reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o radę

Dołączył(a)
24 Październik 2014
Postów
3
Miasto
Bytom
Witam,
Moja córeczka ma 12 dni. Od tygodnia jesteśmy w domu karmię mała mlekiem modyfikowanym Bebiko 1. nie było żadnego problemu z wypróżnianiem czy spaniem w nocy. Byliśmy we wtorek u lekarza zbadała mała i jest zdrowa. Powiedziała nam aby zacząć podawać witaminę D. Podaliśmy ją dwa razy( wtorek, środa) i od dwóch nocy nasza mała zaczęła strasznie się prężyć (wcześniej tego nie było) i płakać, męczy się tak ok 2 godzin i zasypia a dzisiaj w nocy miała biegunkę czy może to być wina tej witaminy? Przeczytałam że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym nie powinny dostawać dodatkowej ilości, gdyż łatwo ją przedawkować, a jej ilość jest wystarczająca w mieszance. Kupki są żółte tak jak powinno być tylko bardziej rozrzedzone. W przeciągu 12 godzin były 3 takie, więc nie wiem czy może być już mowa o biegunce. Dodam jeszcze ze póki nie podawaliśmy tej witaminy nie było żadnych problemów z kupkami były normalne i 2-3 na dobę. A może to reakcja na mleko? Zużyliśmy już całe opakowanie i kolejne zaczęliśmy. Ale wydaje mi się że dobrze je toleruje żadnej wysypki, żadnych zaparć ani zmiany koloru nie było. Poza tym gdyby jej nie odpowiadało to chyba reakcja byłaby znacznie szybsza. Z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój szkrab był karmiony mm, u nas Bebiko nie sprawdziło się było podobnie jak u Cb lekarz zalecił zmienić na Bebilon to dodatkowo doszło ulewanie tego co wypił, wiec przeszliśmy na Enfamil i od tamtej pory jest spokój, a co do witaminy D to wątpię chyba że się mylę, mój od pierwszego tyg życia do tej pory bierze po 2 kaps dziennie z zaleceń lekarza i nic mu nie dolegało i dolega.
 
Przy obecnych zaleceniach dotyczących suplementacji witaminy D raczej niemożliwe jest, żeby ją przedawkować podając tylko kapsułkę + witaminę z mleka modyfikowanego :tak:
 
Niektóre dzieci właśnie tak reagują na podawanie witaminy d. Proponuję odstawić na 2-3 dni i zobaczyć, czy problem ustał. W okresie letnim zapotrzebowanie na suplementację wit. d jest zdecydowanie mniejsze.
 
Teraz w okresie letnim faktycznie u dzieci występuje mniejsze zapotrzebowanie na witaminę D i również proponuję odstawić ją na kilak dni i zobaczysz jakie będą efekty,daj koniecznie znać na forum.
 
reklama
Do góry