reklama

Prosze poradzcie

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez chanelka, 29 Listopad 2008.

1. chanelka

chanelka Zaciekawiona BB

witam bede miala pierwsze dziecko i szukam ksiazki ktora pomoze mi przetrwac ciaze i pierwsze rok lub dwa moje dzidziusia. w internecie mozna znalesc przerozne.czy mozecie mi jakas poleci.
    1, red. Roma Rokicka-Milewska- Nasze dziecko rozwoj,pielegnowanie i wychowanie
    2,Będziemy rodzicami! Ciąża i opieka nad noworodkiem Sandy Jones, Marcie Jones
    3,Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu Penny Warner
    4,Ciąża tydzień po tygodniu Jane Macdougall
    5,Ciąża i poród Birgit Gebauer-Sesterhenn
    jest tego jeszcze wiecej,moze wy mi pomozcie w wybraniu wlasciwej ksiazki

2. November Rain

November Rain Deszczowata

Nie wydaje mi się, żeby jakaś książka była Ci tak naprawdę potrzebna - ja kupiłam już nie wiem jaką, sięgnęłam po nią raz po porodzie, a teraz nawet nie wiem, gdzie ją mam...

3. reklama
  4. Ludzikowa_Mama

Ludzikowa_Mama Ludzik z sierpnia 2008

Ja ma taką:
    "W oczekiwaniu na dziecko" Murkoff i Eisberg
    oraz
    "Pierwszy rok zycia dziecka" Murkoff i Eisenberg.
    Dostałam od siostry.
    Pierwsza przeczytałam prawie całą, ale nie wiem, czy dowiedziałam sie czegoś więcej niz wiedziałam.
    Czasami do tej drugiej teraz zaglądam, bo fajnie są opisane etapy rozwoju dziecka.
    Książki specyficzne, bo autorzy są Amerykanami. Oni maja specyficzne podejście, np, że 2miesięczne dziecko musi przesypiac całą noc i spac tylko u siebie w łóżeczku.

Sama pewnie bym nie kupiła żadnej książki. Miałam już wcześniej jakąs wiedzę, a tak naprawdę to wiele rzeczy jest intuicyjnych: nie skaczesz na bunji w 8miesiącu ciąży, nie palisz papierosów i nie pijesz alkoholu. Czasami lepiej zapytać własnej mamy albo babci niż wbijac sobie w głowę cuda z książek.Naprawdę.

5. agata-bl

agata-bl Zaciekawiona BB

chanelka

Ja mam książkę Nasze dziecko, red. Roma Rokicka-Milewska. Przejrzałam ją i teraz też czasem do niej zaglądam. Może nie znajdziesz tam żadnych rewelacji, ale na pewno parę przydatnych informacji. Mam też Język niemowląt Tracy Hogg. Ta książka jest zupełnie inaczej napisana, nie jak typowy poradnik ;-) Z niej też wg mnie można się czegoś dowiedzieć.
    Moim zdaniem przeczytanie jakichś książek, artykułów itp. może być pomocne. Trzeba tylko umieć wybrać to, co dobre dla nas i dla naszego dziecka. Każde jest przecież inne :-)
    Życzę wszystkiego dobrego Tobie i Maleństwu!!

6. chanelka

chanelka Zaciekawiona BB

dziekuje bardzo i tez zastanawialam sie nad ta ksiazka trzeba bedzie teraz w ksiegarniach poszukac,pozdrawiam

Poleć forum