reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedłużająca się żółtaczka u niemowlaka

Nasturcja91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
150
Witam czy ktoś miał podobną sytuację? Synek po wyjściu ze szpitala miał 10 bilirubiny tendencja spadkowa, po 2 tygodniach 13, a teraz mając 7 tygodni nadal 10 I podwyższone próby watrobowe, Ale nieznacznie. Czy jest się czym niepokoić? Narazie na próbę kazano mi go odstawić od piersi na 4 dni, strasznie to przeżywam I martwię się 😔
 
reklama
Nam się długo utrzymywała żółtaczka, jakoś właśnie koło 2 miesiąca całkiem zeszła, córka wyszła ze szpitala mając bilirubinę 12, zaleceniem było jedynie wystawianie na światło, rodziłam na wiosnę więc ciężko nie było, co tydzień oglądał ja położny i twierdził że powoli ale schodzi, na oczkach długo się utrzymywało no i na tulowiu.
 
Witam czy ktoś miał podobną sytuację? Synek po wyjściu ze szpitala miał 10 bilirubiny tendencja spadkowa, po 2 tygodniach 13, a teraz mając 7 tygodni nadal 10 I podwyższone próby watrobowe, Ale nieznacznie. Czy jest się czym niepokoić? Narazie na próbę kazano mi go odstawić od piersi na 4 dni, strasznie to przeżywam I martwię się 😔
My tak mieliśmy, rodziłam w sierpniu. Bardzo długo bilirubina była ponad 15, nie chciałaby spadać pomimo karmienia non stop. Waga przestała przyrastać, pediatra zdecydował o dokarmianiu i odstawieniu na 2*48 h w odstępstwie kilku dni. Do kp już nie wróciliśmy. Córka od początku nie miała siły wyciągnąć tyle, żeby się najeść a jak z butli samo poleciało, to wiadomo...
Potem jeszcze ok 2 tygodni ścigałam pokarm, żeby na 1 karmienie wystarczyło.
Na 2.5 mca bilirubina wynosiła 6, więc różnica znaczna, ale jeszcze nie idealnie.
 
Mi pani Dr i gastroenterolog powiedzieli, że jeżeli przekroczymy 12 tydzień z bilirubiną > 5, to trzeba zrobić diagnostykę nerek i tarczycy. Nam przed 12 się udało, bo była 6, a u Was to jeszcze się rozstrzygnie. Szkoły są dwie: karmić kp jeszcze więcej, dopóki wyniki badań są ok, to czekać lub odstawiać na 48h, pasteryzować i wracać, przy okazji sprawdzając spadki. U nas przy tych odstawieniach bilirubina spadła z 15 a 13, pediatra nie był zadowolony, ja się męczyłam strasznie, córka też.
 
Ostatnia edycja:
Gosiu a robiliście próby watrobowe?
Jestem ciekawa co mi wymyśla jak odstawienie kp nie pomoże... Bo nie zrezygnuje z kp zwlaszcza że mały ładnie ciągnie I przybiera na wadze bardzo ładnie.
 
Gosiu a robiliście próby watrobowe?
Jestem ciekawa co mi wymyśla jak odstawienie kp nie pomoże... Bo nie zrezygnuje z kp zwlaszcza że mały ładnie ciągnie I przybiera na wadze bardzo ładnie.
Tak, były w normie. Poza bilirubiną, morfologia, próby, gospodarka wapniowo-fosforanowa (nerki) w normie. Powiem Tobie na pocieszenie, że moja pierwsza córka musiała mieć jeszcze dłużej żółtaczkę, tylko wtedy nie było u nas położnej środowiskowej a pediatra patrzył tylko na przyrosty (a były po 50 gr na dobę). Teraz położna przyszła zdjąć mi szew po CC i miała ten przyrząd do mierzenia bilirubiny a ja z nawyków ważyłam małą i jak jej powiedziałam, że przez tydzień przyrost zerowy, to ona poleciała po ten miernik, a ty 15. I nawet miała do nas pretensje czemu zwlekaliśmy z umówieniem jej 2 tyg. A ja na to, że pierwsza córka długo była tak samo żółta i nikt na to nie zwracał uwagi. I karmiłam 3 lata. Z doświadczenia powiem tak: intuicja matki jest niezastąpiona. Jeśli czujesz, że powinnaś karmić, karm (więcej w nocy, maksymalnie 3h przerwa pomiędzy karmieniami), kontroluj wypróżnianie (unikaj zaparć, im więcej kup, tym więcej się pozbywa organizm bilirubiny) i kolor kupy (biała lub szara to już szpital tylko) i moczu (pomarańczowy - szpital). No i kontrolnie raz na 2 tygodnie zrób badania, czy się nic nie pogarsza.
 
Witam czy ktoś miał podobną sytuację? Synek po wyjściu ze szpitala miał 10 bilirubiny tendencja spadkowa, po 2 tygodniach 13, a teraz mając 7 tygodni nadal 10 I podwyższone próby watrobowe, Ale nieznacznie. Czy jest się czym niepokoić? Narazie na próbę kazano mi go odstawić od piersi na 4 dni, strasznie to przeżywam I martwię się 😔
Mialam to samo synek ponad 2 miesiące mial zoltaczke. Juz nas kierowali na oddzial oczywiscie dziecko samo beze mnie bo nie miałam testu na covid 🤦‍♀️ ale odstawiłam małego od piersi na 2 dni i zaczęło spadać. Teraz ma 3 miesiące i jest juz ok. Ale co ja przeszlam z ta zoltaczka to moje. Starszy syn leżał w szpitalu na lampach bo samo nie zeszlo niestety... Ale to było 6 lat temu.
 
Dzięki, mały miał próbę odstawienia piersi na 2 dni I więcej nie da rady bo ma straszne zaparcia po mm 😔 w poniedziałek jadę sprawdzić czy to coś dało
 
Przy żółtaczce wręcz zalecano mi po obu porodach częste przytawianie do piersi. Pomogło i żółtaczka malała.
 
reklama
Do góry