reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebudzanie z płaczem w nocy

kolka w 6 miesiącu? chyba raczej nie
Mogą to być górne ząbki a może wszystko inne:-)
na niepocieszenie dodam, że u nas tez były spokojne (i przespane) nocki do końca 6 miesiąca a potem się skończyło i nie śpimy do dziś za bardzo:-D ale nic nie wymyśliłam na to mądrego. Może Tobie lepiej pójdzie
 
reklama
witam,
mam problem z moją corcią, ma 6 miesiecy i od 3 miesiaca zycia przesypiala spokojnie nocki, jednak teraz od 3 dni budzi sie w nocy ze strasznym placzem, nie idzie jej dobudzic ani uspokoic, bo godzinie walki zasypia z wycienczenia, nie wiem co robic. Wydaje mi sie ze moze ja cos bolec, poniewaz przy tym strasznie kopie nozkami i wyma****e raczkami, a z placzu az sie krztusi. Podpowiedzcie co mogloby byc powodem bo mi nic nie przychodzi do glowy - jesli chodzi o zabki to ma dwa na dole i nie bylo takich reakcji.
Hm,zabki,kolka,a moze bole brzuszka spowodowane infekcja moczowa(moja wlasnie kopala nozkami przy tej infekcji)?sprawdz temperature,a jesli trwa to juz trzy dni jak piszesz,radze wizyte u pediatry!pozdrawiam:tak:.
 
U mnie jest podobnie. To znaczy, budzi się kilka razy między 20.00 a 1.00 i strasznie płacze. Czasem pomaga cyc, a czasem nie, wtedy zasypia na rękach u męża. Później już śpi w miarę normalnie, tzn. budzi się około 3.00 i później dopiero nad ranem. Nie ma żadnego ząbka i żadnych oznak ząbkowania, więc to chyba nie to.
Ostatnio to nawet w dzień budzi się z płaczem.

Ja to się zastanawiam, czy to nie efekt wprowadzenia zupek do jadłospisu.
Mały chętnie je, ale pije tylko cyca. Nie wypije niczego z butelki.
Wcześnie myślałam, że może coś złego mu się przyśniło, ale nie funduję mu nadmiernych wrażeń i w dzień jest wesoły, więc to raczej nie to.

Nie gorączkuje, więc przeczekam jeszcze weekend, a jak nie będzie poprawy to pójdziemy do lekarza.
 
Bardzo możliwe, że po zupkach mój mały tak samo reagował. Więc lekarka kazała nam wprowadzać od 5 miesiąca. Może mieć zatwardzenie lub wzdęcie. Albo wysypkę. Najlepiej pomalutku wprowadzać i obserwować dziecko. Ja dawałam jak miał cztery miesiące ale mi płakał w nocy więc przestałam i zacznę zaś od 5 miesiąca. Spróbuj mu dwa dnie nie dać i zobaczysz czy to to. A takim małym dzieciaczkom koszmary się nie śnią.
 
witam ponownie, zastanawia mnie ta infekcja drog moczowych bo mala nigdy nie miala robionego badania moczu - w dodatku wyszly jej pod oczkami male kropeczki czerwone wskazujace na alergie - a w nocy budzi sie do dzisiaj ze starsznym rykiem - zeby bylo smiesznie w dzien jest wszystko w porzadku - bez zadnych problemow a wzdecia tez raczej nie ma bo potrafi zrobic kupke ze 4 razy w ciagu dnia. Odstawie jej na probe zupki i zobacze co bedzie sie dzialo (mam problem z nia poniewaz nie chce pic juz mleka i musze kombinowac ...)
 
reklama
Moja siostra też przy pierwszym dziecku miała takie same problemy, u nich przyczyną okazały się wychodzące ząbki (dwa naraz). Jak już wyszły siostrzeniec był już innym dzieckiem. Ciężko było wymyślać sposoby na uspokojenie. Po konsultacji z lekarzem podawała Viburcol na noc i z dnia na dzień powoli zasypiał, działało to.
 
Do góry