reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedłużenie umowy w 5 miesiącu ciąży

d0mi

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2022
Postów
101
DZIEWCZYNY czy któraś z Was przedłużała umowę o prace po 3 miesiącu ciąży??
Skończyła mi się umowa na czas określony 30 kwietnia i dzisiaj pracodawca przyniósł mi tylko INFORMACJE ze jestem zatrudniona do dnia porodu bo to go obowiązuje!! I ze nie może dzisiaj podpisać ze mną umowy o pracę Np na rok czy dwa bo jest przepis ze musi mi zapewnić umowę do dnia porodu.
„obiecał mi” ze podpiszemy umowę w dniu porodu…
Czy rzeczywiście tak jest? Cały czas normalnie pracuje. Byłam pewna ze dostanę normalna umowę i po porodzie nie będę musiała się martwić czy dostanę np macierzyński…. Jestem w 5 miesiącu ciąży.
 
reklama
reklama
O matko to nawet nie byłam tego świadoma! Termin mam na 4 września czyli z dniem porodu mogę się ubiegać o macierzyński i rodzicielski łącznie na rok i będę dostawać 80% mojej obecnej wypłaty?
tak, i to prawda, że do 12 tygodnia ciąży jeśli się dowie to nie ma obowiązku przedłużać nawet do dnia porodu.
 
I do tego mam jeszcze urlop z tego roku cały. Teraz jak mu to udowodnić, też tłumaczyłam mu że to że jestem w ciąży nie dyskwalifikuje mnie z przedłużenia umowy… a przepis ze do dnia porodu jest jedynie moim zabezpieczeniem, a jego umowa to swoją droga…
 
I do tego mam jeszcze urlop z tego roku cały. Teraz jak mu to udowodnić, też tłumaczyłam mu że to że jestem w ciąży nie dyskwalifikuje mnie z przedłużenia umowy… a przepis ze do dnia porodu jest jedynie moim zabezpieczeniem, a jego umowa to swoją droga…
Po prostu mu powiedz, że nie ma przepisu, który nakazuje przedłużyć umowę do dnia porodu a jeśli nadal będzie miał wątpliwości to można zawsze napisać do PIP i oni go uświadomią albo pogadać z księgowa jeśli ja macie. Prawda jest taka, że jeśli on nie da Ci tej umowy to nic nie zrobisz i nie da się go zmusić do podpisania umowy. To jest jego dobra wola tak naprawdę 🤔
A i tak do porodu jesteś pracownica jego
 
A jeżeli pracodawca dowie się np w 10 tc a umowa jest na czas określony ale np kończy się dopiero za pół roku to może zwolnić taka pracownice?
Nie, nie można zwolnić ciężarnej. Ani w 5 tc ani w 10 tc. Chyba że dyscyplinie to można 🙄 ale nie tak łatwo zrobić to dyscyplinie.

Ciężarna jest chroniona od początku ciąży.
Umowa na czas określony przedłuża się z mocy prawa do dnia porodu w sytuacji gdy umowa okresowa kończy się po ukończeniu 12 tc
 
Po prostu mu powiedz, że nie ma przepisu, który nakazuje przedłużyć umowę do dnia porodu a jeśli nadal będzie miał wątpliwości to można zawsze napisać do PIP i oni go uświadomią albo pogadać z księgowa jeśli ja macie. Prawda jest taka, że jeśli on nie da Ci tej umowy to nic nie zrobisz i nie da się go zmusić do podpisania umowy. To jest jego dobra wola tak naprawdę 🤔
A i tak do porodu jesteś pracownica jego
Oczywiście nie mam zamiaru go do tego zmuszać ale tłumaczenie ze nie może mi przedłużyć umowy na więcej niż do dnia porodu bo nie można?? Eh, dam wam znać na dniach jak to się skończy. Dzięki za odpowiedz 😊😊
 
reklama
Do góry