reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEDPORODOWO O PORODZIE czyli szkoły rodzenia, szpitale, ćwiczenia przed porodem itd

Zamierzam rodzić w szpitalu w Nowej Soli,proszę o informacje,rady dziewczyn,które już tam rodziły lub rodzić zamierzają
 
reklama
Wczoraj byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia :) coprawda zalapaliśmy się na środowe zajęcia i nasza grupa już jedne miała za sobą więc pani położna zaprosiła nas na sobote na tzw "odróbkę"
Prowadzone naprawde były w bardzo ciekawy sposób. Wreszcie dowiedziałam się po co mam robic badania na przeciwciała rh mimo że i ja i moj partner mamy grupe minusową :)
W ogole pani omowila wszystkie badania robione podczas ciazy. Na nastepnych zajeciach bedziemy omawiac porod juz sie srody doczekać nie mogę :)


Któraś z was już była na szkole rodzenia? Opisujcie swoje wrażenia. Możemy też wymieniać się zdobytą wiedzą. Z pewnością na dobre nam to wyjdzie. Ja dostałam troche materiałów. Jakies artykuły i w ogole co mi sie prawnie należy na nfz a co nie. W srode albo w czwartek postaram sie wrzucic to na neta i podac wam linka moze sie komus przyda :)
 
Ja byłam :) W ostatni poniedziałek :) I też było bardzo fajnie - pani powiedziała jak o siebie dbać, jak się odżywiać, jak przygotować ciało do porodu, a na koniec zrobiła nam ćwiczenie oddechowe tzn. kazała liczyć oddechy. Liczba oddechów na minutę - norma do 16! Ja miałam 19, a to oznacza, że najprawdopodobniej prowadzę za bardzo stresujący i szybki tryb życia, co niestety jest prawdą :( Przynajmniej ostatnie dwa tygodnie :(

Następne zajęcia będą o porodzie samym w sobie, kolejne o ćwiczeniach, a ostatnie o dbaniu o dzidziusia :) A na koniec dostaniemy dyplom :) Hihi :) Wpiszemy sobie do CV = ukończone kursy i szkolenia : szkoła rodzenia :D
 
No ja chodze we Wrocławiu i właśnie mam na 19 :)
Na zajęciach byłam z partnerem i powiem wam szczerze ze wszyscy byli parami.
U nas pani nawet namawiała że jak ktoś nie chce z partnerem to może to być mama albo koleżanka.
Zawsze we dwoje raźniej. Tak samo przy porodzie :)
 
Sylvanas i jak ci wytłumaczyli te dwie grupy RH-? Chyba tak, że oni nie mogą mieć pewności, że ojcem dziecka jest ta osoba, którą podajesz :-) Jak matka ma RH- to praktycznie o grupe krwi ojca się nawet nie pytają.
 
Chodzi o to że kiedyś mogłam mieć partnra z plusową grupą krwi i moglo dojsc do zaplodnienia o ktorym nawet mogłam być nieświadoma i po prostu zarodek został wydalony wraz z miesiączką i wtedy gdy ten zarodek miał plusowe rh no to juz moj organizm mógł wytworzć przeciwciała. no i teraz to badanie pokazuje czy musze miec przy porodzie ten lek podany czy nie :)
 
Ja kiedys strasznie się zagłębiłam w temat dziedziczenia grupy krwi i czynnika Rh...ponieważ u nas jest taka sytuacja, że moi rodzice maja 0 Rh+ a ja i moj brat mamy 0 Rh- dosyc dziwne acz możliwe :-)
 
reklama
we wtorek idę na pierwsze zajęcia szkoły. Małżonek będzie mi towarzyszyć... dobrze że zajęcia zaczynają sie o 19.30 to bez problemu będzie się wyrabiać z pracy. Już się nie moge doczekać. Mam nadzieję, że dowiem się dużo pożytecznych rzeczy, bo czuję się trochę zielona w temacie ciażowych ćwiczeń i opieki nad bobasem.
 
Do góry