reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedłużenie umowy w 5 miesiącu ciąży

d0mi

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2022
Postów
101
DZIEWCZYNY czy któraś z Was przedłużała umowę o prace po 3 miesiącu ciąży??
Skończyła mi się umowa na czas określony 30 kwietnia i dzisiaj pracodawca przyniósł mi tylko INFORMACJE ze jestem zatrudniona do dnia porodu bo to go obowiązuje!! I ze nie może dzisiaj podpisać ze mną umowy o pracę Np na rok czy dwa bo jest przepis ze musi mi zapewnić umowę do dnia porodu.
„obiecał mi” ze podpiszemy umowę w dniu porodu…
Czy rzeczywiście tak jest? Cały czas normalnie pracuje. Byłam pewna ze dostanę normalna umowę i po porodzie nie będę musiała się martwić czy dostanę np macierzyński…. Jestem w 5 miesiącu ciąży.
 
reklama
Tak. W momencie zakończenia umowy dostaniesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop. I będziesz miala prawo do zasiłku macierzynskiego/rodzicielskiego.
Jeśli umowa skończyłaby się w trakcie urlopu macierzynskiego/rodzicielskiego i gdyby wtedy nie przedluzyliby Ci umowy, to wówczas dostałabyś dopiero ekwiwalent i byś musiała składać do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku za pozostały czas.
 
reklama
Tak. W momencie zakończenia umowy dostaniesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop. I będziesz miala prawo do zasiłku macierzynskiego/rodzicielskiego.
Jeśli umowa skończyłaby się w trakcie urlopu macierzynskiego/rodzicielskiego i gdyby wtedy nie przedluzyliby Ci umowy, to wówczas dostałabyś dopiero ekwiwalent i byś musiała składać do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku za pozostały czas.
No właśnie, więc tak czy inaczej korzystniej jest jak by mi przedłużył umowę np na dwa lata niż miec tylko do porodu.
 
No właśnie, więc tak czy inaczej korzystniej jest jak by mi przedłużył umowę np na dwa lata niż miec tylko do porodu.
Tak, dla Ciebie korzystniej, ale dla pracodawcy juz niekoniecznie, bo bedac na macierzyńskim rok czasu nabywasz urlop. I podejrzewam, że podpiszecie umowe jak bedziesz chciala wrocic po macierzynskim czyli za rok.
 
Ja bym po prostu powiedziała, że kontaktowałam się z PIP i że nie ma przeciwskazań do przedłużenia umowy na 2 lata czy na ile tam miałaś mieć. Wiadomo, że jak na rok to też się średnio opłaca bo za ten rok i tak będziesz na macierzyńskim , ale już 2 lata rzeczywiście są dla Ciebie korzystniejsze bo będziesz miała dodatkowe lata pracy, urlop i możliwość wychowawczego (owszem jest nie płatny, ale masz chociażby ubezpieczenie). Dziwią mnie pytania czemu Ci na tym zależy
 
reklama
Bo umowa do porodu nie liczy się do limitu umów na czas określony.
Jest dużo niuansów (chociażby staż pracy), które mają na to wpływ.
Moim zdaniem mała różnica czy umowa skończy się z dniem porodu czy pół roku później.
 
Do góry