reklama

Prywatny Szpital Położniczo Ginekologiczny na Łubinowej 3 w Katowicach

Temat na forum 'Śląsk' rozpoczęty przez Paula_, 29 Lipiec 2012.

1. Paula_

Paula_ Gość

Hej Kobietki :-)

Czy któraś z Was rodziła w tym szpitalu albo macie może jakieś informacje dotyczące tego właśnie szpitala od znajomych?
    Czekam na opinie ;-)

Buziaczki

2. kkasia79

kkasia79 Aktywna w BB

Nie wiem czy nie za późno odpisuję ale dopiero teraz trafiłam na ten wątek.
    Ja tam nie rodziłam ale rodziła dwa razy moja szwagierka. Była bardzo zadowolona, super opieka, super nastawienie do pacjentek i dzieci. W każdej chwili można liczyć na pomoc. Wszystko nowiutkie, ona miała salę dwuosobową, z łazienką jedną na dwa pokoje. Tyle że płacisz za poród albo ileś tam wizyt przed porodem zrobisz, każda wizyta kosztowała ją 200 zł. Nie wiem czy to nie kwestia 3 wizyt, abyś mogła miec poród z nfz, to byś musiała się zorientować.

3. reklama
  4. Paula_

Paula_ Gość

Jasne, że nie za późno :-) liczy się każda pomocna opinia ze strony mamusiek :tak:
    dzięki wielkie za info kkasia79 ;-)

Mam jeszcze takie pytanko, czy orientuje się któraś z osóbek, czy nie posiadając ubezepiczenia w NFZ (brak pracy itp.), ale prowadząc ciążę u jednego z lekarzy z Łubinowej poród jest "darmowy" w ramach wizyt w trakcie ciąży, czy w tedy normalnie płacimy za niego 5 000,00 zł zgodnie z prywatnym cennikiem ?

Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 Wrzesień 2012
  5. Kluska79

Kluska79 Fanka BB :)

Mam jeszcze takie pytanko, czy orientuje się któraś z osóbek, czy nie posiadając ubezepiczenia w NFZ (brak pracy itp.), ale prowadząc ciążę u jednego z lekarzy z Łubinowej poród jest "darmowy" w ramach wizyt w trakcie ciąży, czy w tedy normalnie płacimy za niego 5 000,00 zł zgodnie z prywatnym cennikiem ?
    [/QUOTE]

A mąż jej do swojego ubezpieczenia nie dopisał? jak nie ma męża może się zgłosić do Urzędu Pracy jako bezrobotna i będzie wówczas ubezpieczona.
    Ale z tego co wiem każda ciężarna jest ubezpieczona przez państwo , na łubinowej jak się nie ma karty nfz wystarczy podać nr pesel

6. kkasia79

kkasia79 Aktywna w BB

Cytuję z NFZ:

"
    PRAWO DO ŚWIADCZEŃ

Kto może korzystać z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych?

Z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych mogą korzystać wszyscy ubezpieczeni, czyli osoby objęte powszechnym, obowiązkowym i dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym
    w Narodowym Funduszu Zdrowia. Ubezpieczenie zdrowotne przysługuje z tytułu:

• umowy o pracę
    • umowy zlecenia
    • prowadzenia działalności gospodarczej
    • ubezpieczenia w KRUS
    • statusu emeryta lub rencisty
    • podpisania dobrowolnej umowy o ubezpieczenie zdrowotnej podpisanej z NFZ
    Ponadto z bezpłatnych świadczeń medycznych mogą korzystać także:

• osoby nieubezpieczone (posiadające obywatelstwo polskie i zamieszkujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej):
      - które spełniają kryterium dochodowe do otrzymywania świadczeń z pomocy społecznej,
      - dzieci i młodzież – do ukończenia 18. roku życia,
      - kobiety w okresie ciąży i połogu – do 42. dnia po porodzie.
    • osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy
    • osoby uprawnione do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji – ubezpieczone w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub (EFTA), przebywające na terenie RP. "

Musisz po prostu zadzwonić do szpitala i zapytać jakie dane należy podać albo papierki żeby poród był z NFZ.

7. Paula_

Paula_ Gość

Kluska79 przyjaciółka ma męża i ma u niego wykupione jakieś ubezpieczenie, być może ono wystarczy do tego, żeby miała poród w ramach NFZ na Łubinowej ;-) Kurcze ja to jestem jednak ciemna masa w tych wszystkich ubezpieczeniach itp. urzędowych sprawach :zawstydzona/y:

kkasia79 dziękuję Kochana za obszerną informację :tak: z tego co czytam wychodzi, że są dla niej dosyć duże szanse na "załapanie się" na poród na Łubinowej w ramach NFZ :-)

Przekażę informację przyjaciółce, a reszty niech dopyta się już na miejscu :tak: Jeszcze raz pięknie dziękuję babulce :wink:

Poleć forum