reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywno艣ci, czyli Farma 艢wie偶o艣ci!

Wskakuj na Farm臋 艢wie偶o艣ci i sprawd藕 propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, 偶e wskakuj臋.

Nie zapomnijcie wzi膮膰 udzia艂 w konkursie Netto: Zdob膮d藕 nagrody!

reklama

Protosystoliczna niedomykalno艣膰 zastawki tr贸jdzielnej wykryta na 3 badaniach prenatalnych.

Beksa_91

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
16 Pa藕dziernik 2020
Post贸w
50
Hej馃檪 bardzo prosz臋 o pomoc i porad臋 od osob kt贸re mia艂y styczno艣膰 z diagnoza z opisu bo ja nic tylko siedz臋 i p艂acze i si臋 zamartwiam. Na 3 badaniach prenatalnych lekarz inny ni偶 prowadz膮cy zauwazyl co艣 takiego. Poinformowal ze niekt贸rzy lekarze o tym nawet nie m贸wi膮 ale on woli uprzedzi膰 itp No i ja si臋 za艂ama艂am. Lekarz mowil ze mo偶e to te偶 by膰 efekt nawet infekcji drog moczowych itp. Co prawda takowej nie mam ale w ostatnim czasie troszk臋 by艂am przezi臋biona. Dok艂adny opis to TV niedomykalno艣膰 protosystoliczna V max 120 cm/s. Lekarz uspokaja艂 ze to mo偶e si臋 jeszcze zmieni膰 i dlatego wskaza艂 by to skontrolowa膰 po 4 tyg. Mo偶e si臋 zmieni膰 a mo偶e pozosta膰. Ja jestem za艂amana bo ju偶 sobie wbi艂am do g艂owy ze moje dzieci膮tko b臋dzie mia艂o wad臋 serduszka a przecie偶 偶aden rodzic tego nie chce dla swojego dziecka. Reszta parametr贸w jest wszystko ok tak偶e mo偶e to powinno mnie jako艣 pociesza膰. 2 badania prenatalne te偶 robilam u lekarza z certyfikatem i wszystko by艂o w porz膮dku dlatego ye 3 robilam ju偶 na 艂adnie bo by艂am pewna ze wszystko b臋dzie dobrze. 馃槶Dodatkowo musia艂am zmieni膰 lekarza bo m贸j prowadz膮cy bardzo si臋 zdenerwowa艂 ze te prenatalne 3 zrobi艂am dodatkowo u kogo艣 innego i kazal mi zmieni膰 lekarza co dodatkowo mnie za艂ama艂o. On nie mia艂 tego certyfikatu dlatego chcia艂am je jeszcze wykona膰 gdzie indziej. U niego by艂am tydzie艅 wcze艣niej i wszystko by艂o ok. Na uslyszanie diagnozy tylko powiedzia艂 No i co ze to nic takiego.... masakra. Lekarz zmieniony te偶 mowil ze mam si臋 tym nie martwi膰 ze na najbli偶szej wizycie sprawdzimy i da te偶 skierowanie na echo serca itp. I ze si臋 oka偶e czy mog臋 rodzic w zwyk艂ym szpitalu czy jakim艣 specjalistycznym . Jestem za艂amana cala sytuacja bo do艣膰 ze diagnoza, Lekarz mnie kopn膮艂 w tylek to jeszcze ta niepewno艣膰 jest wyka艅czaj膮ca. Mo偶e kto艣 mia艂 podobny przypadek i b臋dzie w stanie mi co艣 o tym wi臋cej powiedzie膰 i troch臋 uspokoi膰. Co sytuacja z 偶ycia wzieta to zawsze jako艣 艂atwiej w ni膮 uwierzy膰. Bardzo prosz臋 o jakas pomoc鉂

reklama

witch84

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
10 Stycze艅 2015
Post贸w
6 504
U mojej c贸rki niedomykalno艣膰 zastawki wysz艂a po porodzie. Byli艣my pod kontrol膮 kardiologa do 1 r.偶.
W wi臋kszo艣ci przypadk贸w wada "leczy si臋" sama. Nale偶y tylko obserwowa膰 dziecko czy nie sinieje i czy si臋 zbyt szybko nie m臋czy.

Linka1290

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
12 Sierpie艅 2020
Post贸w
377
Hej jak u Ciebie, bo u mnie to samo, niedomykalnosc zastawki trojdzielnej tyle ze u mnie wyszlo w 29tc wczesniej na polowkowych nic takiego nie mowili :( i mam vmax 133 cm/s, lekarz kazal na kontrole za 3 tyg i dal mi jakies globulki... bardzo sie martwie zwlaszcza ze ja na pocz ciazy w 8 tyg mialam nieprawidlowosco w pecherzyku zoltkowym i boje sie co za wada wyniknie ech :( lekarz uspokajal ze to sie normuje albo przed porodem albo po i ze to nie jest zadna woelka wada i tego sie nie leczy...

Do g贸ry