reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przechowywanie mleka

Dołączył(a)
17 Sierpień 2012
Postów
1
Troche krępujący jest to dla mnie temat. Czy przechowujecie swoje mleko w lodówce? Przyznam się, że jestem tydzień po porodzie, wróciłam do domu i troche mnie to krępuje :( Szukałam w necie na ten temat info i różne rzeczy piszą. Będzie taka konfa u nas w Wawie min. na ten temat robi to ************ Wole jednak popytać o wasze doświadczenia i to jak przezwyciężyć skrępowanie :zawstydzona/y:
 
reklama
Wczoraj w szkole rodzenia położna mówiła nam, że mleko kobiece przechowuje się w temperaturze pokojowej do 12 godzin, w lodówce do 3 dni, a w zamrażarce do 6 tygodni.
 
Ale co cię krępuje - odciąganie? Co do przechowywania to do mrożenia najlepsze są torebki do np. Tufi Przechowywanie pokarmu - Torebki do przechowywania pokarmu TUFI - 25 szt. 210ml - TUFI Natomiast jak będziesz na bieżąco karmić dziecko to możesz zostawiać w butece pasującej do laktatora.
W róznych poradach znajdziesz inne informacje o przechowywaniu, ale generalnie przyjęło się, że:
w temp. pokojowej mleko może stać do 12 h,
w lodówce do 3 dni (nigdy nie na drzwiczkach lodówki),
w zamrażalce do 6 m-cy ale lepiej tak długo nie czekać bo skład pokarmu kobiety się zmienia (krócej jezeli zamrażalnik ma wspólne drzwi z lodówką).
Zawsze zapisuj na opakowaniu datę i godzine ściagnięcia.
I nie wstydź się niczego, jak masz problem to pisz na bb, zawsze pomożemy :-)
 
Ja do przechowywania pokarmu używam torebek z Canpol babies. Są przejrzyste z fajną miarką i są sterylne. Opisuję datę, godzinę i ilość ściągniętego pokarmu, zamykam worek po wlaniu mleka i wkładam do zamrażalki. I jest mleczko w zapasie, jak mama musi wybyć z domku - wtedy tato odmrozi, podgrzeje mleczko i poda dziecku. Super sprawa. :happy:
 
Położne mówiły mi podobnie jak KasiaP-P. Ja podawałam często mleko które odciągnęłam nawet 5 h wcześniej (przechowywane zimą w temperaturze pokojowej). Takiego z lodówki 3 dniowego nie podawałam tzn. nie miałam odwagi podać i wylewałam:( Teraz kiedy już nie karmię żałuję każdej wylanej kropelki. Wtedy wydawało mi się że tego mleka będę miała na 3 lata a możliwości i zapału żeby nim karmić na dużo dłużej:) Wyszło inaczej:)
 
Przechowywanie pokarmu - czas przechowywania świeżo odciągniętego mleka
Pokarm dla zdrowego dziecka

  • do 8 godzin w temperaturze pokojowej (do + 25˚C).
  • do 2–5 dni w lodówce w temperaturze do + 4˚C. Warto pamiętać, że temperatura na różnych półkach lodówki może być różna i zawczasu ją zmierzyć.
  • do 2 tygodni w zamrażalniku lodówki w temperaturze –10˚C.
  • do 6 miesięcy w zamrażarce w temperaturze od – 18˚C do – 20˚C.
Pokarm dla wcześniaka, chorego malucha

  • do 1 godziny w temperaturze pokojowej (do + 25˚C).
  • do 48 godzin w lodówce w temperaturze + 4˚C.
  • do 7 dni w zamrażalniku lodówki w temperaturze do – 10˚C.
  • Do 3–6 miesięcy w zamrażarce w temperaturze od – 18˚C do – 20˚C.
 
Do góry