reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przedszkole dla dzieci mamy niepracującej

Dołączył(a)
1 Marzec 2009
Postów
4
Mam 4letniego Julka i 3letnią Amelkę i jestem na urlopie wychowawczym. Okazało się że po raz trzeci zostanę mamą. Czy w takiej sytuacji mogę zapisac dzieci do przedszkola? Boję się że jak urodzi się trzecie dziecko nie poradzę sobie z nawałem obowiązków. Mąż wraca do domu ok.17. Już teraz widzę że moje dzieci się po prostu nudzą.Mają dosyc tych samych zabaw z mzmą.
 
reklama
jasne ze mozesz zapisac....nie wiadomo tylko czy zostana przyjeci wszystko zalezy od ilosci miejsc
 
Ja na twoim miejscu juz teraz złożyła bym papiery do wybranego przedszkola. Mój mały chodzi od września do przedszkola, a papiery składałam w luty akurat w tym przedszkolu była brana pod uwagę kolejność składania podań.
 
Myślę, że muszisz zwyczajnie pójść do przedszkola i porozmawiać z dyrekcją. U nas na przykład zapisy są od marca, ale kolejność zapisu nie jest decycująca. Pierwszeństwo mają niestety dzieci rodziców pracujących, a to ze względu na to, że jest więcej chętnych niż miejsc. Ale są też przypadki, że przyjmują dzieci, których na przykład jeden rodzic (mama ) nie pracuje. To się rozpatruje indywidualnie, więc najlepiej będzie, jak odwiedzisz kilka przedszkoli i porozmawiasz. Mam nadzieję, że Ci się uda.
pozdrawiam
nikita
 
Ja tez nie pracuje, moja coreczka bez problemu dostala sie do przedszkola, co prawda studiowałam i przyniosłam zaswiadczenie ze sie ucze i nie było problemu. Ale wiele mam niepracujacych prowadzi dzieci do naszego przedszkola i nie ma z tym problemu.
 
U nas z kolei nie byłoby szans ( mieszkam na Śląsku) , papiery do państwowych przedszkoli przyjmowane są w maju (nie można złożyć wcześniej), ja pracuje i moja córka się dostała, ale lista rezerwowa była dwa razy dłuższa. Ja zrezygnowałam z państwowego i posłałam małą do prywatnego przedszkola, tam takie reguły nie obowiązują, ale z kolei trzeba dziecko zapisać jakieś dwa lata wcześniej (!). Myślę, że tak jak dziewczyny piszą, to zależy od przedszkola i miejscowości.
 
reklama
Do góry