reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przechodzę chyba jakieś załamanie

@Daga1995 trudno to zrobić, ale spokojnie. Twój maluszek ma szczęście, że urodził się już po 30 TC. Trochę polezy w inkubatorze, wyleczą go, nabierze ciałka i siły i wróci do ciebie.
Rozumiem ten ogrom emocji. Nie tak miało to wyglądać. Ale wydarzyło się. Nie masz malucha przy sobie, więc na ile to możliwe odpoczywaj. Na ile możesz z nim być, na ile ciało ci pozwoli, bądź.
Co do mleka... Zawalcz. Na początku obkurcza się macica, dlatego ból jest większy. Przystawianie laktator a jest lepsze niż ręczne ściąganie. Choć na Świeże delikatne jeszcze piersi sprawia ból. Laktacja sama nie przyjdzie. Jeśli chcesz by było mleko musisz regularnie pracować laktatorem systemem 3-5-7 co 3 h nawet w nocy. A zwłaszcza w nocy, bo wtedy jest największy wyrzut prolaktyny i najlepsze efekty. Po tygodniu zobaczysz różnice. Możesz wspomóc się środkiem femalt.iker. powinno zadziałać. Trzeba zagryźć zęby i działać. Możesz jeszcze tak zrobić, że gdy mały nauczy się jeść to wrócisz do karmienia piersia. Jak dziecko zaciągnie, to bardziej boli niż laktator, zobaczysz 😊. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Nauczyć.
Nie roztrząsają całego wydarzenia. Nie było w tym twojej winy. Wiem, że trudno pozbyć się tego poczucia, ale podejście zadaniowe pomaga. Skupiasz się na tym, co możesz zrobić, by pomóc maluchowi. Żyjesz tu i teraz, a nie tym, na co wpływu nie miałaś.
Powolutku poukladasz sobie rzeczywistość. Z czasem, jak będziesz widziała rozwój dziecka będziesz spokojniejsza, moze zaczniesz inaczej patrzeć na to wszystko.
Wiem co mówię, bo urodziłam w 26tc. Będzie dobrze. Trzeba myśleć pozytywnie
 
reklama
Jeśli u Ciebie w szpitalu jest pomoc psychologiczna dla kobiet po porodzie poproś o taka pomoc. Jeśli nie ma, to warto poszukać kogoś po wyjściu ze szpitala. Z własnego doświadczenia, ja za późno zgłosiłam się o taką pomoc i cały czas borykam się problemem, choć zaraz minie pół roku po porodzie. Dużo siły życzę.
 
Kochane, maly oddycha sam, trenujemy już odruch ssania, bardzo się denerwował z tlenem więc radzi sobie świetnie sam, dzisiaj dostałam go na ręce, świetnie dał sobie radę, spał tak grzecznie ale się awanturuje kiedy chcą go przebrać, wszystko idzie w dobrym kierunku
 
Kochane, maly oddycha sam, trenujemy już odruch ssania, bardzo się denerwował z tlenem więc radzi sobie świetnie sam, dzisiaj dostałam go na ręce, świetnie dał sobie radę, spał tak grzecznie ale się awanturuje kiedy chcą go przebrać, wszystko idzie w dobrym kierunku
Uuuu, jak dostałaś malucha na ręce to jest w super stanie🙂 Teraz będzie rósł, a jak dorośnie do 2 kg wyślą Was do domu
 
Moja szwagierka tez urodzila za wczesnie podobnie jak ty i dzis mala jest okazem zdrowia wiec glowa do gory😊 jedynie co moge doradzic to zadbac o jelita noworodka, szczegolnie jesli antybiotyk byl. czyli probiotyki, probiotyki i jeszcze raz probiotyki
 
Waży teraz 1980 więc waga trochę spadła ale je już 15ml, panie mówią że bardzo dużo jak na ten wiek
Silny chłopak ❤️ gratuluję❤️❤️
Co do laktacji, to ja urodziłam synka o czasie i miałam ogromny problem z laktacją. Żadnego nawału nie było, nic nie leciało. Siedziałam z laktatorem i co 3 godziny (przez cała dobę) pompowałam. I się udało, po jakiś dwóch tygodniach już coś można było podać synkowi🙂 piłam tez femal..tiker. Polecam 👍
Trzymam kciuki, wiem, że świetnie sobie poradzisz z rozkręceniem laktacji 👍👍👍
 
Moja szwagierka tez urodzila za wczesnie podobnie jak ty i dzis mala jest okazem zdrowia wiec glowa do gory😊 jedynie co moge doradzic to zadbac o jelita noworodka, szczegolnie jesli antybiotyk byl. czyli probiotyki, probiotyki i jeszcze raz probiotyki
o tak. Z probiotyków polecam np. BioGaia
Podaje małymi od urodzenia, codziennie👍
 
reklama
Do góry