Hej Dziewczyny
    Mam pytanko jeśli chodzi o szpital na Brochowie tam ponoć jest znieczulenie za które trzeba zapłacić, jakaś tam cegiełka. Tylko od czego zacząć, zadzwonić tam, pójść i wprost powiedzieć że chcę mieć podczas porodu znieczulenie? No i może któraś z Was ma jakąś znajomą położną ??No i czy tam za poród rodzinny się płaci?
    A czy na Kamińskiego jest znieczulenie czy tylko gaz ?
    Byłabym wdzięczna za pomoc bo poród tuż tuż. Pozdrawiam

2. anka_d

anka_d Moderator

Zgodnie z obowiązująca ustawą w Polsce porody rodzinne oraz znieczulenie jest bezpłatne. Roszczenia szpitala są zatem niezgodne z prawem. Jeżeli szpital zażąda opłat za znieczulenie wtedy nalezy wziąc rachunek (nie cegiełka, ale faktura na Twoje nazwisko) i zanieśc ją do oddziału NFZ a wtedy poniesione koszty zostaną Ci zwrócone. Za poród rodzinny w ogóle nie mogą żądać pieniędzy. Problemem może być ilośc sal do porodów rodzinnych, bowiem nie zawsze jest miejsce.
    Na Kamieńskiego poród rodzinny jest bezproblemowy i oczywiście bezpłatny a sal jest cztery.

3. reklama
  4. Vetka

Vetka Fanka BB :)

Cegiełka na Brochowie jest za poród rodzinny, nie za znieczulenie zoo i teoretycznie jest dobrowolna, ale konieczny jest wpis ordynatora dr Bilanów do karty ciązy, że jest zgoda na poród rodzinny i po to trzeba się umówic u niego w gabinecie. Ja miałam na Brochowie 2xcc więc żadnych cegiełek nie kupowałam, i wiem, że wiele osób mimo porodu rodzinnego tez nie kupowały tej cegiełki. Najprościej chyba zadzwonic do sekretariatu lub na porodówkę i zapytac się o aktualne "zwyczaje"

5. tasha2008

tasha2008 Początkująca w BB

Aniu a możesz powiedzieć co wymagają na Kamieńskiego przy porodzie? Najbardziej mi chodzi o kosmetyki dla dzieciaczka po porodzie. Z góry dziękuję :) Pozdrawiam

6. ameba1983

ameba1983 Fanka BB :)

Witajcie, czy może któraś mamusia wie gdzie w okolicy Kozanowa można robić prywatnie ktg?

7. Felidae

Felidae Mama_Misia

ktg być może w eskulapie na bulwarze ikara ? ale nie ręczę.

gosiak
    , prześledź ostatnie strony wątku " jaki szpital" posty z wiosny.
    w 3 szpitalach jest dostępne znieczulenie zewnątrz oponowe. jedyne co jest potrzebne to wywiad z anestezjologiem który dobrze jest jechać zrobić wcześniej. Tudzież domagać się go od razu po przyjęciu na blok. znieczulenie podają ok 5 cm rozwarcia nie wcześniej ale nie wiem do ilu cm. przy 9-10 cm można zapomnieć, że podadzą.
    po wpis na brochowie we wtorki koło 12.

Poleć forum