reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prosze o rade czy to moze byc bolerioza ?!

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam pisze bo sie martwie

a jutro wieczorem dopiero mamy wizyte u pediatry

27 kwietnia 2012 po południu myslac ze moje dziecko gryzie komar na szyji strzepnełam go
ale to chyba nie był komar !!

z miejsca gdzie strzepnełam owada pojawił sie babel (nieduzy) w zrodku byla mala dziorka z ktorej popłyneło troszke krwi
zdezynfekowałam

babel był czerwony ale nie duzy

po ok tygodniu babel nie zniknoł

chcialam jechac do piediatry ale maz mnie uspokoił ze to pewnie był komar a nie kleszcz i ze wszystko jest ok ale teraz

ten babel po ok 2,5 tyg z czerwonego zmienił sie w taki białawy z odstajacym cypkiem i co kilka dni robi sie czerwony a to pozniej blednie

dzis uparłam sie i maz sie troszke przestraszł ze jednak mineło ponad miesiac a babel jest

zreszta jak ugrzie komar to przeciez krew nie wyleci

babel nie swedzi pare razy coreczka pokazywala na babel i moila ze ja boli (ale ona ma dopiero 2,5 roku i cały czas mowi ze np boli ja nos wiec zbagatelizowalismy to )
dziecko tego nie drapie

ale mnie martwi ze to sie tak długo utrzymuje

na co nalezy zwrocic uwage u pediatry ??

maz chce konieczne zrobic badanie krwi dziecku ale czy takie badanie ewentualnie wykryje borelioze czy trzeba jaies inne zrobic ??


pozdrawiam asia
 
reklama
Prawie napewno to nie byl kleszc (ale prawie to nie 100%). Kleszcze sie bardzo mocno trzymaja (z regoly)- nie da sie go tak o strzepnac - czasem zeby wyjac to trzeba do lekarza. Poza tym rumien przy boreliozie to rumien (najlepiej zobaczyc zdjecia w internecie) a nie babel. Choc lepiej na zimne dmuchac oczywiscie- chcialam Cie tylko uspokoic.
Co do krwi- po komarze jak najardziej moze leciec krew- zwlaszcza jak sie mu przerwie w trakcie gryzienia (czesto tak mialam).
Oczywiscie niepokojace jest to ze to sie tak dlugo utrzymuje- moze jakies uczulenie? Z opisu wyglada jak ugryzienie komara (i ten bialy babel i ten czerwony) ale powinno juz zniknac. Moze mala bardzo to drapie? Meszki daja czasem paskudne ojawy u niektorych.
Co do badan na borelioze- mozna zrobic (jakie to juz w laboratorium podpowiedza) ale te badania nigdy nie sa w 100% pewne (ja mialam raz robione).
A- i jesli jestes pewna, ze dziecko nie mialo tego owada dlugo to nie powinna byc borelioza. Jesli kleszcz byl wbity ponizej 12 godzin to ryzyko jest male no i rumien od boreliozy wystepuje dopiero po 3 dniach najwczesniej.
Ja jestem z informacjami na bierzaco bo moja Joasie 5 dni temu miala kleszcza.
 
Czasami takie objawy daje uczulenie. Moja cora ma uczulenie na " jad komara". Objawia sie to mniej wiecej tak jak piszesz. U nas bable potrafiły utrzymywać sie nawet do 3 mc. Niestety lekarze u tak małych dzieci nic nie mogli poradzić albo ja miałam takie szczęście ze trafiłam na takich co nie umieli. Na dzień dzisiejszy jest troszkę lepiej. Cora juz lepiej znosi konary a dodatkowo pomaga nam trochę zel lagodzacy ukaszenia z ziajki koszt ok 10 zł a ulga dla dziecka duża.
 
witam wszystkich i bardzo dziekuje za odpowiedz

coreczke to wogole nie swedzi nie drapie tego

to jest taki mały TWARDY babel

raz robi sie czerwony a raz biały

niestety ale na komara mi to nie wyglada bo mała była nie raz ukaszona przez komara i drapala babel po paru dniach znikał

niewiem moze to byla meszka ?!

dzis pojade do pediatry dla swietego spokoju

ale martwi mnie ze to jest takie twarde (jakby tam cos miała "
 
Poza tym rumien przy boreliozie to rumien (najlepiej zobaczyc zdjecia w internecie) a nie babel. .

witam :-)
ale przeciez w boreliozie rumien wystepuje tylko w 30 % przypadku :tak:

tak wiec u 70% osob u ktorych wykrywa sie bolerioze wogole nie ma rumienia (tzw pierscien ) ani innych typowych objawow

tak wiec jak nie ma rumienia to nie mozna wykluczyc ze boreliozy nie ma :tak:
 
Czasami takie objawy daje uczulenie. Moja cora ma uczulenie na " jad komara". Objawia sie to mniej wiecej tak jak piszesz. U nas bable potrafiły utrzymywać sie nawet do 3 mc. Niestety lekarze u tak małych dzieci nic nie mogli poradzić albo ja miałam takie szczęście ze trafiłam na takich co nie umieli. Na dzień dzisiejszy jest troszkę lepiej. Cora juz lepiej znosi konary a dodatkowo pomaga nam trochę zel lagodzacy ukaszenia z ziajki koszt ok 10 zł a ulga dla dziecka duża.

mojej znajomej coreczka ma 4 lata od 2 lat jest uczulona na jad komara i co jakis czas jezdzi na odczulanie
 
ja mam tak po komarze jak mnie ugryzie to wychodzą mi bańki i krew leci czasem w koło bąbla wychodzą mi popękane krwinki czerwone małe kropeczki, ja jestem osobą dorosłą i tak mam więc dziecko może tym bardziej, ale dla pewności jedź do pediatry nie zaszkodzi ;) pozdr
 
reklama
ja od ranu mam uczulenie na komary.Robią się czerowne plamy na nogach i długo sie utrzymuja.prawdopodobnie jesy uczulona,a co do bolejrozy to mój chłopak kiedys miał.rana się jączyła robiła się sina,ropa z niej ciekła masakra
 
Do góry