reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przedszkole - opłata stała = kontrowersje

A u nas w lublinie tak: czesne w zaleznosci od tego ile jest dziecko w przedszkolu, (ja pracuje na 1/2 etatu)wiec wzielam opcje 8h dziennie w przedszkolu czyli 80zl. wyżywienie 4,70 dziennie to na miesiac 120zł. Zajecia dodatkowe to rytmika 20 zł mc. i angielski 25zł zajęcia są 2x w tyg. do tego teatrzyki i rozne rzeczy ktore przynosi sie fakultatywnie,(nasionka,butelki,itp) To miesiecznie 20zł.
Czyli miesięcznie wynosi mnie to ok.250zł. I ubezpieczenie we wrzesniu 40zł i skladka na przybory 1semestr i 2semestr po 50zł. A ze to zerówka to ksiażki 150zł we wrzesniu mnie kosztowały.
 
reklama
Mam przedszkole, tzn. jestem jego współwłaścicielką.Bierzemy stałej opłaty 90 zł.po 10 zł za angielski i składki rodz. na kino, teatr, wyjazdy do zoo, inne imprezy. z tych pieniędzy finansujemy też paczki bożonarodzeniowe, wszelkie święta- Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka... Dzień Dziecka..Rytmikę dzieci maja w ramach opłaty tych 90 zł, logopedię też, pomoc psychologa gwarantowana w razie potrzeby (właścicielka jest psychologiem dziecięcym). Niewielki to zarobek dla właścicielki, która przecież nie może uszczknąć dla siebie ani grosza z dotacj samorządowej.I to ta druga strona problemu.Przedszkole nieduże, 40 dzieci, ale w grupach pracują po 2 nauczycielki, w razie długiej chorob dziecka n0lka odwiedza je w domu i tam prowadzi zajęcia.Chyba nie mamy złej oceny społecznej.
 
Do góry