reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Przedszkole łódź

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez a-ga, 30 Grudzień 2007.

1. a-ga

a-ga Mama lipcowa'06 Początkująca(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witajcie!
    Każda inicjatywa ma swój początek, tak też jest z naszym przedszkolem. Pewnego dnia stwierdziliśmy, że trzeba stworzyć przedszkole z prawdziwego zdarzenia dla naszej córki. To ona była inspiracją.
    Jesteśmy ambitnymi rodzicami, którym bardzo zależy aby nasza córka mogła uczęszczać do przyjaznego przedszkola, które dałoby jej i innym dzieciom duże możliwości rozwoju... postanowiliśmy sami zabrać się za otworzenie niepublicznego przedszkola. Nie ukrywamy, że nie jest to łatwe i raczej trzeba mieć dużo cierpliwości, ale do odważnych i wytrwałych świat należy - urzędom się nie damy ;)

Ponieważ jesteśmy ludźmi bardzo otwartymi i cenimy sobie zdanie innych, będziemy Wam bardzo wdzięczni, za wszelkie uwagi, które wpłyną na jakość pracy tego nowego przedszkola... piszcie co Wam przeszkadza w obecnych przedszkolach, co uważacie za wyjątkowo fajne, jakie macie zajęcia dodatkowe, ile za nie dodatkowo płacicie, jaka jest wysokość opłat miesięcznych/czesnego, czy w przedszkolu jest kuchnia czy catering – ile dodatkowo trzeba zapłacić za wyżywienie, czy macie wpływ na to co jedzą Wasze dzieci... wszystkie komentarze będą pomocne.
    Jeżeli na forum są mamy przyszłych przedszkolaków - to napiszcie co chciałybyście mieć w takim "wymarzonym" przedszkolu.

Nasze przedszkole planujemy otworzyć w wakacje w okolicach Nowosolnej/Łódź (mamy nadzieję, że do tego czasu uporamy się z wszystkimi formalnościami).

Naszym celem jest szeroko pojęty rozwój dzieci od najmłodszych lat. Rozwój, który odbywa się w harmonii z domem rodzinnym. Tym samym chcemy podkreślić ogromną rolę rodziców w procesie wychowawczym. W naszym przedszkolu chcemy promować zdrowy styl życia (dlatego też wybraliśmy miejsce na obrzeżach Łodzi). Edukację rozpoczynamy od umożliwienia dzieciom zdrowego odżywiania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb maluchów (dieta wegetariańska, bezglutenowa i inne). Stworzenie integracyjnych, małolicznych grup zróżnicowanych wiekowo, to sposób na zdobywanie wielu niezbędnych doświadczeń oraz wyrobienie w dzieciach pozytywnych nawyków.

Zajęcia oparte będą o program Ministerstwa Edukacji Narodowej z elementami pedagogiki Montessori i koncepcji pedagogicznej Rudolfa Steinera. Dzieci będą uczyły się angielskiego i hiszpańskiego. W ramach zajęć podstawowych znajdą się również: edukacja proekologiczna (kształtowanie świadomości ekologicznej, wycieczki przyrodnicze, opieka nad zwierzętami i ogródkiem przedszkolnym), plastyka, ceramika, gimnastyka korekcyjna, rytmika/taniec, bajkoterapia, kółko teatralne.

A może są na forum młode mamy, które chciałby się zaangażować w to przedsięwzięcie? Jesteśmy otwarci na pomoc i chęć współpracy :)

Pozdrawiamy wszystkich i z góry dziękujemy za pomoc w współtworzeniu fajnej placówki dla naszych pociech, w końcu to one są tutaj najważniejsze!
    Agnieszka, Marcin i nasza Zuzanka J

2. reklama
  3. zielinskakasia

zielinskakasia Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli chodzi o Poznań, zapisałam córkę do przedszkola, które ma system (aplikację na telefon ) kidme, jako rodzice dostaliśmy już do niego dostęp, jestem zachwycona! Dostaję powiadomienia na telefon że czas zapłacić za przedszkole, że jest organizowany wyjazd, teatrzyk, balik, dzień marchewki czy najróżniejsze wydarzenia. Nauczycielki wysyłają mi zdjęcia grupy z wyjazdów, wszystkie dokumenty potrzebne, menu itd. Sama w domu w aplikacji mogę dodawać pomiary, np. wzrost i wagę dziecka, widzę co jadlo i mam dostęp do tematów zajęć. Poleciłam moje przedszkole koleżance i okazało się , że w jej przedszkolu od września wprowadzają to też. Drogie mamy, jest to tak super rozwiązanie, że polecam Wam pogadać o tym z dyrekcją, podsyłam Wam stronkę www.kidme.pl ( podobno może mieć to każde przedszkole, z każdej miejscowości ). Jako rodzic, naprawdę uważam że jest to bardzo przydatne, bo wszystko mam pod ręką i już o niczym nie zapomnę

Poleć forum