reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przebieranie pieluszki

Dołączył(a)
17 Lipiec 2012
Postów
2
Miasto
Sosnowiec
Witam,

Ten temat pewnie był już poruszany tysiąc razy, ale nikt nie pisze o intrygującym mnie problemie. Wszyscy są zgodni co do tego, że pieluszkę należy zmienić po każdej kupce. Ale kiedy można uznać, że kupka jest już zrobiona? Jak zaglądam do pieluszki i widzę trochę kupki, przewijam maleństwo, ale niekiedy podczas tego przewijania okazuje się, że maleństwo wcale nie skończyło i jeszcze sobie popierduje. I wtedy takie przebieranie może trwać nawet pół godziny, bo ja wycieram, smaruję kremem, mała popuszcza parę kropelek kupki, znowu wycieram, jako że starłam krem, to znowu kremuję, a ona znowu popuszcza i tak się możemy bawić... Oczywiście ani mi ani dziecku się to za bardzo nie podoba, mała strasznie krzyczy, a ja się coraz bardziej denerwuję... Da się tego jakoś uniknąć? Może przebierać później? Ale ile można czekać z kupką w pieluszce?

No i co zrobić jak dziecko zrobi takie malutkie kleksy na nową pieluszkę? Czy od razu ją wyrzucać, bo są na niej trzy krople kupki?

Wiem, że to może głupie pytania, ale to moje pierwsze dzieciątko i jeszcze jestem zielona... ;p
 
reklama
ile ma dziecko? u nas robiliśmy tak, że młodą z gołą pupą trzymaliśmy na przewijaku, zabawialismy ją, jak już skończyła swoje pierdzioszki to dopiero pieluszkę wkładalismy. Dziecko z gołą pupcią lubi leżeć więc może tak spróbujcie. No i jeszcze są takie specjalne wkładki do pieluszek, na allegro kupowaliśmy, dobre jak dziecko często kupkę robi, bo tylko wkładkę wyjmujesz i masz czystą pieluszkę.
 
Nasza córeczka ma już miesiąc :) Dotychczas takie cyrki z przebieraniem zdarzyły nam się może ze cztery razy, ale strasznie to wkurzające... Myślałam już, żeby ją nago trochę zostawić, ale na przewijaku mam położoną tetrową pieluszkę, a wypranie jej z kupki nie jest najłatwiejsze. Ale teraz tak sobie pomyślałam, że przecież można na to dać ceratkę, tylko muszę ją jakoś zamocować, żeby mi jej mała nie wykopała od razu ;p
Dziękuję i pozdrawiam!
 
Mnie położna mówiła w szpitalu, że warto poczekać 15 minut, po 15 minutach nic się nie stanie. A trzymanie na powietrzu też jest dobre dla pupy, bo wietrzyć trzeba :)
 
Po pierwsze nie stresuj się tak. Nic się nie stanie jak troszkę posiedzi z kupką w pieluszce. Jeszcze nie raz zmieni się jej przemiana materii i rano okaże się - o zgrozo - że kupka była w pieluszce przez całą noc i.... nic się nie stało :-D Nie musisz zmieniać pieluszki juz natychmiast tym bardziej, jak to jest tylko "bobeczek".
 
przez pierwsze trzy miesiące moja córeczka też miała takie sesje. tak jak piszą dziewczyny poczekać 15-20 minut od pierwszego kupkania, żeby na spokojnie doprodukowała resztę. poza tym takie wietrzenie kilkunastominutowe bez pieluchy też się przyda :)
 
hej,ja nigdy nie przebieralam odrazu jak mala zaczela robic kupke,czekalam az skonczy.Jak juz widzialam,ze po wszystkim to spokojnie przepieralam jej pampersa. Tak jak pisaly poprzedniczki,jak 15 minut dziecko bedzie mialo w pieluszcze kupke to nic sie nie stanie;) Wietrzenie tez sie przyda,nadia do tej pory uwielbia latac z gola pupcia:)
 
mi też dzieciaki tak robiły ja jak widziałam że zaczyna na nowo szybko podkładałam coś pod pupę np chustki i po takich kropkach je wywalałam a pielucha była czysta też bywało że tak 3 sztuki pieluch wywalałam ;-)
 
Dziewczyny mam pytanie o czyszczenie odbytu noworodka. Zauważyłam dziś, że na odbytku ma takie jakby niedoczyszczone żółtawe resztki po kupce. Oczywiście za każdym razem przecieram to miejsce i zastanawiam się czy nie za słabo to robię, z drugiej strony boję się podrażnić bo przecież to bardzo wrażliwa okolica. Maluchowi też niestety trochę zaczerwieniła się okolica pupy, wiec smaruję linomagiem po każdym przewijaniu. Powiedzcie proszę jak dobrze dbać o ten odbytek nie chcę dziecku narobić tam jakiegoś bigosu z zaparzeniami albo z czymś gorszym...
 
reklama
MoonDust, jeśli boisz się o podrażnienia, to możesz przemywać pupę po kupce ciepła wodą i wacikami podobnymi jak do twarzy. W rossmanie można takie w miarę duże dostać na dziale dziecięcym. Ja miałam długi czas problem z odparzeniami, stosowałam różne specyfiki, a przeszło dopiero jak zaczęłam stosować pieluchy wielorazowe.
 
Do góry