reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole - czas zacząć ;)

Joaszka moja zosia ciągle chodzi do pkola a katar raz większy raz mniejszy i kaszel głównie w nocy ma od miesiąca. Nie była tylko z wirusowka i gorączką i w sumie to się cieszę z tego, antybiotyku nie dostaje i funkcjonuje bardzo ok, tylko te noce to koszmar, spływa jej do gardła katar i dychra pół nocy.u pediatry jestesmy raz w tygodniu osluchowo czysta. Dziś robimy morfologię i kał na pasożyty może to coś wyjaśni i umawiam nas prywatnie do laryngolog bo nie uśmiecha mi się miesiąc czekać.Za tydzień pasowanie na przedszkolaka muszę urlop wziąć bo na 9 a potem impreza dla rodziców i dzieci.Nef udanych chrzcin pogody i zdrówka!Marta my z uchem nigdy nic nie mieliśmy za to tę dluugie serie kataru strasznie męczą!
 
reklama
Pola niestety tez od miesiąca ma katar. I nawet po tym antybiotyku, co na ucho bierze, nie przechodzi... Więc serio, nie wiem, czy to alergia? teraz grzyby szaleją, a ona ma akurat na grzyby stwierdzoną. więc by się zgadzało....

i Pola i ja w wymazach nei mamy bakterii,a obie smarkamy....
 
Marta czy pola bierze coś na stałe na tą alergię? miała robione testy i dlaczego w tym kierunku ją badaliscie, przepraszam śle nie pamietam a już i mi po głowie jakaś alergia chodzi. zosi kuzynka dopiero w wieku szkolnym miała robione testy i wyszły głównie na roztocza, od momentu dopasowania leków na alergię bez antybiotyku, a wcześniej i zapalenia pluć oskrzeli i ciągły katar rano im kaszel.
 
Elmoo, Pola jako niemowlę miała problemy- dlugotrwale biegunki- alergię na moje mleko. Przeslismy na nutramigen, inne mleka tez jej szkodzily, miala biegunki, problemy skorne.

w wieku 2 lat wiosną miala juz zapalenie spojowek i katar i wtedy właczylismy leki alergiczne- od marca do konca wrzesnia w zeszlym roku brala. Po lekach i kroplach alergicznych byla poprawa.

W wieku 2,5 roku miala robione testy skorne, mimo, ze wczesniejsze objawy juz sugerowaly , ze jest alergiczka. u takich malych dzieci czesto nie wychodzą testy. I rzeczywiscie, Poli wyszlo tylko uczulenie na plesnie w nich. Mimo, ze po roznym jedzeniu tez jej chrosty na buzię wychodzą i ze ewidentnie ma uczulenie na pylki.

Lekarka nam powiedziala, ze to, ze wyszlo jedno, to znaczy ze na inne tez jest uczulona, tylko to u maluchow nie wychodzi.

W tym roku podobnie, od kwietnia na lekach. Teraz myslalam, ze juz starczy, ale chyba trochę bedziemy jeszcze kontynulowac.

Troche bym nie chciala, zeby caly rok te leki brala, ale lepsze to, niz ciagle antybiotyki i infekcje!

na dodatek w sierpniu zmienilismy mleko na enfamil, i moim zdaniem od tego czasu jest z nią gorzej, ciagly katar i kaszel. teraz tydzien temu wrocilismy do nutramigenu,.

Idziemy za 2 tygodnie do lekarza i zobaczymy co nam poradzi. Muszę tez postarac sie, zeby dala nam papier na ten nutramigen
 
u nas Zuzka jakoś dawno odstawiła mleko i teraz jak je, to tylko w płatkach (krowie)...a testy w wakacje powtarzane miała i znów nic...ale i reakcji/zmian skórnych brak więc chyba nie jest alergiczką...
 
raz coś ma na tej głowie, a raz nie...więc ja już nie wiem. Lekarka jak pierwszy raz pokazałam to powiedziała, że grzybica (łupież) i kazała nizoralem. Nie pomogło. schodziło po oliwce. na wakacjach był spokój. Potem wróciło, teraz znów ok... Byliśmy do dermatologa umówieni, ale wyskoczyło nam to przeziębienie...Czasem mam wrażenie, że k...a raka lekarze potrafią wyleczyć a na problemy skórne (np.moja teściowa) nic poradzić nie potrafią...i na katar też...
 
JOaszka, koleżanka ma córeczkę, która b mocno reaguje alergicznie skórnie. Przy próbie zmiany mleka jak u nas- z nutramigenu na inną sypankę- miała właśnie tą ciemieniuchę i nasza lekarka stwierdziła, że to alergiczne.

co lekarz to opinia.

my natomiast jak Pola byla mala i miala ciemieniuchę to stosowalismy mać z mama i ja i byla super
 
reklama
hej! My zaliczyliśmy zapalenie oskrzeli, i po ponad 2 tygodniowej nieobecności w przedszkolu (byliśmy tylko w czwartek na pasowaniu) jutro wracamy do przedszkola i Franek jest bardzo na NIE więc jutro będzie histeria. U nas długo był katar i w końcu ponad 2 tyg temu wyskoczyła gorączka w nocy ponad 38 lekarz stwierdził, że początek anginy, że mamy nie czekać z tymi migdałami i zapisał augmentin niestety po 5 dniach doszedł mega kaszel znowu lekarz zmiana antybiotyku na sumamed bo zmiany na oskrzelach no i do dzisiaj jest jeszcze na syropach ale już ok. Też myślałam nad tą szczepionką ale boję się strasznie wszelakich szczepionek jak mieć pewność, że jest zupełnie zdrowy by go zaszczepić... Jedziemy jeszcze do innego laryngologa na konsultację odnośnie tych migdałów
 
Do góry