reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Prowadzenie ciąży

Cześć Dziewczyny!

W poniedziałek czeka mnie wizyta potwierdzająca ciążę. Trzy testy wyszły pozytywne i wszystkie symptomy wskazują na to, że naprawdę nam się udało.
Zapisałam się do Pani ginekolog, która jako jedyna ma w najbliższym tygodniu wolny termin - prywatnie.
Po przeczytaniu opinii na temat Pani Doktor ma dylemat, bo nie są one do końca pozytywne. Udało mi się znaleźć w bliskiej ode mnie odległości ginekologa, który jest polecany przez wszystkie pacjentki. Niestety najbliższy wolny termin ma na 3 lutego - za późno na pierwszą wizytę.
Moje pytanie brzmi: czy jeśli już pójdę na pierwszą wizytę do jednej ginekolog to jestem do niej niejako "uwiązana", czy taka wizyta jest niezobowiązująca i do prowadzenia ciąży mogę wybrać innego lekarza? Wiem, że na pierwszej wizycie dostanę skierowania na badania. Stąd moje pytanie. Czy skierowania wystawione przez jednego lekarza nie będą kolidowały z tym, że ciążę poprowadzi inny lekarz.
Dzięki za odpowiedzi!

reklama

ness.

Fanka BB :)
Możesz zmienić lekarza, ale zorientuj się czy tamten przyjmuje pacjentki po innych lekarzach. Mój gin np. czegoś takiego nie praktykuje.

Passtelova

A kiedy wyszły ci testy? Bo jak teraz na dniach, to w poniedziałek może jeszcze nic nie zobaczyć, więc nawet nie założy ci karty ciąży. Ginekolodzy zakładają ja, kiedy jest akcja serca, a i to nie zawsze. Więc nie będziesz uwiązana, a nawet jeśli, to są dziewczyny, które chodzą do dwóch ginekologów - na NFZ po skierowania na bezpłatne badania i do prywatnego, którzy anjczesciej robią USG na każdej wizycie i mają lepszy sprzęt. I z reguły ten na NFZ nie wie, że chodzi się jeszcze do innego ginekologa, bo nie musisz przecież nikomu mówić, że kartę ciąży masz już założona ;) dziewczyny chodzą z dwoma ;)

witch84

A kiedy miałaś OM? Bo taki optymalny termin na pierwszą wizytę to 7-8tc (licząc od OM - o ile są regularne).

kasiaa91

Cześć Dziewczyny!

W poniedziałek czeka mnie wizyta potwierdzająca ciążę. Trzy testy wyszły pozytywne i wszystkie symptomy wskazują na to, że naprawdę nam się udało.
Zapisałam się do Pani ginekolog, która jako jedyna ma w najbliższym tygodniu wolny termin - prywatnie.
Po przeczytaniu opinii na temat Pani Doktor ma dylemat, bo nie są one do końca pozytywne. Udało mi się znaleźć w bliskiej ode mnie odległości ginekologa, który jest polecany przez wszystkie pacjentki. Niestety najbliższy wolny termin ma na 3 lutego - za późno na pierwszą wizytę.
Moje pytanie brzmi: czy jeśli już pójdę na pierwszą wizytę do jednej ginekolog to jestem do niej niejako "uwiązana", czy taka wizyta jest niezobowiązująca i do prowadzenia ciąży mogę wybrać innego lekarza? Wiem, że na pierwszej wizycie dostanę skierowania na badania. Stąd moje pytanie. Czy skierowania wystawione przez jednego lekarza nie będą kolidowały z tym, że ciążę poprowadzi inny lekarz.
Dzięki za odpowiedzi!
A w którym tyg jesteś ?
1 wizyta spokojnie może być w 8-9 tyg

sylwina09

Aktywna w BB
Byle byś zdążyła przed 10 tyg jeśli chcesz później dostać becikowe, a przed 12 żeby zapisać się na badania prenatalne. Co do zmiany lekarza możesz. Ja zmieniałam lekarza ale ze względów mojej przeszłości zdrowotnej sam lekarz skierował mnie do kogos z większym doświadczeniem. Przy becikowym okazało się że powinnam mieć od obu zaświadczenie ale udało się od lekarki która prowadziła ciążę do końca. Warto o tym pomyśleć od razu i o założeniu karty ciąży do 10 tyg bo to głównie o tą kartę chodzi przy becikowym. I sprawdzaj czy dobrze tygodnie wpisują bo u mnie cuda wianki wyszły w karcie 😂 ja byłam w 5 tyg u lekarza to wstępnie potwierdził że wczesna ciąża i kazał przyjść ok 8 tyg na potwierdzenie. Także na spokojnie zdążysz z wizytą :)

Oliwia088

Jeśli dopiero wyszły Tobie pozytywne testy to jest dopiero 4-5 tydzień. Żaden lekarz nie potwierdzi ciąży, bo jej nie widać na usg. W jakim celu chcesz się udać tak szybko? Poczekaj do tego lutego to będzie optymalny termin.

ZielonaMamma

Ja poszłam do jednego lekarza i po powyżej wizycie położna poleciła mi innego, bo na tego wszystkie pacjentki narzekają 😅 po pierwszej wizycie nie miałam na co narzekać, ale poszłam za radą położnej i zmieniłam lekarza. Byłam bardzo zadowolona.

A na pierwszą wizytę można się spokojnie umawiać z dwa miesiące po ostatniej miesiączce.

reklama

kaylla

Miasto
Poznań
Bez problemu możesz zmienić lekarza prowadzącego na każdym etapie, a co dopiero na tak wczesnym. Ja sama przy drugiej ciąży zmieniałam. Drugą ciążę chciałam prowadzić u innego lekarza niż pierwszą, miałam go już wybranego, ale nigdy wcześniej do niego nie chodziłam. Jak zaszłam w ciążę i zadzwoniłam, żeby się umówić, to okazało się, że na wizytę u niego trzeba czekać 6 tygodni. Tak więc umówiłam się za te 6 tygodni, a w międzyczasie zaliczyłam 1 lub dwie wizyty u innego lekarza, zrobiłam badania, a u niego pojawiłam się jakoś w 11. tygodniu ciąży i już zostałam.

reklama
Do góry