reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o radę doświadczone mamy.

Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
4
Witam jestem mamą 3 miesięcznej dziewczynki, od 2 tygodni zaczęłam dziecku mierzyć temperaturę (miałam wrażenie że ma gorącą główkę) termometr pokazuje przedział 37-38 stopni, od 3 dni ma lekki katarek, oczyszczam nosek aspiratorem, czasem zakaszle. Czy są powody do niepokoju? Nie wiem czy mogę kłaść dziecko na brzuszek albo czy ćwiczyć z takimi objawami? Nie mam doświadczenia dlatego chcę się poradzić. Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Ja taka temperature u takiego malucha skonsultowalabym z pediatra. Dziecko ci nie powie ze np boli je gardlo. A lekarz jest w stanie ocenic stan dziecka i przepisac ewentualne leki.
 
A czym mierzysz temperaturę - termometrem elektronicznym czy "rtęciowym"?
I gdzie ją mierzysz - na czole. w uchu, pupie?

Ja zgaduje, że masz termometr, który zawyża temperaturę.
Idź do pediatry, niech zmierzy temperaturę u siebie i zobaczy co z tym katarem.
 
@Paulina2019 To masz już odpowiedź. Masz niesprawny termometr (też mi się kiedyś taki trafł - bodajże z firmy BabyOno). Na Twoim miejscu zaopatrzyłabym się w nowy. Zresztą wg mnie te elektroniczne nadają się do tego, by sprawdzić czy jest temperatura czy jej nie ma (przesiewowo). Najbardziej wiarygodny pomiar będziesz miała w uchu lub w pupie.
 
Ja miałam już termometr do mierzenia na czole i za niego podziękuję. Za każdym razem innym pomiar i na dodatek dużo zawyża, wypróbowane na kilku osobach. Rtęciowy najlepszy i najdokładniejszy.
 
reklama
Taka temp jest normalna u niemowląt. Gdy bliżej 38 to już podgorączkowy, ale zastanowiłabym się czy nie przegrzewasz dziecka.
Możesz kłaść na brzuszku jak najbardziej...
 
reklama
Do góry