reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o Waszą opinię

Dusia1506

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2016
Postów
125
Miasto
Warszawa
Dziewczyny mam do Was pytanie, wg terminu ostatniej miesiączki mam wyznaczony termin na 5 marca, ostatnie usg pokazało termin 2 marca (zrobiono mi je we wtorek) 3 stopień dojrzałości łożyska, będąc w czwartek na ktg powiedziano mi że powinnam brać pod uwagę termin z pierwszego usg czyli na 15 marca, przyznam się szczerze że bardzo poddenerwowałam się tą informacją, ponieważ mój lekarz prowadzący cały czas mi określał termin z miesiączki a lekarz opisujący ktg zupełnie co innego powiedział, co o tym sądzicie? Ps. Skurcze pojawiają się od czasu do czasu, ból brzucha jakbym miała kres dostać i chodzę już jak kaczka bolą mnie pachwiny. Będę wdzięczna za waszą opinię
 
reklama
Termin porodu - z pierwszego USG prenatalnego jest prawidłowy (11-14tc).
Do tego czasu wszystkie dzieci są "takie same". Po tym terminie już bardziej widać genetykę - jedne są chudsze i dłuższe, inne krótsze i grubsze itp. Jedne mają włosy gęste i kręcone, a drugie są łyse jak kolano.
Termin z miesiączki też nie jest do końca miarodajny - jedne dziewczyny mają cykle 25, a drugie 40-dniowe... Nigdy też do końca nie wiadomo kiedy była owulacja, ani kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia.
 
Pamiętaj ze terminy podawane z wyliczeń wg miesiączki czy wynikające z badań są terminami teoretycznymi. Rzadko która kobieta rodzi w określonym terminie. Jak masz już skurcze i skończony 38 tydz to teoretycznie możesz urodzić w każdym momencie - ale też za tydzień dwa lub i 3. Wiec się nie denerwuj ze jakiś inny lekarz wyliczył inaczej tylko słuchaj swojego rozsądku i ciała - i życzę lekkiego i szybkiego porodu :)
 
Do góry