reklama

Przedszkola w Częstochowie

Temat na forum 'Częstochowa' rozpoczęty przez Monika Fałek, 15 Październik 2015.

1. Monika Fałek

Monika Fałek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy prawdą jest, że do najlepszych przedszkoli w mieście trzeba się zapisać pół roku wcześniej?
    Jak wygląda sytuacja z publicznymi? Poprawiła się ilość miejsc?

2. birka4

birka4

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To zależy gdzie. 9 miesięcy wcześniej rezerwowaliśmy miejsce w Sowie 2 lata temu i wtedy już była duża część miejsca zajęta. Tak więc w tych najlepszych przedszkolach najlepiej zainteresować się tym dużo wcześniej. W publicznych? Trudno powiedzieć, nie interesowałam się tematem, ale np. dwie moje koleżanki miejsca w publicznym przedszkolu nie dostały.

3. reklama
  4. zandra

zandra Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Poważnie o tyle wcześniej trzeba rezerwować przedszkola prywatne? Czy w tym momencie mam szanse na znalezienie czegoś solidnego? Nie przewidywałam braku miejsca dla córki - teraz myślę nad tym, żeby postawić na nianę. Dzwoniłam do dwóch polecanych przedszkoli - nie ma miejsca :(

5. birka4

birka4

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie wiem jak jest aktualnie - kiedy rezerwowałam miejsce w Sowie to mieli długie kolejki. Nawet jeśli nie mają miejsca, to wpisz się na listę rezerwową. Niania będzie kosztowała dwa razy więcej, a moim zdaniem pozostawienie dziecka na kolejny rok w domu, będzie fatalnym wyborem. Dziecko będzie mocno opóźnione, jeśli zacznie z przedszkolem dopiero za rok.

6. zandra

zandra Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzwoniłam. Jestem za liście rezerwowej. Zobaczymy. Masz rację - niania wyjdzie kosztownie, ale jeśli nie będzie innej opcji... Nie chcę żeby dziecko poszło do klubiku, bo czego tam się realnie nauczy?

7. birka4

birka4

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Oj... kiedyś widzieliśmy klubik. Nie miał podwórka, jedzenie z cateringu, kilkanaście dzieci w różnym wieku.
    Ale jak nie będzie innej opcji to co zrobisz? Zostawienie dziecka w domu jest moim zdaniem najgorszym pomysłem...

8. zandra

zandra Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To prawda - ale nie każdy klubik taki będzie. Zresztą - zobaczymy co wyjdzie z tą listą rezerwową w Sowie. Ewentualnie jeszcze weźmiemy pod uwagę inne przedszkola.

9. birka4

birka4

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas wyniki rekrutacji do publicznych mają być jutro. Ciekawa jestem czy moje koleżanki dostaną miejsce.
    Ostatecznie sama złożyłam wniosek, ale to bardziej z ciekawości, bo wiem że na 99 proc. miejsca nie dostanę.

10. reklama
  11. zandra

zandra Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie dostałam miejsca w publicznym. Jestem na liście rezerwowej w Sowie... Zapisałam się jeszcze od wszelkiego wypadku do klubiku, ale wolałabym normalne przedszkole, tym bardziej, że jest językowe.Zobaczymy.

12. PerseaNigra

PerseaNigra Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    22
    Porazka z tymi przedszkolami. Dzieci z normalnych rodzin nie maja szans sie dostac. Jedynie jesli maja starsze rodzenstwo.

Poleć forum