reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Protesty po decyzji TK ws. aborcji. A we mnie smutek

Pewnie jakiejś organizacji pro life. Ale autorka grafiki nawet nie wiedziała że zostały wykorzystane w tym celu. Gdy tylko się o tym dowiedziała wydała oświadczenie w którym sprzeciwiła się użyciu jej grafiki do takich celów bo ona sama popiera prawo do aborcji. Ktoś odpowiedzialny za wywieszenie tych plakatów ma to głęboko i bez zgody autorki wykorzystuje jej grafikę :(

sama grafika jest piękna, zwróciła moją uwagę jak była na plakatach bez jakichkolwiek napisów
 
reklama
Nikt o zgodę autorki pytać nie musiał, ponieważ nikt nie podpisał się pod jej dziełem własnym nazwiskiem czyli pracy nie skradziono, nie naruszono praw. Zdjęcie dodano do otwartej bazy i każdy może czerpać z niej zgodnie z prawem.To po pierwsze.
Po drugie: tak, autorka jest za tzw. wborem, ale jakim mądrym językiem się posługuje. Nie obraża, nie wyzywa i nie wyśmiewa żadnej że stron ani też nie wywyższa swoich racji. Zwyczajnie i prosto argumentuje. Bardzo mądra osoba.

"
Zamierzasz tworzyć podobne obrazy w przyszłości? Zastanawiam się, czy takie akcje jak ta, mogą wygenerować autocenzurę.

Nie ma nic złego w samym obrazie. Bazy zdjęć są pełne obrazków o macierzyństwie, dzieci w łonach i w sercach, albo samych łon z kwiatami, czy słodkich i kochanych dzieci. Ludzie przeciwni aborcji mogli stamtąd wziąć dowolny obraz, przez przypadek padło na mnie."

Cały wywiad, warto do końca przeczytać:
 
Do góry