reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze Was o radę

Dołączył(a)
7 Kwiecień 2009
Postów
7
Miasto
podlasie
witajcie! jestem tu od niedawna i to mój pierwszy post. bardzo was prosze kochne Mamy o pomoc, rade.... Moja córeczka ma 2 latka i osiem miesięcy, juz od bardzo dawna robi siusiu na nocnik a pieluszki zakładamy tylko na nocki. Niestety , pisze niestety bo tak jest, zaczęła budzić sie na siusiu w nocy i to jest straszny problem. budzi się, woła siusiu i wtedy tak bardzo zaczyna płakac, krzyczeć dosłownie jakis dziwny ma napad - wszystkich wygania a siku trzyma tak mocno, ze skacze, przewraca się, popuszcza na podlogę, łozko a na nocnik nie chce usiąśc i w pieluszkę też nie zrobi. dzisiaj zsiusiala sie na podłoge. w ciągu dnia nie ma zadnych problmów z załatwianiem się, nawet w majteczki nigdy nie puści kropelki ale noc.... o zgrozo.... strach zasypiac. Po zsikaniu sie gdziekolwiek wszystko mija a Oliwia kładzie sie i zasypia jak aniolek. Poradzcie mi coś prosze, dodam, ze lekarka stwierdziła, ze wyrosnie i nie ma sie czym przejmowac i przeczekac ten okres, ale łatwiej mowic niz zrobic. Prosze was jeszcze raz o pomoc. Z gory dziekuje!
 
reklama
Witaj moja córeczka jest sporo młodsza od Twojej ale miałam podobny problem i powiem Ci że lekarz miał po częsci racje tzn. trzeba to przeczekac.Moja córkazaczeła na stałe korzystać z nocia jakies 3 miesiące temu od 3 miesięcy nie nosi pieluszek ale nie było tak łatwo, Blanka nie chciała siadac na nocio, jak sie później okazało przez swoją ciocie która na siłe ją sadzała kiedy mała wołała siusiu. Biedactwo tak sie bało nocnika że płakała od razu jak tylko go zobaczyła.Jeśli chodzi o nocne siusianie to spróbuj wysadzic ją przed samym zasnięciem i nie zakładaj już pieluszki na noc, ewentualnie pod przescieradło połóż jej jakąś ceratke czy podkład, w tym wieku powinna wytrzymac do rana, i nie dawaj jej za dużo picia na noc, a rano jak tylko sie obudzi zapytaj spokojnie czy chce siusiu.... Pozdrawiam i Trzymam kciuki :-)
 
Ja też nie napisze nic nowego :sorry: Najważniejsze to nie robić z tego nocnego dziwnego sikania problemu, a samo przejdzie, szybciej niż myślisz :tak: Moja córka długo wstawała w nocy na siku, a wstawała z płaczem, bo ją to budziła i była zła, jak tylko zrobiła siku usypiała bez problemu :tak: A twoje dziecko pewnie urządza taką scenę ze złości, bo ona chce spać a tu jakieś głupie siku trzeba zrobić :sorry:
 
Dziekuje Wam za odpowiedzi! Dzisiaj była pierwsza w miare spokojna noc. Tzn bez tej strasznej histerii, tylko jakies sny miała. Juz nawet zaczełam jej tłumaczyc, ze w nocy siku moze robic w pieluszke, pal licho ten nocnik, pieluchy to nie taki znowu wielki wydatek. Zobaczymy co bedzie dalej. Dzieki jeszcze raz! :happy2:
 
noo tak ale zaraz skończy 3 lata i jeszcze siku w pieluszki ;/ a może ograniczyć picie na noc i nie wysadzać w nocy, nie wiem jak tak twoja pociecha wytrzyma moj maly wstaje raz w nocy na siku ale jak nie pije duzo to sie wcale nie budzi ,moze da rade
 
noo tak ale zaraz skończy 3 lata i jeszcze siku w pieluszki ;/ a może ograniczyć picie na noc i nie wysadzać w nocy, nie wiem jak tak twoja pociecha wytrzyma moj maly wstaje raz w nocy na siku ale jak nie pije duzo to sie wcale nie budzi ,moze da rade

Moja Julcia też zaraz skończy 3 lata i tez sika w nocy do pampersa. I nie robię z tego problemu bo do 5 roku życia dziecko ma prawo moczyć się w nocy i nie jest to nic nienormalnego. I myślałam żeby ją oduczyć, tzn położyć na noc bez pampka i wysadzać w nocy, ale za radą znajomej zrezygnowałam. I chyba dobrze zrobiłam bo Juli od jakiegoś czasu zdarza się coraz więcej suchych nocy :-)
 
noo tak ale zaraz skończy 3 lata i jeszcze siku w pieluszki ;/ ...

i... ja nie widzę problemu, każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Najważiesze to z błachostek nie robic wielkich problemów :sorry:

Moja Julcia też zaraz skończy 3 lata i tez sika w nocy do pampersa. I nie robię z tego problemu bo do 5 roku życia dziecko ma prawo moczyć się w nocy i nie jest to nic nienormalnego. I myślałam żeby ją oduczyć, tzn położyć na noc bez pampka i wysadzać w nocy, ale za radą znajomej zrezygnowałam. I chyba dobrze zrobiłam bo Juli od jakiegoś czasu zdarza się coraz więcej suchych nocy :-)

Brawo !! :tak::tak:
 
a ja widzę w tym trochę niepokojący sygnał i to jet moje zdanie, bo znam rodziny gdzie właśnie 5 latki chodzą ze smokiem pija z niemowlęcych butelek bo rodzice twierdza ze ma czas ma czas a po wakacjach już do szkoły idzie ;/ uważam tez ze ważne by dziecku krzywdy nie robić a tak nie samodzielne dziecko to kaleka ;/
 
a ja widzę w tym trochę niepokojący sygnał i to jet moje zdanie, bo znam rodziny gdzie właśnie 5 latki chodzą ze smokiem pija z niemowlęcych butelek bo rodzice twierdza ze ma czas ma czas a po wakacjach już do szkoły idzie ;/ uważam tez ze ważne by dziecku krzywdy nie robić a tak nie samodzielne dziecko to kaleka ;/

Uważaj na słowa... Nazywanie czyjegoś dziecka kaleka to obelga... Nie pierwszy raz NIE POTRAFISZ SIĘ KULTURALNIE ZACHOWAĆ!!
 
reklama
ty masz jakiś problem z osobowością czy z czytaniem ze zrozumieniem???


pisałam chyba o 5-cio latku znajomych nie doczytałaś zanim sie przyczepiłaś??
czy cie to nie zainteresowało?
 
Do góry