reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeciwciała przeciwjądrowe ANA

reklama
Mialam dwukrotnie opryszczke około 2 msc przed badaniem, tarczycę miałam badana we wrześniu na początku ciąży, była w porządku. Teraz nie badałam
 
Ważne, aby rozszerzyć diagnostykę o Ana 2 i Ana 3. Z tego ostatniego będzie wynikało jakie to są dokładnie przeciwciała. Miałam stwierdzone przeciwciała Ana jakieś 3 lata temu, gdy diagnozowano u mnie chorobę Hashimoto. Z Ana3 wyszły mi przeciwciała Dsf70 - reumatolog stwierdził, że nie ma sensu brać na to lekarstw. Po prostu je mam i to nawet dobrze, że są wysokie, bo niby eliminują ryzyko wystąpienia niektórych chorób... Pod koniec zeszłego roku zaszłam w ciążę, która straciłam (serduszko przestało bić w 8 tygodniu, podobno były wady genetyczne). Zrobiłam wtedy szereg badań - wyszło mi też pozytywne ana... Nie przypuszczałam wcześniej, że to może mieć związek. :( Teraz czeka mnie kolejna wizyta u reumatologa... Po tej stracie nie wyobrażałam sobie kolejnej próby... A teraz, gdy dowiedziałam się, że te ana mogą mieć wpływ to już straciłam nadzieję, że się uda...
 
Do góry