reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o poradę

gosiak080284

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2011
Postów
98
Hej Dziewczyny
Mam pytanko jeśli chodzi o szpital na Brochowie tam ponoć jest znieczulenie za które trzeba zapłacić, jakaś tam cegiełka. Tylko od czego zacząć, zadzwonić tam, pójść i wprost powiedzieć że chcę mieć podczas porodu znieczulenie? No i może któraś z Was ma jakąś znajomą położną ??No i czy tam za poród rodzinny się płaci?
A czy na Kamińskiego jest znieczulenie czy tylko gaz ?
Byłabym wdzięczna za pomoc bo poród tuż tuż. Pozdrawiam
 
reklama
Zgodnie z obowiązująca ustawą w Polsce porody rodzinne oraz znieczulenie jest bezpłatne. Roszczenia szpitala są zatem niezgodne z prawem. Jeżeli szpital zażąda opłat za znieczulenie wtedy nalezy wziąc rachunek (nie cegiełka, ale faktura na Twoje nazwisko) i zanieśc ją do oddziału NFZ a wtedy poniesione koszty zostaną Ci zwrócone. Za poród rodzinny w ogóle nie mogą żądać pieniędzy. Problemem może być ilośc sal do porodów rodzinnych, bowiem nie zawsze jest miejsce.
Na Kamieńskiego poród rodzinny jest bezproblemowy i oczywiście bezpłatny a sal jest cztery.
 
Cegiełka na Brochowie jest za poród rodzinny, nie za znieczulenie zoo i teoretycznie jest dobrowolna, ale konieczny jest wpis ordynatora dr Bilanów do karty ciązy, że jest zgoda na poród rodzinny i po to trzeba się umówic u niego w gabinecie. Ja miałam na Brochowie 2xcc więc żadnych cegiełek nie kupowałam, i wiem, że wiele osób mimo porodu rodzinnego tez nie kupowały tej cegiełki. Najprościej chyba zadzwonic do sekretariatu lub na porodówkę i zapytac się o aktualne "zwyczaje"
 
ktg być może w eskulapie na bulwarze ikara ? ale nie ręczę.

gosiak
, prześledź ostatnie strony wątku " jaki szpital" posty z wiosny.
w 3 szpitalach jest dostępne znieczulenie zewnątrz oponowe. jedyne co jest potrzebne to wywiad z anestezjologiem który dobrze jest jechać zrobić wcześniej. Tudzież domagać się go od razu po przyjęciu na blok. znieczulenie podają ok 5 cm rozwarcia nie wcześniej ale nie wiem do ilu cm. przy 9-10 cm można zapomnieć, że podadzą.
po wpis na brochowie we wtorki koło 12.
 
Do góry