reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o poradę

Calineczka24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Grudzień 2016
Postów
738
Miasto
Mysłowice
Hej wszystkim.
20.12 robiłam betę i wyszło mi 6.27, dwa dni później powtórzyłam betę ponieważ zaczęłam plamić na brązowo i beta spadła do 4.39, zadzwoniłam oczywiście do ginekologa i wczoraj byłam na wizycie. Powiedział, że ciąża jest widoczna i może być tak, że będzie się dobrze rozwijać. Jeżeli nie dostanę okresu to po świętach mam powtórzyć badanie beta. Całe święta w stresie. :( Co o tym sądzicie?
Dziś zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie :(
 
reklama
Szczerze mówiąc - nie wygląda to dobrze...
A kiedy powinnaś dostać miesiączkę?
A jakiej czułości test robiłaś? Są takie co są pozytywne przy becie 10, ale większość ma czułość od 25.

Ale czasem medycyna jest bezsilna - i cuda się zdarzają!
 
Szczerze mówiąc - nie wygląda to dobrze...
A kiedy powinnaś dostać miesiączkę?
A jakiej czułości test robiłaś? Są takie co są pozytywne przy becie 10, ale większość ma czułość od 25.

Ale czasem medycyna jest bezsilna - i cuda się zdarzają!

Okres powinien być 16.12 . Testy miałam już różne, do wykrywania wczesnej ciąży jak i normalne.
Niepokoi mnie to, że lekarz powiedział, że ciąża widoczna a test mi tego nie wykazał :(
 
Beta jest w sumie jedynym pewnym wyznacznikiem zdrowo rozwijającej się ciąży w pierwszych tygodniach. O ile na USG mogą być różne rzeczy mało optymistyczne a potem okazuje się, że jednak jest dobrze, o tyle jak Beta spada to raczej nigdy to dobrze nie wróży.
Nigdy nie słyszałam o sytuacji, że beta nie rosła, a ciąża przetrwała...niestety...
Takie jest moje zdanie..

Z drugiej strony to naprawdę bardzo, bardzo wczesna ciąża więc kto wie...Jeżeli lekarz uważa, że jest nadzieja to może ma rację...
Jeżeli nie chcesz cały ten czas żyć w strachu to spróbuj jeszcze zrobić jedną betę zaraz po świętach i jak nie urośnie to sprawa jasna...
 
Jeżeli okres miał być już tak dawno to mogło być tak, że doszło do zapłodnienia, macica się rozpulchniła ale bardzo szybko doszło do obumarcia ciąży i ta beta już wtedy gdy zrobiłaś ją pierwszy raz to już spadała.
A jak lekarz stwierdził ciąże? Badaniem czy USG?
 
Beta jest w sumie jedynym pewnym wyznacznikiem zdrowo rozwijającej się ciąży w pierwszych tygodniach. O ile na USG mogą być różne rzeczy mało optymistyczne a potem okazuje się, że jednak jest dobrze, o tyle jak Beta spada to raczej nigdy to dobrze nie wróży.
Nigdy nie słyszałam o sytuacji, że beta nie rosła, a ciąża przetrwała...niestety...
Takie jest moje zdanie..

Z drugiej strony to naprawdę bardzo, bardzo wczesna ciąża więc kto wie...Jeżeli lekarz uważa, że jest nadzieja to może ma rację...
Jeżeli nie chcesz cały ten czas żyć w strachu to spróbuj jeszcze zrobić jedną betę zaraz po świętach i jak nie urośnie to sprawa jasna...

Czyli nie powinnam się nastawiać na to, że ciąża się utrzyma ? :(
 
Mam tez wrażenie, że beta robiona 20. 12 była już za niska na dany tydzień ciąży. Oczywiście bywa, że do zapłodnienia dojdzie później, ale niestety nie tłumaczyłoby to spadku bety...
 
Jeżeli okres miał być już tak dawno to mogło być tak, że doszło do zapłodnienia, macica się rozpulchniła ale bardzo szybko doszło do obumarcia ciąży i ta beta już wtedy gdy zrobiłaś ją pierwszy raz to już spadała.
A jak lekarz stwierdził ciąże? Badaniem czy USG?

Najpierw lekarz mnie zbadał a następnie zrobił badanie USG i mi pokazał, że ciąża jest widoczna.
Pytałam czy nie powinnam brać luteiny to mi powiedział, że nie i jak nie dostanę miesiączki to po świętach zrobić betę, jakbym jednak dostałą okres to już badania nie powtarzać.
Pragnę z całego serca, aby ciąża się utrzymała. <3
 
reklama
Calineczka beta powinna przyrastac conajmniej o 60% co 48h.....a Twoja spada.

010igov3fkey3mez.png
 
Do góry