reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o wyjaśnienie zachowania niemowlaka

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Cześć mamy! Opiszę sytuację które zdarzają się bardzo czesto-2mc córeczka przy zasypianiu, przebudzaniu się obraca się na boczek, brzuch i mocno pociera twarzyczka o materac(noskiem), robi też tak kiedy jest u mnie na rękach, nawet jak zaśnie to pociera twarzą o moją koszulkę. Nie ma karatu, czy to może być jednak jakąś alergia? Jakieś inne pomysły?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie. Pediatra to sprawdza? Chodzimy regularnie i nic nie mówiła. A fakt jest taki że całe życie prenatalne była wcisnieta jednym policzkiem i noskiem w ścianę macicy.. Może dlatego, ma to sens
Moja ma tak samo. Trze noskiem o mnie za kazdym razem jak ja trzymam. I wlasnie tak czytam co napisalas i chyba cos w tym jest. Jak bylam w ciazy, na kazdej wizycie miala twarz wtulona w lozysko. Pewnie dlatego tak sie teraz zachowuje
Pozdrawiam
Podejrzewam, że nie jest to nic groźnego.
Może potrzeba czucia ciepła?? Trąc noskiem czy też wkładając nos w koszulkę i oddychając - czuje cieplejsze powietrze? Może spróbuj podsunąć poduszkę do policzka?
Może nauczyła się jeszcze takiego odruchu w będąc w brzuchu?

PS. Dość szybko zaczęła Ci się przewracać z pleców na brzuch. Sprawdzałaś napięcie mięśniowe?
 
Podejrzewam, że nie jest to nic groźnego.
Może potrzeba czucia ciepła?? Trąc noskiem czy też wkładając nos w koszulkę i oddychając - czuje cieplejsze powietrze? Może spróbuj podsunąć poduszkę do policzka?
Może nauczyła się jeszcze takiego odruchu w będąc w brzuchu?

PS. Dość szybko zaczęła Ci się przewracać z pleców na brzuch. Sprawdzałaś napięcie mięśniowe?
Nie. Pediatra to sprawdza? Chodzimy regularnie i nic nie mówiła. A fakt jest taki że całe życie prenatalne była wcisnieta jednym policzkiem i noskiem w ścianę macicy.. Może dlatego, ma to sens
 
@Mamaona Ja może jestem przewrażliwiona na temat napięcia mięśniowego. Jeśli pediatra nic nie mówił, to pewnie jest ok. U mojego synka jednym z objawów wzmożonego napięcia mięśniowego było wczesne przekręcanie się z pleców na brzuch - jeszcze przed skończeniem 2 miesiąca. Do tego zaciśnięte piąstki i układanie się w C. Najprawdopodobniej spowodowane ułożeniem w brzuchu. Pediatra na pewno zwróciłby na to uwagę.
 
reklama
Mam 3 miesieczne bliźniaczki i one też tak robią. Myślę, że to raczej szukanie piersi, bo robią tak też gdy szukają brodawki przy karmieniu w pozycji leżacej.
 
Nie. Pediatra to sprawdza? Chodzimy regularnie i nic nie mówiła. A fakt jest taki że całe życie prenatalne była wcisnieta jednym policzkiem i noskiem w ścianę macicy.. Może dlatego, ma to sens
Moja ma tak samo. Trze noskiem o mnie za kazdym razem jak ja trzymam. I wlasnie tak czytam co napisalas i chyba cos w tym jest. Jak bylam w ciazy, na kazdej wizycie miala twarz wtulona w lozysko. Pewnie dlatego tak sie teraz zachowuje
Pozdrawiam
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry