reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebieg ciąży po konizacji szyjki macicy.

korneliajulia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Lipiec 2022
Postów
47
Hej,
Obecnie jestem w 6 tygodniu ciąży. Jestem po chirurgicznej konizacji szyjki macicy (rok 2014) i po elektrokonizacji ( w 2019). Obecnie moja szyjka jest widoczna, ale bardzo mało. Będzie pod obserwacją lekarza.
Czy któraś z was również była w podobnej sytuacji? Jak przebiegała wasza ciąża?
 
reklama
Hej! Jestem w podobnej sytuacji (konizacja chirurgiczna w 2013 roku). Obecnie jestem w 16 t.c. Od dwóch tygodni mam założony profilaktycznie szew McDonalda na szyjce. Byłam we wtorek na kontroli i na razie wszystko jest ok, ale tryb życia mocno oszędzający i tak zapewne będzie już do końca.
 
Zmiana na eogu szyjki macicy. Cin 3.
. Konizacja pętla elektro...w listopadzie 2017 roku a w lutym 2018 byłam w ciąży. Szyjka byla tylko wizualnie sprawdzana i że ok. Choć fakt urodziłam w 36tyg ale to akurat normalne u mnie. Powodu wielowodzia i Dużych dzieci. Synek ok.
4 ciaza gdzie mnie juz bardziej najstarszyli W szoitalu szyjka.. Ze w 25tyg widoczny w Środku lejek jakby robiło sie od. Srodka rozwarcie i ze krotka. 2.5cm.. Przestalam pracowac ale Zajmowalam sie dziecmi w domu. Lejka później po tygodniu nie było widać. Szyjka ok
Urodzilam majac porod wywolywany w 37tyg 3 dni. Tez wielowodzie i duze 3800 bobo. Przez kilka tygodni chodzilam z rozwarciem na 2cm. a szyjka 1cm. A znajoma jeszcze lepiej i urodzila w terminie. Nie leżała nic także tak to z tym jest jak widać w zależności od przypadku
 
Hej! Jestem w podobnej sytuacji (konizacja chirurgiczna w 2013 roku). Obecnie jestem w 16 t.c. Od dwóch tygodni mam założony profilaktycznie szew McDonalda na szyjce. Byłam we wtorek na kontroli i na razie wszystko jest ok, ale tryb życia mocno oszędzający i tak zapewne będzie już do końca.
A jak wygląda założenie takiego szwu? To skomplikowane? Robi to ginekolog czy w szpitalu trzeba?
 
Szew zakłada się w szpitalu w narkozie. Usypiają na kwadrans. Potem bylam 2 dni w szpitalu na obserwacji. Jak się upewnili, że nic się nie dzieje, wypuścili do domu. Mnie szył mój lekarz prowadzący, do którego mam duże zaufanie. W 12 tyg. moja szyjka wynosiła 2,5 cm, z czego zewnętrzna część jakieś 1,3 cm, a to na niej jest zakładany szew. Zabieg na szczęście bez komplikacji, ale po nim lekarz mi powiedział, że nie było łatwo na tak krótkiej szyjce zakładać szew, więc dobrze, że nie czekaliśmy dłużej. Bo im później, tym trudniej i większe ryzyko komplikacji.
 
Rozumiem. Myślę że u Mnie może być podobnie.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź;)
Nie ma sprawy, jakby co, to pisz, pytaj:) też szukałam i nadal szukam takich informacji. Bo jednak szyjka po konizacji, a fizjologiczna niewydolność to dwie różne rzeczy, choć podobne. W naszym przypadku nigdy nie wiadomo, jak szyjka się zachowa. Może krótka trzymać do końca bez niczego, a może puścić bardzo szybko. Ale na razie nie masz się czym martwić:) Pewnie po badaniach prenatalnych lekarz będzie się zastanawiał. Najważniejsze, żeby mierzył regularnie szyjkę. U mnie w 10 tyg. była odrobinę dłuższa niż w 12. I dlatego ten szew. Mimo że tak ogólnie to szyjka w 12 tygodniu nie wyglądała źle (twarda, zamknięta itp). Ale fakt, że parę milimetrów poszło, skłoniło nas do decyzji o szwie.
 
A czy któraś z Was jest po konizacji i w dodatku ma niewydolną szyjkę? Ja dopiero co urodziłam i czeka mnie konizacja. W ciąży miałam zakładany szew że względu na szyjkę 16mm i rozwarcie całego kanału. Zastanawiam się czy po tym wszystkim będę mogła mieć jeszcze dzieci
 
reklama
@Asiaxz, nie mialam takich problemów w 1 ciąży przed konizacją, ale tak na zdrowy rozum, to konizacja sama w sobie nie jest przeciwskazaniem do bycia w ciąży. Pewnie założą Ci szew, jak w 1. ciąży, tyle że wcześniej, profilaktycznie.
 
Do góry