reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole Warszawa

aga6

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2016
Postów
21 072
Hej!
Wiecie jak to jest z zapisaniem w Warszawie do przedszkola dziecka które nie ma jeszcze 3 lat? Bo przez internet nie mogłam jak była rekrutacja bo nie ten rocznik jeszcze . Urodzone do końca 2016 można bylo... I jak ona jest z marca 2017 to dopiero we wrześniu 2020 może iść? Będzie miała 3,5 roku . A ja do pracy muszę iść wcześniej niż wrzesień2020...
 
reklama
Rozwiązanie
W sumie to obok ma się otworzyć przedszkole w marcu 2020 a córka akurat skończy 3 lata to może tam się uda ;-)
Syna będę musiała dać do żłobka prywatnego bo mimo że zapisałam go do państwowego to jest na 200miejscu..
Pytanie jeszcze czy przedszkole w takim wieku przysłuży się rozwojowi. Moim zdaniem tak małe dziecko nie powinno realizować programu przedszkolnego, który nie jest dopasowany do potrzeb i możliwości dziecka poniżej 3 rż. Inaczej ma się sytuacja w przypadku grup żłobkowych w przedszkolach czy po prostu żłobków.
Wiadomo że wszędzie ceny nie są takie same. Ja mieszkam w małym miasteczku tylko 25 tys mieszkańców więc zbyt duże nie jest ;)
 
reklama
U mnie płaci się miesięczne 700 zł z wyżywieniem od godziny 8 do 14 max do 15 można zostawić. Jest też żłobek niedaleko od 6 miesiąca życia dzieci przyjmują i płaci sie 800 zł. Bo ja wiem czy jakaś to gigantyczna suma jak wyboru się zbytnio nie ma? No chyba że w rodzinie to wiadomo że za darmo. Ja i tak nie posyłam jak narazie córki, nie mam takiej potrzeby skoro o tak siedzę w mieszkaniu
Wow to mega mało. Mieszkasz chyba w mniejszej miejscowości co? Bo u mnie to z wyżywieniem poniżej tysiaka nie będzie
 
W sumie to obok ma się otworzyć przedszkole w marcu 2020 a córka akurat skończy 3 lata to może tam się uda ;-)
Syna będę musiała dać do żłobka prywatnego bo mimo że zapisałam go do państwowego to jest na 200miejscu..
 
Rozwiązanie
Moja córka chodzi do anglojęzycznego przedszkola. Do przedszkola zapisałam pod wplywem siostry, której dzieciaki równiez chodzą do takiego przedszkola. Nie mieliśmy szansy na zapisanie dziecka do placówki państwowej ,tak wiec pomyslałam, ze co mi szkodzi. Lepiej, aby dziecko miało styczność z językiem od najmłodszych lat. Dzieki temu jego zdolność językowa będzie o wiele lepsza niż w przypadku dołaczenia języka w późniejszych latach:

Link do: Thames British School | Warsaw

Daję namiar na przedszkole, do którego chodzi moje dziecko. Opieka na najwyższym poziomie oraz wiele dobrych zajęć dodatkowych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry