reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebieg porodu.

reklama
Ja sobie nie wyobrażam nie wziąć znieczulenia... Ale przy partych znieczulenie już miałam wyłączone i to była jazda. Równo godzine trwała akcja. Więc może 1.5 h też bym dała radę, ogólnie rozumiem Twój komentarz MASAKRA mój byl RZEŹ haha. Niech żyje znieczulenie!

Ja też sobie nie wyobrażałam. Ale moje ciało zadecydowało za mnie 😆
Jako parte mam wpisane 20 minut. Pewnie by było szybciej ale ja jestem leń 😆 i zanim się uspokoiłam i spięłam to się zeszło
 
Ja sobie nie wyobrażam nie wziąć znieczulenia... Ale przy partych znieczulenie już miałam wyłączone i to była jazda. Równo godzine trwała akcja. Więc może 1.5 h też bym dała radę, ogólnie rozumiem Twój komentarz MASAKRA mój byl RZEŹ haha. Niech żyje znieczulenie!
Za mną 3 porody (wszystkie sn, dwa na oxy, w tym jeden - ostatni - indukowany od "zera" dodatkowo cewnikiem foleya). U mnie faktycznie każdy kolejny był krótszy, ale z tym różnie bywa.
Nie miałam znieczulenia, dziś mogę powiedzieć, że faza I bolała piekielnie, ale nie pamiętam już samego bólu. Faza parta u mnie ekspres za każdym razem, bez jakiegokolwiek bólu.
 
Znieczulenie ma w swoich skutkach ubocznych spowolnienie porodu.

U mnie pierwsze cc bez akcji.
Drugi poród od zera do urodzenia 6h - znieczulenie od 3cm.
Trzeci poród nie zdążyłam wziąć znieczulenia od przebicia wód ogromne skurcze i po 1.5h dziecko na świecie - oczywiście w trakcie brak znieczulenia był koszmarem i nawet napisałam smsa po "masakra" 😉 ale dziś 6 tygodni po już nawet tego nie pamiętam i wolę rodzić 1.5h w tym mega boli niż 6h bez bólu
U mnie ZZO przyspieszył poród i dopiero od ZZO zaczęło stopniowo regularnie powiększać się rozwarcie. Skutki uboczne mają to do siebie, że mogą wystąpić, ale nie muszą.
 
Witam, czy któraś z doświadczonych mam może pomóc zrozumieć mi mój poród. O 22 odeszły mi wody, o północy zaczęły się skurcze, I one mnie zastanawiają, od początku praktycznie były bolesne i w krótkim odstępie czasowym, o 6 szpital i tylko 2 cm rozwarcia. Wzięłam znieczulenie, bo skurcze były b.bolesne. Nie mialam tak jak opisują, że mogły jeszcze cos zjeść itp ja nie byłam w stanie zrobić juz nic. Niestety musieli podać oksytocyne, urodziłam dopiero o 18.30.
Za 3 miesiące ponownie mnie to czeka.
Czy to prawda, że teraz może być szybciej? Różnica między porodami 14 miesięcy.
U mnie pierwszy poród - długi, bolesny, z oksy i zzo - dwa razy stanęła akcja porodowa. Ból okropny, po 15h urodziłam długo wyczekiwaną córeczkę. Długo fizycznie i psychicznie dochodziłam do siebie. Krocze pęknięte na jeden szew, ale za duży wysiłek fizyczny 😞
8 dni temu urodziłam synka i poród marzenie! Akcja skurczowa zaczęła się po północy, poczekałam na krótsze odstępy czasowe i ostatecznie o 5 byłam w szpitalu 5-6cm rozwarcia, byłam na samym gazie, przy pełnym rozwarciu przebili mi pęcherz płodowy, bo było za dużo wód i mały nie mógł się dobrze ułożyć, a po tym to ekspres, bo jeden skurcz i dwa parte i mały był na świecie - dosłownie w 10 minut (godz.7:50) 🥰 dodatkowo 100% ochrony krocza, a ja po 2h czułam się świetnie i już latałam jakbym nie rodziła 😅
Moja historia pokazuje jak każdy poród jest inny i jak to wszystko może się pozytywnie zakończyć ❤️ głowa do góry!
P.S. odstęp między porodami 19 miesięcy
 
Ostatnia edycja:
U mnie ZZO przyspieszył poród i dopiero od ZZO zaczęło stopniowo regularnie powiększać się rozwarcie. Skutki uboczne mają to do siebie, że mogą wystąpić, ale nie muszą.
Nie mieszkam w pl nie wiem co to jest zzo? Ja miałam epidural w kręgosłup i tak faktycznie prawdopodobnie spowolnił akcje, do tego tętno dziecko spowalnialo przez Oxy.
 
Nie mieszkam w pl nie wiem co to jest zzo? Ja miałam epidural w kręgosłup i tak faktycznie prawdopodobnie spowolnił akcje, do tego tętno dziecko spowalnialo przez Oxy.
Znieczulenie zewnątrzoponowe. Nie wiem co dostałam, ale u mnie nic nie spowolniło, wręcz przeciwnie ;) Urodziłam ok. 4 h po podaniu znieczulenia. Od 17:00 do 21:00 rozwarcie doszło raptem do 3 cm, w ogromnych skurczach co minutę, od 21:00-22:00 jakoś tak dostałam znieczulenie i o 1:00 miałam pełne rozwarcie, zeszło znieczulenie i w 20 minut urodziłam.

Położna regularnie przychodziła sprawdzać rozwarcie i w końcu zaczęło iść. Czułam normalnie nogi, były jedynie odrętwiałe, ale leżałam sobie i nie czułam bólu. Zeszło mi na skurcze parte. Cały czas miałam podłączone KTG, z synem nic się nie działo. Dodali mi później znieczulenia bo musiałam mieć łyżeczkowanie. Tym razem również skorzystam ze znieczulenia, jeśli sytuacja się powtórzy. Jeśli Ty masz takie doświadczenia to faktycznie trzeba się zastanowić. U mnie jedynym skutkiem było drżenie ciała jak przy zimnie a potem lekki dyskomfort w kręgosłupie przez kilka dni (jakby siniak). Każdy znieczulenie znosi inaczej 🤷🏼‍♀️ Oxy podali mi wyłącznie na skurcze parte, na ostatnie 20 minut porodu.
 
Ostatnia edycja:
Znieczulenie zewnątrzoponowe. Nie wiem co dostałam, ale u mnie nic nie spowolniło, wręcz przeciwnie ;) Urodziłam ok. 4 h po podaniu znieczulenia. Od 17:00 do 21:00 rozwarcie doszło raptem do 3 cm, w ogromnych skurczach co minutę, od 21:00-22:00 jakoś tak dostałam znieczulenie i o 1:00 miałam pełne rozwarcie, zeszło znieczulenie i w 20 minut urodziłam.

Położna regularnie przychodziła sprawdzać rozwarcie i w końcu zaczęło iść. Czułam normalnie nogi, były jedynie odrętwiałe, ale leżałam sobie i nie czułam bólu. Zeszło mi na skurcze parte. Cały czas miałam podłączone KTG, z synem nic się nie działo. Dodali mi później znieczulenia bo musiałam mieć łyżeczkowanie. Tym razem również skorzystam ze znieczulenia, jeśli sytuacja się powtórzy. Jeśli Ty masz takie doświadczenia to faktycznie trzeba się zastanowić. U mnie jedynym skutkiem było drżenie ciała jak przy zimnie a potem lekki dyskomfort w kręgosłupie przez kilka dni (jakby siniak). Każdy znieczulenie znosi inaczej 🤷🏼‍♀️ Oxy podali mi wyłącznie na skurcze parte, na ostatnie 20 minut porodu.
A czułaś w takim razie bóle parte?? Bo mi powiedzieli, że muszą wyłączyć Znieczulenie, bo nie będę wiedziała kiedy przeć😩
 
A czułaś w takim razie bóle parte?? Bo mi powiedzieli, że muszą wyłączyć ocy bo nie będę wiedziała kiedy przeć😩
Czułam. Znieczulenie mi zeszło. Czułam jak idzie skurcz, jak odchodzi, czułam parcie tak jakby do toalety 😅 Tylko na początku nie współpracowałam z położnymi, byłam w szoku, że znowu ten ból… To nie ma znaczenia czy się czuje czy nie, w prywatnych placówkach kobiety często rodzą na całkowitym znieczuleniu z jedynie instrukcją położnej kiedy przeć i rodzą (dokładają znieczulenie na bieżąco). W państwowych placówkach jeśli znieczulenie nie zejdzie na pełne rozwarcie też instruują co do tego kiedy przeć i wielokrotnie tu dziewczyny pisały, że na partych im znieczulenie działało. Mi niestety zeszło na 10 cm i już nie chcieli dołożyć 🥹😅 No i faktycznie jedno parcie takie normalne a nie że dramatyzuję i się drę i syn był już z nami. To że nie czujesz bólu nie znaczy że położna nie wie kiedy masz skurcz.

PS Nie „zachęcam” do korzystania ze znieczulenia, po prostu u mnie to było zbawienne i nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia, chyba że tym razem będę mieć normalną akcję skurczową. Każdy na znieczulenie niestety reaguje inaczej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Za mną 5 porodów SN wszystkie bez znieczulenia, pierwszy najdłuższy i wywoływany trwał 6h, drugi mega szybki - córka urodziła się na izbie przyjęć. Trzeci i czwarty około 1h a ostatni do szpitala dojechałam w ostatniej chwili po 15 minutach od zgłoszenia na izbę urodziłam , więc u mnie potwierdziło się że pierwszy najdłuższy. Ale warto zaznaczyć ze to był jedyny wywoływany po terminie. Reszta przed terminem i samo się zaczęło :)
 
Do góry