reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole Warszawa

aga6

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2016
Postów
21 072
Hej!
Wiecie jak to jest z zapisaniem w Warszawie do przedszkola dziecka które nie ma jeszcze 3 lat? Bo przez internet nie mogłam jak była rekrutacja bo nie ten rocznik jeszcze . Urodzone do końca 2016 można bylo... I jak ona jest z marca 2017 to dopiero we wrześniu 2020 może iść? Będzie miała 3,5 roku . A ja do pracy muszę iść wcześniej niż wrzesień2020...
 
reklama
Rozwiązanie
W sumie to obok ma się otworzyć przedszkole w marcu 2020 a córka akurat skończy 3 lata to może tam się uda ;-)
Syna będę musiała dać do żłobka prywatnego bo mimo że zapisałam go do państwowego to jest na 200miejscu..
Państwowe przedszkole? W państwowym dziecko musi mieć ukończone 3 lata. Czy w momencie przyjęcia czy rocznikowo zależy od placówki. Tam gdzie ja pracuje musi mieć ukończone, żeby zacząć chodzić. Przed ukończeniem 3 lat możesz postarać się o zlobek albo pójść rozmawiać z dyrekcją, chociaż dyrektor niezbyt ma wpływ na przyjęcia.
 
Prywatne przedszkola przyjmują takie maluchy. ;) w Warszawie nie mieszkam ale u mnie w okolicy jest kilka takich i dwulatki normalnie chodzą więc u Ciebie rowniez muszą być
 
I właśnie do prywatnego biorą takie 2letnie dzieci no ale kosztowne jest to wiec jak cie stać do prywatnego...zresztą takie małe w normalnym przedszkolu odpieluchowane musi być tez...
 
Bynajmniej u mnie w rodzinie na Śląsku od meza siostra jak od niej corka szła do przedszkola nie miała 3 lat 2.5 miała skończone ,a w grudniu rocznikowo 3miala wiec zależy dużo od danego przedszkola....
 
U mnie płaci się miesięczne 700 zł z wyżywieniem od godziny 8 do 14 max do 15 można zostawić. Jest też żłobek niedaleko od 6 miesiąca życia dzieci przyjmują i płaci sie 800 zł. Bo ja wiem czy jakaś to gigantyczna suma jak wyboru się zbytnio nie ma? No chyba że w rodzinie to wiadomo że za darmo. Ja i tak nie posyłam jak narazie córki, nie mam takiej potrzeby skoro o tak siedzę w mieszkaniu
 
reklama
W Warszawie bardzo ciężko znaleźć za taką cenę. Ja pracowałam w prywatnym 5 lat temu to było 1100 czesne. Najmniejsze czesne jakie spotkałam to było 1000 zł i to było bardzo złe przedszkole.
 
reklama
Prywatne przedszkola przyjmują takie maluchy. ;) w Warszawie nie mieszkam ale u mnie w okolicy jest kilka takich i dwulatki normalnie chodzą więc u Ciebie rowniez muszą być
Pytanie jeszcze czy przedszkole w takim wieku przysłuży się rozwojowi. Moim zdaniem tak małe dziecko nie powinno realizować programu przedszkolnego, który nie jest dopasowany do potrzeb i możliwości dziecka poniżej 3 rż. Inaczej ma się sytuacja w przypadku grup żłobkowych w przedszkolach czy po prostu żłobków.
 
Do góry