reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkola i żłobki

Tak ojciec płaci alimenty, mamy prawa do Młodego takie same. Ale generalnie jestem w nowym związku nieformalnym ale \jako rodzina dla przedszkola nie jesteśmy. Tak tłumaczyła mi Dyrektorka
 
reklama
Jeśli ojciec płaci alimenty, nie masz ślubu z obecnym partnerem powinni potraktować Cię jako samotną matkę i powinniście mieć pierwszeństwo.
Ja to bym i nawet nie mówiła czy mam kogoś czy nie- co ich to obchodzi.
 
Hmm to ja już sama nie wiem w takim razie jak to jest:eek:
Wiesz u mnie trudno ukryć było skoro najpierw wchodził Brzuch potem Ja, a rozwód ponad rok temu mam.
 
Nataszka ukrywać nie musisz, ale to Twoja prywatna sprawa, z której nie musisz się nikomu tłumaczyć (może pod wiatr sikałaś? ;))
Ja nawet wczoraj rozmawiałam o tym z przyjaciółką jak to jest z przedszkolem i statusem samotnego rodzica (ona mieszka z partnerem, ojcem dziecka ale ślubu nie mają) i jako samotną matkę traktują Cię gdy ojciec dziecka nie żyje/ ojciec jest nieznany/ ojciec płaci alimenty
Ona samotną matka nie jest bo skoro są razem to oczywiste jest, że nie wystąpiła o alimenty

Napisz odwołanie, spróbować zawsze warto. Niestety w naszym pięknym kraju bez kombinowania i wchodzenia oknem jak drzwiami wyrzucają nic się nie da załatwić.
 
Piszę w takim razie odwołanie i zaniosę. Dzięki:)
Później się dziwią, że ludzie kombinują i szukają innych dróg.
 
zylcia no własnie w poniedziałek ide do pani dyrektor i bede wiedziala czy zostanie w 3 latkach czy pojdzie wyzej do 4 latkow, wolalabym zeby poszla wyzej do 4 latkow ze swoja grupa, bo ma naprawde bardzo fajna pania Tereske ktora ich prowadzi
 
reklama
Ja nawet wczoraj rozmawiałam o tym z przyjaciółką jak to jest z przedszkolem i statusem samotnego rodzica (ona mieszka z partnerem, ojcem dziecka ale ślubu nie mają) i jako samotną matkę traktują Cię gdy ojciec dziecka nie żyje/ ojciec jest nieznany/ ojciec płaci alimenty

Rok temu slyszalam taką wersję (ale może coś się przez rok zmienilo). Jako dziecko samotnej matki jest traktowane dziecko, ktorego rodzice są rozwiedzeni lub dziecko ma nazwisko matki. Jeśli rodzic zmarl;, to oczywiste.
No i w grupie nie może się znaleźć więcej niż polowa dzieci samotnych matek.

Pierwszeństwo mają dzieci, jeśli w przedszkolu jest już ich starsze rodzeństwo. Nie wiem czy to z założenia, czy uznaniowo.

Nataszka odwołaj się. A nóż zwolni sie jakieś miejsce albo dorobią nowa grupę. A może spróbuj też w tych przedszkolach co są miejsca?
Może uważają, że skoro wkrotce będzie drugie dziecko, to możesz być z dwojką. Ciężko by Ci bylo biedulko z dwoma maluchami cały dzień.
 
Ostatnia edycja:
Do góry