reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeciwciała ANA1 wyniki proszę o pomoc

jjjjjjjjjj1990

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2020
Postów
79
Witam. Jestem po dwóch poronieniach i w trakcie robienia badań. Dzisiaj odebrałam wynik ANA 1. Wizytę mam za tydzień a nic z tego nie rozumiem. Pomoże ktoś?
 

Załączniki

  • received_374884687096984~2.jpg
    received_374884687096984~2.jpg
    10,2 KB · Wyświetleń: 219
reklama
Tak jak koleżanka wyżej napisała, musisz poszerzyć diagnostykę o ana2 i ana3 i najlepiej zrobić te badanie w ośrodku referencyjnym tj szpital specjalistyczny. Możesz dołożyć do tego badanie ogólne moczu, crp, ob, antykoagulant toczniowy, przeciwciała na zespół antyfosfolipidowy, rf. Ja miałam takie badania robione.
 
Tak jak koleżanka wyżej napisała, musisz poszerzyć diagnostykę o ana2 i ana3 i najlepiej zrobić te badanie w ośrodku referencyjnym tj szpital specjalistyczny. Możesz dołożyć do tego badanie ogólne moczu, crp, ob, antykoagulant toczniowy, przeciwciała na zespół antyfosfolipidowy, rf. Ja miałam takie badania robione.
Crp przeciwciała antykardiolipinowe przeciwciała przeciwko beta 2 glikoproteinie i antykoagulant toczniowy już robiłam wyniki ujemne. Czekam na wynik trombofolii i przeciwciał przeciwko antygenom łożyska. Robiłam też toksoplazmozę i cytomegalie. Poroniłam miesiąc temu i te wszystkie badania robiłam opierając się na internecie bo lekarz kazał czekać więc go zmieniłam i za tydzień wizyta. A tak z ciekawości, wyszło ci coś z tych badań?
 
Crp przeciwciała antykardiolipinowe przeciwciała przeciwko beta 2 glikoproteinie i antykoagulant toczniowy już robiłam wyniki ujemne. Czekam na wynik trombofolii i przeciwciał przeciwko antygenom łożyska. Robiłam też toksoplazmozę i cytomegalie. Poroniłam miesiąc temu i te wszystkie badania robiłam opierając się na internecie bo lekarz kazał czekać więc go zmieniłam i za tydzień wizyta. A tak z ciekawości, wyszło ci coś z tych badań?
Mi wyszła ana 2 ujemną a ana 3 słabo dodatnia. W ana 3 bada się bodajże 16 różnych przeciwciał każde jest odpowiedzialne za jakąś jednostkę chorobowa. Od kilku lat w ana3 dodali przeciwciało dsf70 które nie odpowiada za żadną chorobę z autoagresji a dzięki nie mu ta zwykła ana wychodzi pozytywnie. Ja też też przeciwciało mam i to na 3 plusy plus jedno dodatkowe i to na jeden plus i muszę to obserwować. Aktualnie jestem w 33 tc i narazie wszystko jest ok.
 
Mi wyszła ana 2 ujemną a ana 3 słabo dodatnia. W ana 3 bada się bodajże 16 różnych przeciwciał każde jest odpowiedzialne za jakąś jednostkę chorobowa. Od kilku lat w ana3 dodali przeciwciało dsf70 które nie odpowiada za żadną chorobę z autoagresji a dzięki nie mu ta zwykła ana wychodzi pozytywnie. Ja też też przeciwciało mam i to na 3 plusy plus jedno dodatkowe i to na jeden plus i muszę to obserwować. Aktualnie jestem w 33 tc i narazie wszystko jest ok.
Balbinka1991 - co tam u Ciebie? Wszystko ok?
Liczę, że podniesiesz mnie trochę na duchu... U mnie też jest ana 1, ana 2 i ana 3 - jeden parametr graniczny, a trzy plusy przy dsf70. Mam zdiagnozowana chorobę Hashimoto... Bierzesz jakieś lekarstwa? Boję się, że te przeciwciała mnie skreślają... :(
 
Do góry